Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej.

ARYTMIA SERCA

Więcej
2014/11/30 10:20 #11399 przez stokrotka
stokrotka stworzył temat: ARYTMIA SERCA
Cześć :) Wiem, że rozróżniamy dwa typy arytmii: lewokomorową i prawokomorową. Czy moglibyście mi napisać jak należy postępować z poszkodowanym? Bądź podać jakieś stronki interenetowe, gdzie znajdę takie informacje. Podobno do poszczególnego typu inaczej się udziela 1 pomoc.Szukałam informacji w internecie, lecz nie jest to wyszczególnione. Z góry dziękuję :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/11/30 12:35 #11400 przez Jacek 05
Odp: ARYTMIA SERCA
Kolego chyba coś namieszałeś. Myślę że powinieneś doczytać. :(

Więcej
2014/11/30 12:47 #11401 przez stokrotka
To nie ja, lecz mój wykładowca, który powiedział, że mam rozpisać pierwszą pomoc dla arytmii lewokomorowej i prawokomorowej :) B)

Więcej
2014/12/01 11:20 #11404 przez Jacek 05
To niech wykładowca doczyta :laugh:

Więcej
2014/12/01 15:42 #11406 przez stokrotka
Dobrze by było :) A wiesz może jaka arytmia nie zagraża życiu i np. sportowcy mogą z nią uprawiać sport?

Więcej
2015/01/11 14:30 #11577 przez Peter1
Siemka wszystkim ! :) , hmm może zacznę od tego że arytmi lewokomorowej i prawokomorowej nie ma ? , a jeżeli jest oświecicie mnie hehe :laugh: . Do arytmi zaliczamy tachyarytmie i bradtyarytmie , może twojemu wykładowcy chodzi o niewydolnośc serca spowodowaną lewą komorą i prawą ? . Niewydolność lewokomorowa powoduje obrzęk płuc , prawa zaś zastój krwi w tkankach , zmniejszenie ukrwienia płuc itd .

Odpowiedź na pytanie masz w moim poście :P

Pozdrawiam !

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account