ZIMA NIE SPRZYJA JESIENNYM KIEROWCOM

Więcej
2008/11/23 16:42 #1582 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Odp.:ZIMA NIE SPRZYJA JESIENNYM KIEROWCOM
Miałem okazję jechać dziś ze Szczecina w stronę Gdańska.Służby drogowe pojawiły się na drodze dość szybko ale o zgrozo podczas mijania pojazdu z zamontowaną maszyną do rozrzucania granulatu rozpuszczającego śnieg i lód ów granulat zamiast na drodze wylądował na górnej części przedniej szyby mojego samochodu.Chyba nie o to w tym chodzi:angry: Oczywiście o znaczeniu opon zimowych,które na szczęście założyłem już dwa tygodnie temu nie wspominam. Niestety nie wszyscy pamiętają o tym,że utrzymania odpowiedniego stanu wymagają także chodniki.Każdy ma swojego \"zarządcę\",który odpowiada za jego stan w szczególności zimą.Jeżeli ktokolwiek dozna urazu w wyniku upadku na oblodzonym chodniku może domagać się odszkodowania od osoby odpowiedzialnej za ten fragment.I na szczęście jest coraz więcej firm oferujących swoje usługi w zakresie pomocy prawnej w takich sytuacjach dlatego jeżeli komukolwiek stanie się takowe \"nieszczęście\" proponuję walczyć o swoje.Kończąc mam prośbę o wyjaśnienie przez Tytusa czy przypadkiem nie wkradła się drobna pomyłka i nie chodzi w tym temacie o tzw.\"niedzielnych kierowców\";) ?

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/24 05:52 #1585 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:ZIMA NIE SPRZYJA JESIENNYM KIEROWCOM
Witam Cię Marcin , masz rację chodzi o NIEDZIELNYCH KIEROWCÓW , którzy lekceważą sobie każdy płatek śniegu który spadnie na drogę , nie dotyczy tylko kierowców , ale i drogowców . Pozdrawiam i Życzę Miłego dnia .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/24 16:16 #1587 przez Aneczka
Replied by Aneczka on topic Odp.:ZIMA NIE SPRZYJA JESIENNYM KIEROWCOM
no u mnie na południu to robimy sobie przymiarke do wyjazdu na snowboard :) też zauważyłam że kierowcy bardziej uważają,i mam nadzieję że tak zostanie.

[img size=150][/img]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/24 18:35 #1588 przez mlukasz1987
Replied by mlukasz1987 on topic Odp.:ZIMA NIE SPRZYJA JESIENNYM KIEROWCOM
Witam wszystkich...jeśli już mowa o zimie to jak dzisiaj wracałem po pracy do domu to po drodze mijałem się z kilkoma kierowcami którzy zapomnieli, że na drodze na której leży nawet delikatny śnieżek nie powinni dodawać gazu do \"dechy\" i zapominać, że nie są jedynymi uczestnikami ruchu drogowego.Ta sytuacja mogła zakończyć się lądowaniem moim jak i tego \"pirata drogowego\" w pobliskim rowie. Na szczęście wszystko dobrze się potoczyło.Jedyne co zobaczyłem to minę kierowcy który o mało nie spowodował tej stłuczki.To była chyba dobra nauczka dla niego i następnym razem zastanowi się zanim wciśnie pedał w podłogę i zacznie wariować na szosie.Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/25 17:51 #1590 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic Odp.:ZIMA NIE SPRZYJA JESIENNYM KIEROWCOM
Ja powiem tak: u nas w tym roku byłam mile zaskoczona, bo na drogach głównych od razu pojawiły się piaskarki, jeździły po 2 naraz, gorzej niestety było z drogami bocznymi- chyba ktoś o nich zapomniał.
Opony obowiązkowo 4 zimowe. ;) No i uważać trzeba.

huda napisała:

Ja osobiście nie lubię zimy jest zimno, mokro szaro buro i ponuro....

A ja wręcz przeciwnie, bardzo lubię zimę. ;) I lubię czasem troszkę poszaleć, oczywiście w granicach rozsądku. :silly:
Pozdrawiam. :)

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/26 06:10 - 2008/11/26 06:14 #1591 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:ZIMA NIE SPRZYJA JESIENNYM KIEROWCOM
Ania82 , jak możesz nie lubić czy pokochać zimy skoro jesteś na nią zdana , to my z dalekiej od Was Północy możemy tylko Wam pozazdrościć takiej puchowej aury , teraz jesienią spadł śnieg , a na Święta będzie u nas na Północy czarno , tak jest nad morzem , nie zawsze , ale już któryś rok z kolei to przerabialiśmy . Łączę Pozdrowienia i udanych zabaw w białej pierzynce .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.210 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account