Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xWadliwość stetoskopów

Więcej
2012/08/04 08:45 #7994 przez kotlet1711
kotlet1711 stworzył temat: Wadliwość stetoskopów
Witam, czy ktoś już się spotkał z tym, ze podobne stetoskopy mają różnice słyszalności?
Chodzi mi o stetoskop MDF 747XP Deluxe Dual Head [ mdfdirect.pl/stetoskop-mdf-747xp-deluxe-...jna-podwojna-glowica ] i MDF 747 Dual Head [ mdfdirect.pl/stetoskop-mdf-747-dual-head...a-dwustronna-glowica ].

Jakiś rok temu zakupiłem MDF 747 Dual Head, jestem z niego bardzo zadowolny, słyszalność jest OK, natomiast dziś rano przyszedł mi MDF 747XP Deluxe Dual Head, i słyszę różnicę w słyszalności : / Wg mnie MDF 747 Dual Head jest lepszy, lepiej słychać, natomiast MDF 747XP Deluxe Dual Head jest cichszy. Niby o kilka dziesiat złotych droższy, a ja widze róznice, ale na gorsza, niz na lepsza strone. Wiem, wiem, to co drozsze od razu nie musi znaczyc, ze jest lepsze. Ale chodzi mi o to czy mozliwe jest, ze ten świeżo zakupiony stetoskop moze miec jakas wade produkcyjna, że jest "taki cichy". Hmm, a może mi się wydaję, że tylko tak jest, w końcu zszedłem z dyzurui jestem nieco zmęczony.

Jeśli ktos mial podobny problem, niech da znac w tym temacie. Pozdrojedyną rzeczą gorszą od utracenia rozumu, są próby jego odszukania..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/05 15:40 #7998 przez kandek
Odp: Wadliwość stetoskopów
Weź kup sobie przyjacielu normalny stetoskop i będziesz wszystko słyszał;)
STETOSKOP-KLIK

Zresztą Pietryk nie ma stetoskopu a zobacz jaki z niego mistrz ratownictwa.

A tak na serio to zadzwoń do serwisu gwarancyjnego i pogadaj z nimi. Ewentualnie napisz maila do producenta, może rzeczywiście trafił ci się wadliwy egzemplarz. Dawałeś je komuś do porównania? Bo może to tylko twoje odczucia?

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/05 20:34 #8002 przez kotlet1711
Odp: Wadliwość stetoskopów
Hehe wiem Kandek, że Pietryk jest mistrzem :P Tak samo jak inni :D

Yyy jeszcze nikt na tym nowym nie osłuchiwał, jutro bd miał dyżur to dam chłopakom żeby posłuchali i niech mi powiedzą czy słyszą różnicę.

Nie chce Litmana - to nie ratowniczy stetoskop tylko lekarski :Pjedyną rzeczą gorszą od utracenia rozumu, są próby jego odszukania..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/06 17:48 #8005 przez joanna.j23
Odp: Wadliwość stetoskopów

kotlet1711 napisał: Nie chce Litmana - to nie ratowniczy stetoskop tylko lekarski :P

Witam
Czy to znaczy, że jak mam Littmanna, to spokojnie mogę sobie przed nazwiskiem umieścić "lek. med."? :woohoo:

Ja jednak nadal uparcie będę się trzymać twierdzenia, że najważniejsza część stetoskopu znajduje się między oliwkami :laugh:

DOBRY RATOWNIK TO ŻYWY RATOWNIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/06 22:07 #8008 przez kandek
Odp: Wadliwość stetoskopów
Ale nie oszukujmy się, jak ktoś chce osłuchiwać to dobry stetoskop to podstawa. Dzisiaj zapomniałem swojego i musiałem osłuchiwać służbowym. Kurcze, trochę się przy tym umęczyłem żeby sprawdzić czy rura dobrze weszła. Komfort pracy też jest bardzo ważny.

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/07 08:56 #8009 przez marcin1975rm
Odp: Wadliwość stetoskopów

joanna.j23 napisał: Ja jednak nadal uparcie będę się trzymać twierdzenia, że najważniejsza część stetoskopu znajduje się między oliwkami :laugh:

Amen

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • Bolesław Avatar
  • WZW typ B / HBV a studia i praca w ratownictwie me...
  • Witam serdecznie Może dla niektórych poniższy post będzie bardzo śmieszny i niektórzy będą pisać że powinienem to sprawdzić przed podjęciem jakichkolwiek kroków.... ale proszę, potraktujcie moje zapytanie poważnie. Za tydzień rozpoczynam studia na kierunku - ratownictwo medyczne. Przeszedłem pierwsze podstawowe, kierunkowe badania lekarskie. Wszystko oczywiście jest w porządku. Dowiedziałem się że czekają mnie też badania...
  • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
  • 2020/09/25 19:55
  • Staroń Avatar
  • Pogotowie Medicover Sp. z o.o. poszukuje Ratownika...
  • Drodzy Ratownicy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Dyspozytorów Medycznych Hot-Line do Pogotowia Medicover w Warszawie przy ul. Barska 28/30. Oferujemy możliwość pracy stałej bądź dodatkowej w elastycznych godzinach. Oferujemy: * zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, * pełne wdrożenie, * zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: * wykształcenie medyczne kierunkowe: Pielęgniarstwo lub...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/09/08 09:12
  • Centro Medica Avatar
  • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
  • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/08/21 14:44

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account