CENTRALIZACJA DYZPOZYTORNI czyli " JAK LEGALNIE UŚMIERCIĆ PACJENTA" ????

Więcej
2012/11/24 14:13 #8446 przez markus99
Może pozwolę sobie wtrącić przysłowiowe pięć groszy do tematu odnośnie tego dziadostwa co się z nami teraz dzieje.Na początek chciałbym zaznaczyć że nigdy nie byłem przeciwnikiem nowych technologi i uwielbiam z nich korzystać pod jednym warunkiem jeżeli to działa.Niestety ten nieszczęsny system SWD nie działa lub działa niepoprawnie.A teraz przykład odnośnie własnego podwórka CPR Tarnów oddalony w linii prostej 50-60km.od mojej karetki i co się dzieje : jeżeli jestem w terenie 80% wezwań nie dociera na tablet ,mam do dyspozycji radiostację stacjonarną w samochodzie radio przenośne kontatybilne z karetką ,tel.służbowy,zdarza się że każdy z załogi ma tel. innej sieci i co? są takie obszary gdzie nie mam nic dosłownie żadna sieć nie działa łącznie z GPS nie wspomnę o teletransmisji.Niech nikt mi nie wciska kitu odnośnie łączności pisanie pism i zgłaszanie problemu nic nie daje, wszyscy mają to gdzieś łącznie z firmą WASKO.Jeżeli nie znasz terenu po prostu leżysz tylko następne pytanie ile powiatów masz znać????? bo wina zawsze jest po stronie zespołu,ktoś za ten bajzel przecież ukarany musi być i napewno nie dyrektor pogotowia,szpitala czy wojewoda.Kończąc mogę przytoczyć dziesiątki takich przykładów gdzie system zamiast pomagać utrudnia pracę i co z tego kto powtarzam kto się tym zaiteresuje ????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/24 14:53 - 2012/11/24 14:53 #8447 przez ww61
Społeczeństwo wprowadzane w błąd informacjami mediów a często nie potrafiące konstruktywnie wezwać zespół ratownictwa może nawet z braku zainteresowania mediów.Ciągłe pomysły wizje w temacie funkcjonowania dyspozytorni podejrzewam że tworzone przez osoby nie znające specyfiki tej pracy.Pomoc ze strony urządzeń elektronicznych,drogich,trudnych w obsłudze i często zawodnych.Jest wiele za i przeciw jeśli chodzi o centralizację dyspozytorni.Rozumiem frustrację obecnych dyspozytorów,którzy nie chcą się znaleźć na lodzie lub mieć dalej do pracy i z pewnością wypowiadając się w temacie często nawet nieświadomie o tym zapominają.Dodam jeszcze,że dyspozytor odbierający wezwania i przekazujący je do zespołów poprzez telefon czy radiostację nie musi być fizycznie obecny na terenie danego powiatu bo czy często zdarza się by wzywający zostaje wpuszczony do dyżurki dyspozytora by zawołać pomoc?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/24 16:43 - 2012/11/24 16:43 #8451 przez Patryk
Zdarzyło mi się kiedyś wzywać straż pożarną. Dyspozytor zadał mi pytanie z jakiego powiatu dzwonie. Wytłumaczyłem mu na swój sposób dojazd do płonącego w środku nocy pola, bo myślałem, że dyspozytor w miarę możliwości będzie wiedział co jest grane. Jednak oprócz przekazania informacji musiałem jeździć i szukać nazwy ulicy, która do tej pory była przydatna tylko urzędnikom.

Nie podoba mi się pomysł dotyczący centralizacji. Uważam, że nikt nie zbiedniałby, jeśli dyspozytornie byłyby rozmieszczone w gminach, w którym stacjonuje straż, pogotowie, policja. (Tak jest w przypadku gminy, w której mieszkam). W wielu przypadkach liczy się każda minuta. Nie żyjemy w afryce, a kilka rodzin miałoby dodatkowe środki do życia. Chociaż znajomość faktów ekonomicznych, nikogo nie będzie na to stać. Chociaż ciesze się, że zaczynamy rozumieć, co to znaczy profilaktyka (dopiero).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/25 12:32 #8455 przez obserwator
Firma W.... dostarczyła produkt który został zamówiony i nie ma co liczyć na zmiany pro użytkownikowe. No chyba że dyrektor/minister zapłaci.

