Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Kamizelka KED - kto jej używa??

Więcej
2010/09/26 19:00 #4274 przez kandek
O:Kamizelka KED - kto jej używa??
w sumie dość ciekawy pomysł, może nawet szybszy niż szyna. Rzeczywiście się sprawdza?

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/09/27 10:27 #4279 przez sas123
tak myślałem żeby zrobić taki pseudo pas

ale nie wpadł bym na pomyśl żeby odwrócić ja do góry nogami :P

Więcej
2010/09/28 03:56 #4281 przez rudy_0007
Bardzo ciekawe zastosowanie :) myślałem ze ta kamizelka jest tylko do jednego a tu proszę :) co jeszcze można by było nią usztywnić?
Pozdrawiam Artur

Na pogardę zasługuje tylko ten, kto wie lepiej, a robi gorzej.\\\\\\\"

Stanisław Leopold Brzozowski (pseud. Adam Czepiel, 1878-1911)

Więcej
2010/09/30 10:40 #4286 przez ricko1st
Witam!
Dyspozytorowi wielkie dzięki za zamieszczone miejsce i wyręczenie mnie w opisywaniu zakładaniu KED'a na złamaną s z y j k ę k o ś c i udowej.
Zwłoka w opisie sposobu założenia wynikała z przyczyn ode mnie niezależnych ( awaria klawiatury komputera, a później " braki czasowe " ).
Kandek każdemu zdarza się popełnic taki lapsus językowy, jednak " błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi " więc myślę, że za tą pomyłkę nie " wbijesz mnie na pal ".
Dzięki za zauważenie tej pomyłki.
Wracając do tematu mam tylko jedną małą uwagę: jeśli macie dostęp do KED'a to sami pokombinujcie jak go na to udo zakładać ( wykorzystuje się tylko te paski, które są w komplecie z kamizelką ! ).
Na koniec jeszcze raz polecam szkolenie PHTLS w " CTiSR " REAGO " i tam konkretnie powalczycie z KED'em.
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Więcej
2010/10/23 23:49 #4364 przez Gabi
Kamizelki pojawiają się coraz częściej w pogotowiu, ale mało ratowników ich używa.

Ja osobiście nie nawidzę wsadzać poszkodowanego w kamizelkę KED... wolę deskę i kołnież ortopedyczny... :)

Ludzkie życie to dar, którego nie mamy prawa odbierać... :)

Więcej
2010/10/28 15:17 #4404 przez ricko1st
Witam!
Skąd u Ciebie taka awersja do KED'a ?
Jeśli Miałaś jakieś " przykre doświadczenie " z tym sprzętem to go może opisz.
Równie dobrze już w niedalekiej przyszłości możesz też napisać "... nienawidzę B.I.G'a do wkłuć do szpikowych ..."
Pozdrawiam!

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

• Aleksandra Kozik Avatar
    • Medicover Sp. z o.o poszukuje Ratowników Medycznyc...
    • Drodzy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Ratowników Medycznych do Przyzakładowego Centrum Medycznego Medicover we Wrocławiu. Oferujemy: - pracę na część lub cały etat, - zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, - pełne wdrożenie, - zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: - uprawnienia do wykonywania zawodu Ratownika Medycznego, - uprawnienia do kierowania pojazdami...
    • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
    • Wczoraj 15:23
    • Aleksandra Kozik Avatar
    • Medicover poszukuje Ratownika Medycznego do Poznan...
    • Drodzy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Ratowników Medycznych do Przyzakładowych Centr Medycznych Medicover w Poznaniu. Oferujemy możliwość pracy stałej bądź dodatkowej w elastycznych godzinach. Oferujemy: •zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, •pełne wdrożenie, •zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: •wykształcenie medyczne kierunkowe, doświadczenie w pracy mile...
    • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
    • 2020/11/27 11:42
    • Bolesław Avatar
    • WZW typ B / HBV a studia i praca w ratownictwie me...
    • Witam serdecznie Może dla niektórych poniższy post będzie bardzo śmieszny i niektórzy będą pisać że powinienem to sprawdzić przed podjęciem jakichkolwiek kroków.... ale proszę, potraktujcie moje zapytanie poważnie. Za tydzień rozpoczynam studia na kierunku - ratownictwo medyczne. Przeszedłem pierwsze podstawowe, kierunkowe badania lekarskie. Wszystko oczywiście jest w porządku. Dowiedziałem się że czekają mnie też badania...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2020/09/25 19:55

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account