GPS: System Monitorowania Ambulansów

Więcej
2008/12/29 18:32 - 2008/12/29 22:19 #1703 przez dyspozytor
GPS: System Monitorowania Ambulansów was created by dyspozytor
W ostatnim czasie w Stacjach Ratownictwa Medycznego ( Pogotowia Ratunkowego ) wdrażane jest rozwiązanie oparte na technologii GPS: System Monitorowania, Zarządzania i Lokalizacji Ambulansów, umożliwiający monitorowanie pojazdów w czasie rzeczywistym. Poniżej screen z systemowej mapy:

Główne funkcje systemu z jakich może skorzystać Dyspozytor medyczny a jakie są dostarczane w czasie rzeczywistym to m.in.:
* informacje o lokalizacji pojazdów
* monitoring zużycia paliwa ( w tym nagłych jego ubytków )
* informacje o stanach pracy monitorowanych urządzeń np. jazda na sygnałach
* identyfikacja kierowcy
* przesyłanie komunikatów tekstowych
* graficzna prezentacja lokalizacji pojazdów z wykorzystaniem cyfrowej mapy wektorowej ( pełna skalowalność obrazu )
* zgłaszanie nieprawidłowości ( przekroczenie granic zadanego obszaru )
* odczyt informacji archiwalnych w formie graficznej i tekstowej
* sporządzanie analiz i raportów ( prędkość, długość trasy, obecność w określonych punktach, zużycie paliwa )

Podsumowując każdy chociażby najmniejszy ruch karetki jest monitorowany,każde otworzenie drzwi w ambulansie i włożenie kluczyka do stacyjki włącznie z dniem, godziną, położeniem geograficznym pozostaje zarejestrowane. Także po bułki do sklepu już się nie skoczy ;)
Czy w Waszych stacjach również działają już takie systemy ,czy zauważacie korzyści z wdrażania tego systemu ??

Pozdrawiam
Dyspozytor


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/30 17:10 #1711 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:GPS: System Monitorowania Ambulansów
Witam!
Piotrze w \"moim\" Pogotowiu działa taki troszkę \"uszczuplony\" system monitorowania.
Polega on na tym,że z zamontowanego w ambulansie terminala wysyła się hasłowe powiadomienia do CPR-u np. \"..w drodze do pacjenta..,U pacjenta,...Z pacjentem...itd,itp...\".
Komputer zapisuje poszczególne czasy i tyle.
Mimo pewnej nazwijmy to uciążliwości myślę,że system GPS jest niezły pod warunkiem rozbudowania go o możliwość DOKŁADNEGO podpowiadania drogi dojazdu do potrzebującego naszej pomocy.
Pisząc dokładnego miałem na myśli system wykrywania utrudnień w ruchu drogowym (korki, roboty drogowe).
Pozdrawiam

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/30 20:49 #1714 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic Odp.:GPS: System Monitorowania Ambulansów
Witam.
Z takim systemem, o jakim wspomina ricko1st spotkałam się na swoich praktykach 3 lata temu. Zdziwiłam się, bo jak poszłam do pracy, to nie było nic takiego, a generalnie było to chyba jakieś uproszczenie dla dyspozytorni.
Dyspozytor, pytanko do Ciebie- dysponujesz może jakimś screenem w lepszej rozdzielczości? Jeśli tak, prosiłabym o maila. :)
Pozdrawiam. :)

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/30 20:58 #1717 przez mangus
Replied by mangus on topic Odp.:GPS: System Monitorowania Ambulansów
Witam.
Taaa... moja stacja jest daleko za murzynami jeżeli chodzi o nowinki technologiczne. Wg mnie - jest to bat na zespoły które migają się od pracy tzn. działa to na zasadzie - nie zgłaszaj się bo niby dla czego my mamy tylko jeździć. W życiu zaliczyłem już kilka zakładów pracy i jestem nauczony pewnej dyscypliny. Przychodzę do pracy po to żeby pracować - nie przyszedłem żeby się wyspać i wiem za co biorę pieniądze. Jeżeli sytuacja tego wymaga to jeżdrzę przez cały dyżur bez odpoczynku. Niewątpliwie jest to udogodnienie dla dyspozytora i działa z kożyścią dla pacjenta. Ja jestem za.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/30 21:07 #1718 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic Odp.:GPS: System Monitorowania Ambulansów
mangus napisał:

Wg mnie - jest to bat na zespoły które migają się od pracy

Czasem jednak nie tylko, bo w przypadku oskarżeń może też pomóc- możemy np. udowodnić, że nie jechaliśmy do poszkodowanego drogą okrężną. Pamiętam taką sytuację na moim wolontariacie- wypadek koło szpitala, sezon, karetka jedzie na miejsce ok. 42 min (wg mediów). Wszyscy widzieli tylko czas dojazdu, nie zastanowili się, co było przyczyną. A ile nerwów można było zaoszczędzić, przedstawiając taki zapis z GPS?
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/30 21:18 #1720 przez mangus
Replied by mangus on topic Odp.:GPS: System Monitorowania Ambulansów
Ania82 oczywiście jak najbardziej zgadzam się z Tobą. Niejednokrotnie GPS może - używając określenia kolokwialnego- uratować d... zespołowi. Ja podałem jedynie przykład który w mojej ocenie jest dla mnie najbardziej rażący, a który jest nagminnie stosowany w mojej stacji.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.193 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account