Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej. Jeżeli znaleźliście podobny temat, ale nie ma tam precyzyjnej odpowiedzi, dopiszcie nowy post precyzując pytanie. Prosimy nie zwracać się z pytaniami dotyczącymi tematyki Forum bezpośrednio do mnie lub do Moderatorów, proszę korzystać i pytać na Forum ( do tego zostało stworzone ). Pisząc na Forum włączają się do dyskusji pozostali Użytkownicy którzy przecież mogą mieć podobny problem.
Wszystkich użytkowników prosimy o aktualizacje swoich profili w forum i uzupełnienie podpisów (sygnatur).
FAQ - Skorzystaj z poniższych instrukcji:
>> FUNKCJONALNE I PRZEJRZYSTE POSTY, FORMATOWANIE I EDYCJA TEKSTU
>> PODPIS, SYGNATURA NA FORUM, AKTUALIZACJA I EDYCJA PROFILU

Wstrząs

Więcej
2012/12/11 10:57 #8502 przez gosiack
gosiack stworzył temat: Wstrząs
Witam!
Jeżeli ktoś zechce mi pomóc będę bardzo wdzięczna ;) czy ktoś z Was miał do czynienia ze wstrząsem hipowolemicznym albo kardiogennym, septycznym, anafilaktycznym....? Pisze pracę licencjacką i do rozdziału badawczego potrzebuję przypadków osób u których wystąpił któryś z wymienionych wstrząsów.

Jeżeli ja będę mogła komuś pomóc w podobnej sprawie, zrobię to niezwłocznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/11 20:08 #8510 przez tomek0612
tomek0612 odpowiedział w temacie: Odp: Wstrząs
Cześć
Musisz sprecyzować co chciałabyś, żebyśmy napisali. Wymień najlepiej od myślników, czy interesuję cię postępowanie ratownicze, czy farmakologia stosowana we wstrząsach. Napisz czy możesz umieścić w pracy leki które ratownik może stosować na polecenie lekarza (np. dopamina czy dobutamina), czy musisz w postępowaniu zawrzeć tylko farmakologie dostępną dla ratownika medycznego w samodzielnym działaniu. Czy mamy opisać ci tylko przypadki czy również postępowanie.
Jak sprecyzujesz na pewno ktoś napisze ci coś ciekawego.
Pozdrawiam
tomek0612
COM_KUNENA_THANKYOU: gosiack

Więcej
2012/12/12 09:39 #8511 przez gosiack
gosiack odpowiedział w temacie: Odp: Wstrząs
Potrzebuję do tej pracy konkretnych przypadków.
-krótki opis(płeć, wiek)
-objawy
-okoliczności powstania wstrząsu
-postępowanie ratownika (podstawowe czynności takie jak opatrzenie ran, ułożenie w pozycji bezpiecznej itp.)
-jakie leki podano pacjentowi
-jaki wpływ miało postępowanie ratownika medycznego na późniejsze leczenie i powrót do zdrowia

Dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam

Więcej
2012/12/12 10:58 #8513 przez dyspozytor
dyspozytor odpowiedział w temacie: Odp: Wstrząs
Witam,

Szkoda, że nie napisałaś co już Tobie udało się zrobić w tym temacie i z czym masz największy problem. Wątpię żeby ktoś napisał całą pracę.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

Więcej
2012/12/12 12:05 #8514 przez gosiack
gosiack odpowiedział w temacie: Odp: Wstrząs
Ja nie chcę żeby ktoś z mnie napisał pracę. Poprosiłam o pomoc w zebraniu materiałów do napisania rozdziału badawczego. Nie pracuję w ratownictwie więc niestety nie mam dostępu do tego typu danych.

Więcej
2012/12/12 15:19 - 2012/12/12 15:28 #8517 przez tomek0612
tomek0612 odpowiedział w temacie: Odp: Wstrząs
Ok. Postaram się jeszcze dzisiaj a jak nie to jutro, znaleźć w pamięci z tego roku takie przypadki. ale trochę mi to zajmie.
Mam nadzieje że inni też opiszą przeżyte :) przypadki.

Czas generowania strony: 0.069 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account