Czym jest obecnie system SWD bardzo dobrze obrazuje ten obrazek


Najgorsze jest to że ciężką kasę zapłacili podatnicy za system. System nie działa tak jak chcą tego użytkownicy. Skończy się gwarancja a firma W.... jako jedyny uprawniony dostawca będzie łoić pogotowia/wcpry za tzw. umowy serwisowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/26 15:24 #8457 przez obserwator
Oceny sytuacji dokonał wojewoda małopolski Jerzy Miller.

Brak wiedzy na temat podstawowych zasad funkcjonowania zespołów ratownictwa medycznego oraz brak umiejętności w posługiwaniu się sprzętem teleinformatycznym to główna przyczyna opóźnienia w dojeździe karetki z Zakopanego do chorej w Skrzypnem.

Wszystkie zespoły ratownictwa medycznego w rejonie Nowego Targu stacjonujące najbliżej miejsca zdarzenia były zajęte. W związku z tym dyspozytor podjął decyzję o posłaniu na miejsce zdarzenia najbliższego wolnego zespołu z sąsiedniego rejonu operacyjnego.

Praktyka taka (wysyłanie karetki z sąsiedniego rejonu operacyjnego w czasie gdy wszystkie karetki danego rejonu są zajęte) stosowana była także przed wprowadzeniem skoncentrowanej dyspozytorni. Wtedy jedynie wyglądało to w ten sposób, że dyspozytor powiatowy wykonywał telefony do dyspozytorów sąsiednich rejonów, sprawdzając czy mają oni wolną karetkę (co zajmowało dużo czasu). W obecnej sytuacji dyspozytor znajdujący się w Krakowie nie musi wykonywać telefonów, ponieważ informacje o rozmieszczeniu karetek odczytuje z elektronicznej mapy.

Zespoły ratownictwa medycznego dysponują takim samym sprzętem teleinformatycznym, jakim dysponowały przed wprowadzeniem skoncentrowanej dyspozytorni. Nie odebrano im żadnej dotychczasowej możliwości kontaktu, natomiast dodano kolejne. W wyniku przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego okazało się, że ten określony zespół ratownictwa medycznego, zadysponowany tego dnia, nie posiada pełnej wiedzy i umiejętności pozwalających na wykorzystanie pełnych możliwości systemu teleinformatycznego. Nie zastosował się także do zasad współpracy z dyspozytorami. Potwierdzać może to fakt, że następnego dnia, ta sama karetka, ale z innym składem osobowym obsady, zadysponowana w ten sam rejon, nie miała żadnych kłopotów z dotarciem na miejsce i udzieleniem pomocy.

Sprzęt, jakim posługują się zespoły ratownictwa medycznego, znajduje się w ich posiadaniu od ponad roku. Za prawidłowe funkcjonowanie i użytkowanie sprzętu oraz znajomość obowiązujących zespoły ratownictwa medycznego zasad działania odpowiada dyrektor jednostki. W razie problemów w prawidłowym funkcjonowaniu infrastruktury teleinformatycznej jednostka powinna skontaktować się z liderem projektu i dostawcą sprzętu. Przed wydarzeniami opisywanymi w mediach szpital w Zakopanem takich uwag nie zgłaszał.

Z przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego wynika, że sytuacja, do jakiej doszło w Skrzypnem, jest jedynym takim przypadkiem na sześć tysięcy dysponowanych miesięcznie wyjazdów. Aby jednak uniknąć podobnych sytuacji, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe przeprowadzi analizę, czy na terenie Małopolski inne zespoły ratownictwa mogą mieć również problemy z prawidłową obsługą sprzętu czy znajomością zasad postępowania. Jeśli tak - przeprowadzone zostaną szkolenia zakończone egzaminem.

Wojewoda sprawdzi także, czy załoga tego określonego zespołu ratownictwa medycznego brała udział w szkoleniach z obsługi sprzętu, prowadzonych przez producenta.

Źródło: nagle.mp.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/26 21:00 - 2012/11/26 21:01 #8458 przez marcin1975rm
Jedyna mapa, która nigdy mnie nie zawiodła, to kartka zadrukowanego papieru :) Najlepsza nawigacja czasami nie podoła...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.276 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account