Kamizelka KED - kto jej używa??

Więcej
2011/06/29 17:09 - 2011/06/29 20:28 #6203 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp: Kamizelka KED - kto jej używa??
Witam Serdecznie wszystkich użytkowników .
ww61 ,
masz rację , z tego co wiem pracujesz już długo w pogotowiu i wiesz jaki był sprzęt w karetkach i jakie były karetki , od Nys , poprzez Warszawy , Fiaty , Polonezy , Fordy , Cytryny , aż wreszcie nowoczesne Mercedesy Sprintery , były też przed Warszawami ..Skody , ale to już całkiem odległe czasy .
Teraz Ratownicy Medyczni otrzymują najnowocześniejszy sprzęt do celów ratowania życia i bezpieczeństwa własnego oraz pacjenta .
Więc narzekanie , że muszę umyć sprzęt po użyciu , jest grzechem !!! , jeszcze parę lat wstecz , nie było wspomnianych krzesełek kardiologicznych , nie było też podbieraków oraz nie było desek ortopedycznych , teraz macie rarytas .... przypomnę młodym Ratownikom Medycznym , że gdy przychodziło się do pracy do Pogotowia , to dzień zaczynało się od mycia karetek , poprzez zawijania szyn Kramera i sprawdzaniu walizek z lekami , innej możliwości nie było przyjęcia dyżuru , dopiero w tedy sanitariusz był gotowy do wyjazdu !!! .
Teraz jest Ameryka , nowe nowoczesne sprzęty lekkie defibrylatory ( przedtem 30 kg ) nie było tego , że nie uniosę na czwarte piętro do pacjenta .
Jeśli chciałeś pracować w Pog. Rat , to te wszystkie warunki musiałaś/eś spełnić , nie wspomnę o myciu karetek po każdym przyjeździe z wypadku , czy porodu oraz zgonie ( dezynfekcja ) .

koszyczek112 ,
jak często używasz kamizelkę KED-a ? ...
myślę , że po użyciu tego sprzętu wracasz do stacji Pogotowia i zawsze znajdziesz czas na uporządkowanie sprzętu do pierwotnego stanu .
Nie powiesz mi , że używasz go tak często , że nie masz nawet czasu go umyć , bo w to już nie uwierzę .

Pozdrawiam Serdecznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/30 19:34 #6206 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic Odp: O:Kamizelka KED - kto jej używa??

...jak również nie mówię iż ked jest kiepski do unieruchomienia np złamania kości udowej i nie należy jej stosować...

Ciekawe, ciekawe...

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/30 21:04 - 2011/06/30 21:10 #6210 przez koszyczek112
Replied by koszyczek112 on topic Odp: Kamizelka KED - kto jej używa??
czytając wypowiedzi kolegi TYTUSA odnoszę wrażenie iż należy on do tej grupy osób którzy wiedza wszystko naj lepiej owszem sprzęt się zmienia i to z pewności na lepszy takie jest założenie ale jedno się drogi kolego TYTUSIE nie zmienia sprawdzanie karetek było i jest nikt nie robi łaski że to zrobi podobnie jak czyszczenie sprzętu i mycie karetki kamizeli używam wtedy kiedy są do tego wskazania a jeżeli wspominasz te cięzkie defibrylatory i tak ciężkie walizki to może napiszesz cos więcej o bo ja słyszałem wiele wiele to piękny opowiadań o tej jak to sam określiłeś ciężkiej pracy oczywiście o tej pracy po sprawdzeniu sprzętu i karetek tak ze będe bardzo CI WDZIĘCZNY jak coś napiszesz więcej i na koniec NIKT nie płacze bo coś trzeba umyć bo jezeli coś jest to myje to właśnie młody ratownik tak ze czekam na kolejne wspomnienia pozdrawiam A DESKA I TAK JEST PRAKTYCZNIEJSZA I LATWIEJSZA DO UTRZYMANIA CZYSTOŚĆI

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/03 09:37 #6238 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp: Kamizelka KED - kto jej używa??
koszyczek112!
Może troszkę więcej szacunku do starszych stażem ( a i czasem wiekiem ) kolegów z branży.
Właśnie czytajac Twoje posty można odnieść niezdrowe wrażenie, że to Ty pozjadałeś wszystkie ratownicze rozumy i cała reszta to może lepiej powstrzymam się od określenia...
Tytus zjadł w tej robocie przysłowiowe zęby i czasem w swoich wypowiedziach odnosi się do tych " prehistorycznych czasów " gdy defibrylator ważył coś koło 20-tu kilku kilo, a szczytem ambulansowej techniki był " Nyssan " (czyt. ambulans na bazie dostawczej Nysy) lub Polski Fiat kombi wersja sanitarna.
Teraz mamy do dyspozycji różne " medyczne ustrojstwa " i tylko od wiedzy i chęci ratownika zależy czy ich użyje w trakcie udzielania pomocy potrzebującemu.
Szkoda tylko, że czasem lenistwo odnośnie mycia po zastosowaniu danego sprzętu przenosi się na zwiększenie bólu odczuwanego przez pacjenta.
Zastanówmy się wszyscy ( i starzy i młodzi ) nad tą kwestią naszego udzielania pomocy.
Pozdrawiam!

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/04 04:14 - 2011/07/04 04:16 #6251 przez koszyczek112
Replied by koszyczek112 on topic Odp: Kamizelka KED - kto jej używa??
nie rozumiemy sie i z tego co widzę zrozumieć nie zdołamy pozdrowienia dla tych starszych stażem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/04 14:33 #6258 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp: Kamizelka KED - kto jej używa??
A może to Ty czegoś nie rozumiesz?
Ironią jeszcze nikt nigdzie nie osiągnął porozumienia, swoim postem zwróciłem tylko Twoją uwagę na sposób w jaki odnosisz się do starszego od Ciebie stażem i pewnie też wiekiem kolegi po fachu, a Ty kwitujesz to kolejnym złośliwym postem.
No cóż widocznie takich teraz Ratowników Medycznych " wypuszczają" ze szkoły.
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.182 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account