Zlot

Więcej
2007/11/18 16:41 #260 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Zlot
Witam!
Cieszę się,że pomysł organizacji zlotu znalazł takie zainteresowanie.
Uruchomiłem ten temat teraz właśnie dlatego,że \"podołanie sprawom technicznym\"zajmuje masę czasu.
Jeśli Zlot wzbudza takie zainteresowanie Ratowników Przed Medycznych to również serdecznie ich zapraszam.
Ważną sprawą\"na teraz\" jest wyrażenie chęci przybycia na nasze spotkanie,bo wtedy łatwiej jest skalkulować koszty(zakwaterowanie,wyżywienie,drobne zlotowe niespodzianki itp,itd.).
Sami wiecie,że nie jest to proste,a świadczy o tym fakt,że do tej pory nie udało się zorganizować takiego Zlotu grupom reprezentującym inne Fora związane z Ratownictwem.
Konkretne zgłoszenia proszę podawać jako prywatną wiadomość kierowaną do mnie.
Ewentualny program Zlotu podam w późniejszym czasie.
Pozdrawiam

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/18 19:32 - 2008/01/03 11:23 #261 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Zlot
Ricko1st,mylisz sie co do tego ze nigdy nie byly organizowane takie ZLOTY , byly i to nie jednokrotnie , byly rowniez organizowane tez nie jednokrotnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym , a nawet byly Mistrzostwa Miedzynarodowe w Ratownictwie Medycznym. Tak , ze Ricko1st, przeoczyles sytuacje , na dwoch Zlotach bylem w Karpaczu jak wczesniej pisalem i frekwencja dopisala , odbywaly sie pokazy z resuscytacji i odbywalo sie tak , ze kazdy do fantoma byl przeznaczony z innej grupy , tzn. gdybys uczestniczyl w takim zlocie to moglbysmy wspolnie resuscytowac + jeszcze jedna osoba na zmiane ale tez z innej grupy. Wtedy Kochani widac wyraźnie , kto i jak podchodzi do zawodu i jak potrafi resuscytowac . Powolalismy przez glosowanie komisje, komisja skladala sie tez z nas byli to starsze osoby , ktore przezyly juz nie jedna reanimacje , byli naprawde bezstronni. Po zawodach , pod wieczor zrobilismy cztery potezne grille , bylo tez piwko , a jak ktos chcial mogl sobie kupic na wlasny koszt wodeczke , musze przyznac ,ze impreza byla spokojna i kulturalna. Mam kolegow ktorzy byli rowniez na Mistrzostwach Polski z mojego pogotowia z Kolobrzegu i zajeli 10 miejsce na ponad 220 zespolow. Rico ,tak popieram takie wieksze spotkanie , ktore chcesz zorganizowac , bo w pare osob to nie wyjdzie,musi byc frekwencja . Łączę Pozdrowka dla wszystkich chetnych i juz powoli zglaszajcie sie do Organizatora tego przedsiewziecia tzn. do Ricko1st.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/18 20:23 #262 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp.:Zlot
Witam szanownych forumowiczów:)

Tytus jestem pewien, że Ricko na 100% wie o wymienionych przez Ciebie imprezach bo z tego co mi wiadomo już spory kawałek czasu przepracował w pogotowiu zresztą podobnie jak Ty ;) . Myślę, że Ricko bardziej chodzi o imprezę która by nie była tak bardzo oficjalna jak wymienione przez Ciebie zawody ratownicze, czy organizowane już cyklicznie konferencje ratownicze. Bo wtedy wszyscy są zabiegani, przejęci rywalizacją oraz tym jak wypadną. Myślę, że zlot o którym mówi Ricko, a właściwie mówimy już tutaj wszyscy razem, miałby się tym różnić, od wymienionych przez Ciebie imprez, że byłby totalnie luzacki;). Czyli wtedy byłoby więcej swobody i czasu na luźną wymianę poglądów w większym gronie, bo nikt nie musiałby martwić się o sprzęt, o jego przygotowanie do konkurencji, czy swój konspekt w przypadku konferencji. Dlatego pomysł jest dobry, tylko faktycznie, ważną rolę w tym przypadku odegra frekwencja, tylko przy wysokiej będzie naprawdę ciekawie:woohoo:.
Pozdrawiam


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/18 20:49 - 2008/01/03 11:23 #263 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Zlot
Piotrus, byc moze ze chodzi Ricko-wi bardziej o picknik , z ratownikami ktorzy wyraza chec uczestniczenia w tej imprezie,w tym przypadku to sie nie dogadalismy, oczywiscie ,ze pomysl swietny , czy taki o jakim myslalem , czy taki luzny o ktorym mowia wszyscy. Masz racje , pomyslalem o Zlocie Ratowniczym z organizowanym przez siebie z rywalizacja zawodow. Teraz wiem na czym stoje i taki picknik mi sie podoba , na luzach i pogawędkach, o wspolnej pracy i nie tylko.Dzieki za oswiecenie, Pozdrawiam wszystkich.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/19 05:24 - 2007/11/19 12:59 #264 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Zlot
Witam!
Dzięki Piotruś za pomoc w wyjaśnieniu Tytusowi mojej idei Zlotu.
Właśnie o to mi chodzi,nieważne czy nazwiemy to nasze Ratownicze spotkanie \"Zlotem\" czy \"Piknikiem\".
Owszem myślę o zorganizowaniu ewentualnych \"Gier Ratowniczych\",ale nie w formie rywalizacji bo od tego są wspomniane przez Tytusa \"Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym\" czy inne tego typu spotkania, tylko bardziej zabawy sprawnościowej.
Nasz \"Zlot\"traktuję jako kolejną próbę integracji \"Polskiego Światka Ratowników Medycznych\".
Owszem biorę pod uwagę dyskusję co zrobić,aby Rat-Medzi nie byli pozostawieni sami-sobie i w czasach (nazwijmy to)reformy nie dali się \"wyślizgać\" innym medycznym grupom zawodowym.
Proszę w tym miejscu nie zrozumieć mnie źle bo nie chcę też doprowadzić do jakiegoś niepotrzebnego,chorego i szkodzącego naszemu całemu środowisku nieporozumienia.
Czekam na dalsze wypowiedzi w tym temacie.
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/20 07:37 - 2007/11/20 20:55 #270 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic Odp.:Zlot
Dyspozytor napisał:

Dlatego pomysł jest dobry, tylko faktycznie, ważną rolę w tym przypadku odegra frekwencja, tylko przy wysokiej będzie naprawdę ciekawie.
Pozdrawiam

No więc nie ma na co czekać, tylko się zapisywać. :P Powoli można by było rzucić jakimś terminem, niech chętni już piszą, czy dadzą radę, czy nie, albo aby mogli zarezerwować sobie wolne na ten czas, ewentualnie podyskutować o bardziej dogodnym. ;)
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.400 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account