AMBULANS WIOZĄCY PACJENTKĘ STANĄŁ W OGNIU

Więcej
2008/12/04 15:06 - 2008/12/04 16:03 #1632 przez Tytus
Witam wszystkich , co myślicie o takich prywatnych przewoźnikach , którzy transportują pacjentów na dializy i z dializ , gdzie w karetce wiezie PACJENTA SAM KIEROWCA ? art. z dzisiejszych Aktualności tej stronki . Zastanawiam się nad tym , co by było gdyby kierowca nie opanował ognia i zapomniałby w panice o pacjentce . Nie chodzi mi o ten jeden przypadek , ale takich przypadków zdarza się więcej ze strony PRYWATNYCH PRZEWOŹNIKÓW , często widujemy w Kołobrzegu jak pacjenta leżącego przywozi kierowca (kobieta )ambulansu prywatnego sama i wtedy jest bezradna , bo kto jej pomoże , pomagaliśmy jej z początku , ale ona uważała za każdym razem , że musimy jej pomagać . Ja podejrzewam , że jej pracodawca idzie na łatwiznę i nie zatrudnia drugiej osoby jako opiekuna i tym samym ryzykując , liczy na pomoc innych . Łą czę Pozdrowienia i liczę na Waszą opinię .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/04 17:10 #1633 przez huda
Witaj Tytus :)

Mój wujek pracuje w szpitalu w transporcie i miał już kilka razy sytuację naprawdę zagrażające życiu pacjenta i niestety jeżdżą sami, i nie wie sam czy w tym momencie udzielać pacjentowi pomocy, chociaż i tak nikt nie ma przeszkolenia w tym kierunku czy też pędzić do szpitala. Moim i wujka zdaniem przydałaby się pomoc np ratownika.

Pozdrawiam serdecznie :)

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/04 19:26 - 2008/12/04 20:01 #1635 przez Ania82
Według mnie zależy to od stanu pacjenta, jeśli pacjent jest chodzący,w dobrym stanie ogólnym, to ewentualnie wystarczy jedna osoba (ratownik medyczny), natomiast tak, jak opisujesz:
Tytus napisał:

często widujemy w Kołobrzegu jak pacjenta leżącego przywozi kierowca (kobieta )ambulansu prywatnego sama i wtedy jest bezradna , bo kto jej pomoże

to już zaczyna być bardzo bezsensowne. Problem się zaczyna, kiedy kierowcą jest osoba bez uprawnień np. ratownika. Dobrze jest do czasu, aż coś się stanie.
Jak pracowałam w SORze, to dość często wyznaczali mnie do pomocy w karetce T, jeśli był pacjent leżący lub w gorszym stanie.
A tak z drugiej strony to i tak w razie co nie powalczylibyśmy zbytnio, bo wyposażenie tejże karetki pozostawiało wiele do życzenia. :unsure:
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/05 14:40 - 2008/12/05 14:43 #1636 przez Tytus
Witam Was , Aniu82 i huda , macie rację we wszystkim , ale co mnie się nie podoba w tym , że jedzie kierowca sam z pacjentem i w razie pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta , kierowca może nie zwrócić na to uwagi i będzie po przysłowiowych ptokach . Może to być nawet Ratownik-Kierowca , to nie zmienia stanu rzeczy , że pracodawcy ryzykują , a w takim przypadku kierowca powinien kategorycznie odmówić wyjazdu sam z pacjentem , powinien domagać się jeszcze jednego Ratownika , aby mógł siedzieć i kontrolować pacjenta po drodze . W przypadku tego artykułu , było zapalenie się coś tam w silniku , ale gdyby była sytuacja NZK , myślę , że kierowca pomyślałby , że pacjent się zdrzemnął . Łączę Pozdrowienia dla wszystkich . ANIU82- DIABEŁEK DLA CIEBIE .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/05 18:47 #1638 przez huda
Witaj Tytus
w 100% się z Tobą zgadzam, iż w transportach też powinni jeździć ratownicy przynajmniej jeden. Faktycznie kierowcy takiego transportu nie zwracają uwagi na pacjenta gdyż skupieni są na jeździe.
Ale miejmy nadzieję, że ta chora sytuacja się zmieni :)

Pozdrowienia dla wszystkich :P

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.252 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account