Kontrakty - czyli własna działalność RM

Więcej
2010/01/25 21:14 #2810 przez seba8622
Witam.
jestem nowym użytkownikiem strony ale często czytam wasze posty...wiec zdecydowałem się zarejestrować i napisać co ja myślę w pewnych kwestiach...
dokładnie chodzi mi o kontrakty
W dużej liczbie ratowników pracuje na etatach i na kontraktach.
Mnie osobiście boli to ze ratownicy kontraktowi ograniczają prace młodym ratownikom i nie mają szans się wybić.
W takim przypadku jestem Ja.pracuje w innej jednostce niż szpital jako etatowy ratownik a nawet nie mam szans iść na kontrakt bo szpitale maja aż za dużo ratowników na kontraktach.Trzepią po 400 godz w miesiącu.
Chciałbym się dowiedzieć co wy o tym myślicie
pozd(R) Seba

...robić to co się kocha

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/26 09:41 #2811 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic O:Kontrakty!!!
Witam.
Hmmm, jak dla mnie, Twoje żale trochę dziwnie brzmią- z tego, co rozumiem, masz pretensje do ratowników, którzy pracują na etacie i dorabiają na kontraktach, bo ograniczają możliwości młodszym, którzy pracując na etacie też chcą dorobić na kontrakcie... To co według Ciebie mają zrobić ci, którzy już są na tych kontraktach? Zrezygnować, żebyś Ty mógł ich zastąpić? A może oni też nie dorabiają dla "sportu" i po to, że lubią, tylko mają na utrzymaniu dom, Rodzinę i muszą...? Bo z tego co wiem, to ci dorabiający też by woleli spędzić czas z Rodziną, ale niestety nasz chory ustrój na to nie pozwala.
A z tego, co wiem, to niektóre szpitale wręcz nie chcą zatrudniać na umowy, a kiedyś byłam zatrudniona tylko i wyłącznie na kontrakcie i nie za bardzo na tym wychodziłam.
Pozdrawiam. ;)

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/26 09:53 #2812 przez seba8622
Replied by seba8622 on topic O:Kontrakty!!!
Jesli jestes tylko zatrudniona na kontrakt to wiadomo ze dobrze na tym nie wyjdziesz...majac etat i kontrakt dajea lepsze perspektywy...
Co zauważyłem, koledzy ratownicy biorą wszystko co się da, każdy dyżur a jak długo tak wytrzymają? Człowiek jest tylko człowiekiem i zmęczenie też odczuwa.Ja nie mam nic przeciwko do kolegów którzy maja kontrakt i pracują żeby zarobić na rodzinę, dom itd.
Idziesz do dyrektora szpitala z propozycja kontraktu a on twierdzi ze ma za dużo ratowników.Zrobili te szkoły policealne, narobiło się sporo ratowników a teraz są bez pracy.A teraz dzienne szkoły policealne są znów likwidowane.Gdzie jeszcze sa zaoczne policealne.
Po za tym też trzeba mieć znajomości i nie ma co sie oszukiwać

...robić to co się kocha

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/26 10:16 #2813 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic O:Kontrakty!!!
No właśnie i dla mnie to, że RM musi ciągnąć poza etatem jeszcze kontraktowe dyżury jest chore, bo jest większe prawdopodobieństwo tego, że zmęczony RM popełni jakiś błąd.Ale takie czasy, człowiek nie ma co liczyć na normalne utrzymanie rodziny z samego etatu. Nawet samemu ciężko by się utrzymać z tego.
A co do szkół, to ostatnio dyskutowałyśmy z pewną Użytkowniczką naszej stronki (nie wiem, czy się zgadza na podanie nicku ;) ) o tym, że w szkołach przed przyjęciem troszkę zamydlają jednak oczy, że jest to zawód świetnie płatny, że łatwo pracę znaleźć, nawet kobietom, a tu po szkole rzeczywistość nie zawsze jest taka kolorowa.
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2010/01/26 10:40 #2814 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic O:Kontrakty!!!
Witam,
Ania dziekuję za anonimowość :laugh: Niestety taka jest prawda, wybierając się na owy kierunek przyszłość wydawała sie kolorowa a tu nagle przychodzi rozczarowanie i pojawia się czarny scenariusz :S Moje poszukiwania pracy odbywają sie kamienistą drogą...Nie ma pracy dla kobiet ratowników nawet w szpitalach cieżko znaleźć jest miejsce dla ratowniczek :angry: Tak wiec jakbym mogła cofnąć czas może wybrała bym sie na studia pielegniarskie :huh: Chyba szybciej znalazła bym pracę...A tak płaci sie nie mało za miesiąc nauki na studium 250 zł nie wiele mniej jak na studiach :blink: I tutaj się zgodzę seba8622 że teraz liczą się znajomości
Pozdrawiam karolcia109 :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/26 14:57 #2815 przez seba8622
Replied by seba8622 on topic O:Kontrakty!!!
Dziękuje za odp a ja postaram się jutro coś więcej napisać bo śmigam na dyżurko.pozd. dla Was:)

...robić to co się kocha

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82
Czas generowania strony: 0.148 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account