Ratownik medyczny jako koordynator obstawy medycznej na imprezie masowej

Więcej
2012/04/21 00:02 #7503 przez R05k
Witam założyłem ten temat, bo mam być pierwszy raz koordynatorem jak w temacie, a nie bardzo się orientuje w tym zadaniu, dlatego proszę starszych kolegów i koleżanki o pomoc. Dziękuje i pozdrawiam

Ratownictwo medyczne to moje życie
Dobry moher to moher po relanium
LPR HEMS Latamy, by pomagać.
1% dla Muzeum!
Prosimy o wsparcie i z góry DZIĘKUJEMY
KRS 0000116212
cel szczegółowy OSP Muzeum Ratownictwa w Krakowie
www.pierwsza-pomoc.net/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/23 23:01 #7512 przez soofi
no to gratuluje organizatorowi...

W jaki sposób osoba nie mająca pojęcia o koordynacji na akcjach medycznych imprez masowych, ma zostać najważniejszą osobą na takiej akcji?... Przepraszam ale jest to dla mnie dość niezrozumiałe..

" Raczej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach"

SKLEP RATOWNICZY

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/24 07:44 #7517 przez R05k
Dziękuje koleżanko za szczerą odpowiedź. Dodam tylko że nie mam być mam głównym koordynatorem. A zakładają ten temat zależało mi na użytecznych informacjach, a nie rzeczach oczywistych o których mam pojęcie.

Ratownictwo medyczne to moje życie
Dobry moher to moher po relanium
LPR HEMS Latamy, by pomagać.
1% dla Muzeum!
Prosimy o wsparcie i z góry DZIĘKUJEMY
KRS 0000116212
cel szczegółowy OSP Muzeum Ratownictwa w Krakowie
www.pierwsza-pomoc.net/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/24 10:59 #7519 przez soofi
Może, źle się wyraziłam, nie chodziło mi o to aby Cię urazić. Tylko pokazać, że bardzo dużą wagę ma takie stanowisko i trzeba doskonale wiedzieć co robić w każdej sytuacji ( nie mówię teraz o rzeczach medycznych)
Nad koordynatorem ciąży duża odpowiedzialność, poruszyło mnie to ponieważ miałam okazję być na akcjach, które były pod pieczą średnio odpowiedzialnych ludzi.. stąd ta reakcja.

Jeśli nie masz być głównym koordynatorem, to dobrze będzie okazja przyuczyć się do takiej roli ( uważam, że zawsze tak powinno się dziać).

Żebym mogła pomóc Ci w jakiś sposób, musisz określić co jest rzeczami oczywistymi o których masz pojęcie, a co informacjami użytecznymi o których nie masz?

Pozdrawiam:)

" Raczej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach"

SKLEP RATOWNICZY

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/24 11:55 #7520 przez arterixxxa
Moim zdaniem to będzie hipotermia bardzo zaawansowana, jestem studentem i moja diagnoza może być mylna. W takich wypadkach rozbieramy poszkodowanego przykrywamy folią termiczną, czy są wkucia i podawanie jakiś leków mam kilka na uwadze ale nie ryzykuje skompromitowaniem się :) a przy ustaniu czynności życiowych postępować zgodnie z wytycznymi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/24 16:55 - 2012/04/24 17:01 #7523 przez joanna.j23

Moim zdaniem to będzie hipotermia bardzo zaawansowana...

Witam
Obawiam się, że ten post lekko nie do tego tematu :-)
Ale do rzeczy - polecam Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie minimalnych wymagań dotyczących zabezpieczenia pod względem medycznym imprezy masowej . Mam nadzieję, że lektura tego dokumentu rozwieje chociaż częściowo pewne wątpliwości.
Pozdrawiam

DOBRY RATOWNIK TO ŻYWY RATOWNIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.260 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account