Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Forum Ratownicze
Galeria ratownicza
Komentarze użytkowników
Przeszukuj - Kategorie
Artykuły
Przeszukuj - Tagi

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wczoraj (30.06) szerokim medialnym echem odbiła się pikieta ratowników medycznych w całym kraju. Tak również było przed Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie. Ratownicy złożyli przed gmachem urzędu symboliczną trumnę, dzisiaj już leżała w kontenerze z innymi odpadami. Czyżby to odpowiedź rządu?

W proteście w Szczecinie wzięło udział około stu osób. Pikietujący przynieśli przed ZUW znicze oraz symboliczną trumnę, na której zawiesili kartkę z napisem "ŚP. Ratownik Medyczny". Podczas spotkania z delegacją protestujących wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski zapewniał, że strona rządząca dokłada wszelkich starań, aby poprawić sytuację ratowników.

Dzisiaj symboliczna trumna, złożona przez ratowników, wylądowała w koszu z innymi odpadami. Oby ten smutny widok nie okazał się odpowiedzią rządu na problemy ratowników medycznych.

Przypomnijmy, ratownicy medyczni domagają się wyrównania ich płac z wynagrodzeniami pielęgniarek, upaństwowienie ratownictwa medycznego oraz przyspieszenie prac nad dużą nowelizacją ustawy o państwowym ratownictwie medycznym. 1600 zł nie jest przypadkową kwotą, ratownicy chcą zarabiać tyle samo co pielęgniarki i pielęgniarze. Kwoty jakie im zaproponowano znacznie się różnią od tych, których się domagają. To 400 zł od 1 lipca 2017 i kolejne 400 w lipcu 2018. Podwyżki miałyby wejść w życie od 1 lipca tego roku, ale nadal nie ma wskazanych żadnych źródeł finansowania, nie ma aktów wykonawczych i dlatego będziemy walczyć do upadłego, aż nasze postulaty zostaną wysłuchane zapowiadają ratownicy.

Ratownik-med.pl, fot. Kamil Kaniuk, Justyna Szymańska

Komentarze  

+2 #2 ww61 2017-07-02 15:01
Bardzo cieszy,że wszyscy mówimy jednym głosem.
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie jest zapewne wzorem do naśladowania w całym kraju.Wszystkie pieniądze z kontraktu idą na jeden cel.To widać,gdy spotykamy wyposażone w najnowszy sprzęt Wasze zespoły w województwie zachodniopomors kim.Jak wygląda u Was zdobycie 200 punktów edukacyjnych?No i jak wygląda u Was forma zatrudniania i zarobki.
Pozdrawiam serdecznie
Zgłoś administratorowi
-4 #1 Ignacy 2017-07-02 00:31
Sanitariusze z chujami na łby sie pozamieniali... sami sobie taki los zgotowali nie zdziwię sie jak zamist podwyżki doczekają się skasowania zawodu
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account