Ubranie

Więcej
2009/03/29 12:35 #1931 przez semiko
Ubranie was created by semiko
Witam,
jestem Pielęgniarką ze spec. na ratowniczą ..przechodzę z SORu na R i W i tu pytanie jak z ubraniami?? Dostaje się od szpitala czy trzeba kupić samemu?

A jeśli trzeba kupić to gdzie najlepiej? Jaki sklep polecacie ? :)

Jestem z Warszawy.

Pozdrawiam
Kasia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/03/29 13:27 - 2009/03/29 13:28 #1932 przez shire
Replied by shire on topic Odp.:Ubranie
semiko napisał:

Witam,
jestem Pielęgniarką ze spec. na ratowniczą ..przechodzę z SORu na R i W i tu pytanie jak z ubraniami?? Dostaje się od szpitala czy trzeba kupić samemu?


Trudno wprost odpowiedzieć, na tak postawione pytanie.
Jeśli jesteś zatrudniona w tym samym zakładzie na umowę o pracę, ubranie ochronne winien zapewnić Ci pracodawca. Oczywiście dopuszcza się wtym temacie odstępstwa określone w kodeksie pracy.
Jeśli jesteś zatrudniona na umowie cywilno - prawnej, ubiór roboczy kupujesz sobie sama, chyba że zapisy tej umowy stanowią inaczej.

PS. U Ciebie jeszcze jeżdżą \"R\" i \"W\"?

Ratownikiem się nie bywa, ratownikiem się jest!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/03/30 19:36 #1933 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Ubranie
shire, czy to nie wszystko jedno jak literowo oznaczone są zespoły wyjazdowe?
semiko,podaj więcej szczegółów w kwestii umowy o pracę,jeśli masz kontrakt to ciuszki kupujesz we własnym zakresie,jeśli umowa na etacie to pracodawca powinien zapewnić konieczną odzież,ale z tym różnie bywa.
Czekam na więcej konkretów.
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/04/01 05:53 - 2009/05/01 22:32 #1936 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Ubranie
Witam Cię ricko1st . w zachodniopomorskim dają ubrania robocze w WSPR-ze , dali również okulary ochronne jak również latarki czołowe . Do tego kompletu brakuje jeszcze kasków ochronnych gdzie tak na prawdę Ratownikowi Medycznemu jest niezbędny , ponieważ Ratownicy jeżdżą dokładnie wszędzie gdzie czyha niebezpieczeństwo , a taki kask już ochroni jego głowę . Pozdrawiam Cię ricko 1st jak również wszystkich na stronce .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/31 21:55 #9091 przez 91daro91
Replied by 91daro91 on topic Odp: Ubranie
Witam

Wiem może że to śmieszne pytanie no ale cóż, ostatnio na spodnie ratownicze wylał mi się tusz z długopisu, i powstały 3 plamki, zna ktoś jakiś skuteczny sposób aby pozbyć się tych plam po tuszu?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/04/02 08:46 #9093 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: Ubranie
Witam.Próbowałem benzyny medycznej,duża część plamy znikła ale ślad jakiś tam pozostał

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.154 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account