Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN
-em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej. Jeżeli znaleźliście podobny temat, ale nie ma tam precyzyjnej odpowiedzi, dopiszcie nowy post precyzując pytanie. Prosimy nie zwracać się z pytaniami dotyczącymi tematyki Forum bezpośrednio do mnie lub do Moderatorów, proszę korzystać i pytać na Forum ( do tego zostało stworzone ). Pisząc na Forum włączają się do dyskusji pozostali Użytkownicy którzy przecież mogą mieć podobny problem.
Wszystkich użytkowników prosimy o aktualizacje swoich profili w forum i uzupełnienie podpisów (sygnatur). FAQ - Skorzystaj z poniższych instrukcji: >> FUNKCJONALNE I PRZEJRZYSTE POSTY, FORMATOWANIE I EDYCJA TEKSTU >> PODPIS, SYGNATURA NA FORUM, AKTUALIZACJA I EDYCJA PROFILU
Pomoc psychologiczna pro bono dla ratowników medycznych.
Magdalena Szymalak stworzył temat: Pomoc psychologiczna pro bono dla ratowników medycznych.
Szanowni,
chciałabym przede wszystkim przywitać się z użytkowanikami forum. Mam nadzieję, że jako osoba niebędąca z zawodu ratownikiem nie zostanę uznana za intruza. Nie mam na celu wykorzystywania forum w celach marketingowych i komercyjnych. Bliska mi jest idea wzajemnego wsparcia i pomocy oraz szacunku dla pracy tych, którzy czuwają nad życiem i zdrowiem innych ludzi. Uważam, że wszelkie zawody "pomocowe" dostają zbyt małe wsparcie psychologiczne i chciałabym przyczynić się do przynajmniej częściowej zmiany tego stanu. Dlatego też postanowiłam poprzez to forum wyjść z ofertą darmowych spotkań dla ratowników medycznych.
Spotkania mogą odbywać się online (Skype) lub stacjonarnie w Warszawie (wtedy za drobną opłatą za gabinet, zwykle ok.20-30 zł). Tematyka spotkania nie musi być ściśle związana z pracą - rzutuje ona przecież na wiele innych aspektów. Więcej informacji o mnie można przeczytać na
stronie
. Na działalność pro bono rezerwuję zwykle 2h tygodniowo. Oferta jest uczciwa i pełnowartościowa. W razie jakichkolwiek pytań proszę śmiało pisać.
Polarowy odpowiedział w temacie: Pomoc psychologiczna pro bono dla ratowników medycznych.
Witam, czy ktoś z ratowników skorzystał już z tej pomocy? Jak ratownik wiem, że taka pomoc może być potrzebna, wiem też, że ratownicy w ogóle tej pomocy nie otrzymują. Czy oferowana przez panią pomoc początkowo jest darmowa, a później już odpłatna?
Magdalena Szymalak odpowiedział w temacie: Pomoc psychologiczna pro bono dla ratowników medycznych.
Dzień dobry,
dziękuję za zainteresowanie,
Jak napisałam, na sesje pro bono rezerwuję 2h tygodniowo. Oznacza to, że ograniczeniem może być czasem dostępność. W praktyce jednak staram się tak rozkładać sesje z poszczególnymi osobami, aby częstotliwość spotkań była odpowiednia. Sesje przez Skype są bezpłatne, natomiast za sesje gabinetowe proszę o pokrycie kosztów wynajmu gabinetu (w zależności od pory dnia 25-35zł). Typowo proces zamyka się w 8-10 spotkaniach rozłożonych w czasie. W szczególnych przypadkach pracę można przedłużyć. Czasem również wystarcza mniejsza ilość spotkań. Wszystko ustalane jest indywidualnie.
Polarowy odpowiedział w temacie: Pomoc psychologiczna pro bono dla ratowników medycznych.
Witam, dziękuje za odpowiedź. Jednak nie odpowiedziała mi pani na pytanie, czy jakiś ratownik skorzystał już z tej pomocy?
Ratownicy medyczni, w ramach swojej praktyki zawodowej nie mają zapewnionej takiej opieki stąd moje pytanie.
Jesteśmy studentkami II roku psychologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W ramach zajęć z Konstrukcji Kwestionariuszy Psychologicznych stworzyłyśmy narzędzie dotyczące znalezienia zbioru cech, którymi charakteryzują się osoby pracujące z pacjentami terminalnie chorymi lub mające częsty kontakt ze śmiercią. Chcemy dotrzeć przede wszystkim do pracowników Ratownictwa Medycznego, lekarzy i pielęgniarek zajmujących...
Witam wszystkich!
Mam do was pytanie o to jak macie rozmieszczony sprzęt w plecakach/torbach. Chodzi mi o to czy preferujecie rozwiązanie typu plecak wszystko w jednym, czy też wolicie mieć wszystko porozdzielane. Wiem że dla większości z Was to temat rzeka i tak naprawdę ile zespołów tyle konfiguracji. Jednak interesuje mnie Wasza opinia, co się sprawdza, a co nie.
Witajcie,
przez przypadek natrafiłem na artykuł dotyczacy innowacyjnej metody tamowania krwotoków poprzez wstrzykiwanie do rany hydrożelu o nietypowych własciwościach fizykochemicznych:
Metoda opisywana jest jako lepsza od tradycyjnych opatrunków. Czy ktoś coś wie więcej na ten temat ? Czy podobna metoda przeszła już badania klinicznie. Będe wdzięczny jak ktoś coś więcej będzie wiedział bo temat mnie niezmiernie...