Staż ratownika "świeżaka"

Więcej
2009/10/21 16:35 #2493 przez ~Rose~
Staż ratownika "świeżaka" was created by ~Rose~
Witam. Udało mi się zdać dyplom kwalifikacji zawodowej teraz zamierzam iść na staż...Jednak to okazało się być trudniejsze niż sądziłam..mój powiat nie ma narazie pieniędzy na opłacenie stażysty więc jestem w zawieszeniu. Między czasie chciałabym dowiedzieć się jak najwięcej o tym jak taki staż wygląda :) z góry wszystkim dziękuje :)

"Prosiłem o wszystko by cieszyć się życiem,
Dałeś mi życie bym cieszył się wszystkim."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/19 15:15 #2586 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Staż ratownika "świeżaka"
Witam Cię Maybe Ratowniczka ,
spróbuj gdzieś w szpitalu przyjąć się do oddziału ratunkowego , albo gdzieś do innego oddziału .
Jeśli załapiesz się do pracy , to już duży sukces , potem staraj się poprzez nieskazitelne wykonywanie swojej pracy piąć się wyżej , uważam , że Twoją pracę zauważy np. oddziałowa czy ktoś , na kim zrobisz wrażenie , innego wyjścia nie widzę .
Może poza mną się ktoś odezwie i pomoże rozwiązać ten problem .
Maybe Ratowniczka , zaczekajmy na użytkowników w tej kwestii .
Pozdrawiam Cię Serdecznie .
Maybe Ratowniczka akwarium z rybkami dla ciebie .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/19 17:17 #2587 przez hilaria
Replied by hilaria on topic Staż ratownika "świeżaka"
Witam!Jeśli Twój powiat należy do biednych to na staż w szpitalu od nich nie masz co liczyć,a druga rzecz to czy szpital napisał do nich zapotrzebowanie na pracownika medycznego.Szybciej spróbuj zalatwić wolontariat na SOR ( izba przyjęć,oddział) jeśli szpital nie ma wolnych etatów.Znam kilka osób które w ten sposób zostały zatrudnione.Ja osobiście deptałam ścieżkę kilkanaście razy w ciągu roku i w końcu się udało i mam szczęście pracować na karetce podstawowej.powodzenia:) I nie poddawaj się a tym bardziej jak ktoś Ci będzie przypomniać , że jesteś kobietą...

..............Pozdrawiam Anna..............

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/07/21 14:56 #3993 przez huda
Replied by huda on topic Staż ratownika "świeżaka"
Witam

Nie zakładając nowego tematu, podpinam się pod ten :)

Mam pytanie Drodzy Bracia i Siostry Ratownicy o staż w naszym pięknym zawodzie :) a właściwie to tych pytań jest kilka:

1. Czy muszę mieć dyplom w łapce żeby zacząć taki staż? (im szybciej tym lepiej)
2. Jak to wygląda i czy jest to odpłatnie??(kasa nie gra aż takiej roli gdyż zależy mi na samym stażu, pytam z czystej babskiej ciekawości) :)
3. Czy muszę mieć ten staż konkretnie w pogotowiu czy może być to izba przyjęć, sor czy jakikolwiek oddział szpitalny??
4. Czy przyjmują wogóle na takie staże czy raczej nie bardzo??pewnie zależy od miejscowości i od wielu innych czynników :)

Jak mi się coś jeszcze nasunie to napiszę :)

Generalnie chodzi o to, iż mam światełko w tunelu w naszym "pięknym" i wcale nie dyskryminującym kobiety kraju, szanse na pracę i warunkiem jest staż przynajmniej pół roku, narazie nie będę pisała gdzie żeby nie zapeszyć :)

Z góry dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam
huda

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/07/25 11:33 #4006 przez pita2000
Replied by pita2000 on topic Staż ratownika "świeżaka"
witam
I ja się dołącze Bo mam mozliwość pojscia na staż ( pogotowie potrzebuje stazysty i urzad pracy ma srodki)

Tylko jest problem w tym roku skonczyłem studium Wyniki z egzaminu dopiero w sierpniu

I moje pytanie brzmi... czy bez dyplomu ale za to po ukonczeniu studium moge isc na staz do pogotowia ?

..................................................................................

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/07/30 10:14 #4017 przez huda
Replied by huda on topic Staż ratownika "świeżaka"
Witam

W moim przypadku było tak

1. Rejestracja w urzędzie pracy, dowiedzenie się czy urząd ma środki na staże
2. Pójście do wybranego pracodawcy z zapytaniem o staż - odpowiedź pozytywna
3. złożenie przez potencjalnego pracodawcę wniosku do urzędu pracy o kandydaturze danego interesanta o staż (najlepiej aby wniosek był napisany imiennie z danymi danego kandydata wtedy idzie to szybciej)
4. Czekanie na odpowiedź urzędu pracy

Pytałam jak to z dyplomem i powiedzieli mi, że mam go dostarczyć jak najszybciej kiedy go otrzymam, do urzędu pracy i do pracodawcy "stażodawcy" :)

Pozdrawiam

huda :)

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82
Czas generowania strony: 0.327 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account