Bezrobocie wśród ratowników.

Więcej
2015/06/03 07:49 #12062 przez sheep
Replied by sheep on topic Odp: Bezrobocie wśród ratowników.
kurcze, kolega się wścieka na rzeczywistość, ale ja to rozumiem, też się wściekam, a ja mam jeszcze trudniej bo jestem kobietą, i jeszcze bardziej krzywo patrzą na to, ale skupmy się na tym co możesz zrobić, bo złość do niczego nie prowadzi, w takim układzie tylko wyjazd Cię ratuje, Wrocław, Warszawa... zdaje się że na sezon będą potrzebować ratowników medycznych nad morzem, byłam na paru rozmowach kwalifikacyjnych i wiem że jak pracodawca widzi że coś robisz, (wolontariat, PCK, szpitalny SOR bądź cokolwiek innego) to jest bardziej przychylny niż miałby kogoś z "gołym" CV, wiem że jest ciężko ale... głową muru nie rozwalisz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/03 09:26 #12063 przez meyhem666
Replied by meyhem666 on topic Odp: Bezrobocie wśród ratowników.
Widzę że moja argumentacja w dalszym ciągu trafia w próżnię więc po kolei:
Ad 2 Dostać to można prezenty pod choinkę w Boże Narodzenie, czekam na konkret : wygrałem konkurs, okazałem się najlepszy na rozmowie kwalifikacyjnej....
Ad 3 No wyobraź sobie że u nas też taki zakaz istnieje.... niestety tylko w teorii !!!
Ad 4 No argument po prostu nie do podważenia ... kierowany do osoby nie pracującej usiłującej tę pracę zacząć
Ad 5 To są cwaniaczki bo wykorzystują sytuację i znajomości. Nikt ale to nikt nie wiedział o tym przyjęciu na SOR tylko ten którego zatrudnili.
Ad 6 No to sobie wyobraź że nie. Nawet gdyby była taka okazja nie skorzystał bym z jednego zasadniczego powodu : zmęczony ratownik popełnia błędy które mogą zaszkodzić pacjentowi a to już podpada pod prokuratora. I dziwią mnie pracodawcy którzy godzą się na coś takiego.
Ad 7 Bez komentarza
Ad 8 No oczywiście zawsze można się nająć do kopania rowów pod kabel. W mojej okolicy nie ma prywatnych firm zatrudniających ratowników medycznych.
I już na koniec. Poziom twojej empatii kolego to chyba okrągłe zero. Aby mnie było dobrze a reszta niech się wali. Gratuluję postawy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/03 15:02 - 2015/06/03 15:08 #12064 przez clavish
Replied by clavish on topic Bezrobocie wśród ratowników.
No niestety, zgodnie z zasadami panującymi w naszym pięknym Języku Polskim, pracę się dostaje, ewentualnie można otrzymać posadę, zostać zatrudnionym, ale nie będę tutaj robił wykładni o zasadach związanych z łączeniem rzeczowników z czasownikami, bo to nie ten temat.

To może jeszcze moje CV podesłać? Nie mam potrzeby uzewnętrzniania się na temat mojej ścieżki zawodowej, jak i innych aspektów mojego życia zawodowego nie Tobie i nie tutaj.

Na temat mojej empatii też nie powinieneś się wypowiadać, bo co oczekujesz, że napiszę, jak bardzo mi Ciebie szkoda, zapłaczę razem z Tobą, czy napiszę, że Ci współczuję, co to zmieni? Dlatego prosto w oczy mówię, jak jest i jakie moim zdaniem błędy popełniłeś...

Mam wielu znajomych Ratowników bez pracy, którzy nie rzucają wulgarnych słów, nie krzyczą, że ten jest cwaniakiem, tylko jasno twierdzą, że wiedzieli, iż tak może być, nie mają pretensji do nikogo, bo zawczasu znali sytuację na rynku pracy.

Argument o korzystaniu z życia wobec kogoś, kto nie pracy jest jak najbardziej zasadny, pracuje się po to, by pozwolić na godne, życie, które da mi i każdej innej osobie zapas finansowy na przyszłość. To nie moja wina, że nie masz pracy, nie posiadasz znajomości, bo pewnie gdybyś je miał, to byś pewnie z nich skorzystał... Znajomości też znikąd się nie biorą... Wszędzie zanim pojawią się wolne posady oficjalnie, jest poruszona droga nieoficjalna, tak to w tym kraju już jest.


Nie wierzę, że gdybyś miał możliwość dodatkowego zarobku, nie wykorzystał byś tego, jak tylko można najlepiej... nie wierzę, bo znam naście przykładów ludzi, którzy zarzekali się, iż nie będą, a teraz siedzą po 300h w miesiącu.

A zastanowiłeś się może, czy swoją postawą, nie zniechęciłeś swoich kolegów w pracy do siebie i przez to nie przedłużyli Ci umowy? W oczy nikt Ci prawdy nie powie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82
Czas generowania strony: 0.162 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account