CENTRALIZACJA DYZPOZYTORNI czyli " JAK LEGALNIE UŚMIERCIĆ PACJENTA" ????

Więcej
2012/11/27 07:17 #8459 przez markus99
Nie chce byś prorokiem ale najprawdopodobniej mimo szumu jaki powstał wokół tego tandetnego systemu będziemy musieli dalej na nim pracować nawet jak nie będzie działał .Kto z osób decyzyjnych odważy się teraz przyznać do błędu???Kary będą się sypać i to po nas za złą obsługę czegoś co nie działa a media będą to jeszcze wychwalać z wojewodą na czele.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/27 08:17 #8460 przez Ania82

Nie chce byś prorokiem ale najprawdopodobniej mimo szumu jaki powstał wokół tego tandetnego systemu będziemy musieli dalej na nim pracować nawet jak nie będzie działał .Kto z osób decyzyjnych odważy się teraz przyznać do błędu???Kary będą się sypać i to po nas za złą obsługę czegoś co nie działa a media będą to jeszcze wychwalać z wojewodą na czele.

Święte słowa, już wojewoda małopolski oskarżył w sprawie głośnego ostatnio wypadku załogę karetki. :dry: Mam nadzieję, że prokuratura zbada sprawę dokładniej i w mediach podadzą prawdziwą wersję, chociaż podejrzewam, że uraz do załóg karetek będzie się ciągnął tak, jak za aferą z łódzkiego pogotowia...

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/27 09:54 #8461 przez Darth Vader
Pan Miller wyspecjalizował się w tworzeniu kontrowersyjnych raportów. Ale co poradzić, skoro w tym kraju urzędas za biurkiem wie lepiej od użytkownika systemu, czy ów system działa, czy nie... :(

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/27 16:22 - 2012/11/29 15:08 #8462 przez netze
Ten system nigdy nie działał, nie działa, i jak na razie działać nie będzie. Każde odnowienie mapy (system pozycjonowania)kosztuje. Trzeba zapłacić "jakieś grosze" za każde odnowienie mapy operatorowi satelity.Ktoś za to płaci, - pod koniec roku zwykle jest wyłączony( po co płacić). My za to nie płacimy, więc kto B) ( I tu tajemnica poliszynela) Szkolenia?- nas nikt nie szkolił, poza tym , że poinformowano nas co to jest ,gdzie nacisnąć i kto nas będzie "śledził", nikt się za bardzo tym nie przejął, poza kierownictwem, do tej pory karetki systemu załatwiały wszystkie sprawy, począwszy od transportów w rejonie miasta, przez dowożenie techników RTG i laborantek :P :P :P , lekarzy na pod dyżurach, etc etc.
A teraz coś pozytywnego o systemie SWD , w mojej opinii, system jest czytelny, można szybko przyjąć wezwanie bezpośrednio na komputer i zadysponować karetkę, czyli przesłać zlecenie na drukarkę znajdująca się w karetce, bądź w najgorszym "olewackim" rozwiązaniu w dyżurce,ba i jeszcze gorzej, w izbie przyjęć , gdzie zespół ma pewną drogę do pokonania, co jest zupełnie bez sensu. I to wszystkie zalety tego systemu. Wykorzystany malutki procent tego, co przewidują potrzeby.
Pozwolę sobie jeszcze, wrócić do systemu pozycjonowania. Precyzyjne zadysponowanie zespołu za pomocą współrzędnych?, niemożliwe, aby można było to wykonać, niezbędne są precyzyjne mapy. Map miast,aż tak bardzo nie potrzebujemy, za to terenów wiejskich zalesionych,- koniecznie.
O reszcie nie ma co mówić , bo istnieje wyłącznie wirtualno -medialnie. Wszytko to co tyczy wspaniałej centralizacji , komputeryzacji etc etc.Na ociemniałych laikach może i robi wrażenie, na zawodowcach, a myślę że mogę tak powiedzieć o ludziach pracujących w ratownictwie ćwierć wieku , wrażenia nie robi.

A tu dowody:
www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/spoleczne/...tra-wojewoda/9251151
www.limanowa.in/wydarzenia/news,11929.html

I tak o to jest wszędzie.

pozdrawiam serdecznie

netze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/05 07:10 #8467 przez netze
Witam

Jak widzę w z różnych doniesień prasowych, temat centralnych dyspozytorni zaczyna zataczać coraz szersze kręgi, co chwila wiadomości o niedoskonałości systemu. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.

pozdrawiam serdecznie

netze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/05 08:27 #8468 przez marcin1975rm
Jest jeden wspólny mianownik. Zawodzi ta niby super-technologia, na którą z upodobaniem wydawane są grube miliony.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.175 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account