Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Praca i zarobki?

Więcej
2011/10/09 09:51 #6885 przez ricko1st
Odp: Praca i zarobki?
Witam!
Szanowny Adriano, Ratownicy Medyczni są z natury drażliwą społecznością i na dokładkę ludźmi lubiącymi precyzyjne nazywanie sprawy.
Z tego właśnie wynika taka polemika.
Każda wykonywana profesja powinna być adekwatnie do jej profilu wynagradzana i tu niestety dochodzi do frustracji i wręcz granicznej złości gdy okazuje się, że obarczony dużą odpowiedzialnością Rat-Med " tyra " za przysłowiową michę ryżu, a jeśli już chce do czegoś dojść to łapie kolejne fuchy niekoniecznie związane z jego wykształceniem czy zawodowymi zainteresowaniami.
Ot po prostu Polska.
Na koniec musimy powiedzieć sobie jasno, że zawód Ratownika Medycznego jest zawodem ( jak to swego czasu określiła red. Maruszeczko z TVN ) dla " Pozytywnych Wariatów ".
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/10/10 07:26 #6887 przez marcin1975rm
Czy ratownicy medyczni są drażliwi? W kontekście wypowiedzi Adriano wydaje mi się, że raczej znając zakres swojej odpowiedzialności nie pozwolą sobie na porównywanie z pracownikami ochrony. Porównanie zdecydowanie nietrafione. Stąd moim zdaniem niezadowolenie, któremu daliśmy wyraz.
Co do "pozytywnych wariatów"... Cieszy, że jesteśmy tak odbierani. Jednak aspekt finansowy pozostaje najważniejszy.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Więcej
2011/10/10 11:38 #6889 przez ricko1st
Marcin1975rm !
Właśnie o to mi chodzi.
Naszej roboty za bardzo nie da się porównywać z innymi.
Odpowiedzialność,stres związany z jej wykonywaniem i tak niskie zarobki jest tematem na długie dyskusje forumowe.
Popieram w całej rozciągłości Nasz wyraz niezadowolenia z przytoczonego porównania i dochodzę do wniosku, że znowu ktoś chciałby wywołać niepotrzebne utarczki pisarsko - słowne podobnie jak to miało miejsce po moim wywiadzie dla TVN-u.
Pozdrawiam

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Moderatorzy: Ania82

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

• Bolesław Avatar
    • WZW typ B / HBV a studia i praca w ratownictwie me...
    • Witam serdecznie Może dla niektórych poniższy post będzie bardzo śmieszny i niektórzy będą pisać że powinienem to sprawdzić przed podjęciem jakichkolwiek kroków.... ale proszę, potraktujcie moje zapytanie poważnie. Za tydzień rozpoczynam studia na kierunku - ratownictwo medyczne. Przeszedłem pierwsze podstawowe, kierunkowe badania lekarskie. Wszystko oczywiście jest w porządku. Dowiedziałem się że czekają mnie też badania...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2020/09/25 19:55
    • Staroń Avatar
    • Pogotowie Medicover Sp. z o.o. poszukuje Ratownika...
    • Drodzy Ratownicy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Dyspozytorów Medycznych Hot-Line do Pogotowia Medicover w Warszawie przy ul. Barska 28/30. Oferujemy możliwość pracy stałej bądź dodatkowej w elastycznych godzinach. Oferujemy: * zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, * pełne wdrożenie, * zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: * wykształcenie medyczne kierunkowe: Pielęgniarstwo lub...
    • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
    • 2020/09/08 09:12
    • Centro Medica Avatar
    • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
    • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
    • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
    • 2020/08/21 14:44

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account