Apteki bez sprzętu pierwszej pomocy

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2008/04/20 10:54 #802 przez Organ18
Replied by Organ18 on topic Apteki bez sprzętu pierwszej pomocy
Hehe Witam cię Magnus ciąć ubrania mogę w ostateczności mogę je również wykożystać do przecięcia pasów. Zawsze znajdzie się zastosowanie dla nich , a wracając do ubrań jeżeli będę uważał że muszę przeciąć ubranie myślę że nie będzie żadnych kłopotów , ale jak by było to nie uzasadnione bym miał kłopoty w sensie odkupienia ubrania itd. ja raczej jeszcze nie musiałem ich używać i cicesze się z tego ( nie chce życzyć komuś źle ;) ) one są tylko w ostateczności :D

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/04/20 17:54 #808 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Apteki bez sprzętu pierwszej pomocy
Witam!
Tak sobie czytam te posty i nachodzą mnie \"różne psie myśli\",a szczególnie jedna.
Panowie i Panie wypisujecie co zawierają wasze apteczki i utyskujecie na zaopatrzenie aptek w Waszym rejonie.
Kochani już lub w przyszłości Ratownicy, każdą przydatną przy udzielaniu pomocy \"maszynerię\"możecie kupić w sklepach z zaopatrzeniem medycznym osobiście lub przez internet.
Nie \"wieszajcie psów\" na aptekarzach,że nie mają na składzie \"Poket Mask\" czy innego ustrojstwa bo apteką rządzi teraz ekonomia.
Zamawiają taki towar,który szybko schodzi i nie zalega miesiącami na półce!
Wracając jednak do meritum sprawy to ciekawie musicie wyglądać idąc ulicą obładowani \"sprzęciorem\".
No bo przecież nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie potrzebna będzie pomoc.
Sorry za tą odrobinę sarkazmu z mojej strony,ale czasem pasuje pomyśleć,że nie wszędzie wjadę samochodem z rewelacyjnie wyposażoną apteczką pierwszej pomocy.
Dlatego proszę Was (wiem,wiem odbiegłem trochę od głównego \"wiochowego\"tematu,ale czasem trzeba)zweryfikujcie Wasze poglądy w temcie co mieć przy sobie zawsze i wszędzie.
Tak na koniec przytoczę stare ratownicze porzekadło:
Im więcej sprzętu dźwiga Ratownik tym większy z niego dyletant!!
Pozdrawiam i z góry przepraszam wszystkich,którzy poczuli się dotknięci moim wywodem.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/04/20 20:08 #810 przez waldih
Replied by waldih on topic Apteki bez sprzętu pierwszej pomocy
poruszyłem prosty problem by pokazać że nie tak łatwo zdobyć podstawowe rzeczy przydatne podczas niesienia pomocy innym; jeśli chodzi o zamawianie przez internet to wspomnę że od 2 tygodni nie mogę doczekać się realizacji zamówienia (zamówiłem apteczkę ścienną z wyposażeniem do mojej firmy) - jestem zbywany informacją że towar nie dotarł ... Coś tu jednak szwankuje, zamówienie złożyłem w bodaj jednym z większych internetowych sklepów z tego rodzaju sprzętem... Sprzęt podstawowy jest przydatny i o tym chyba nie trzeba przekonywać większości, myślę że sprzęt owy dobrze mieć pod ręką, mi by najmniej on nie przeszkadza. Spotykam się z takim myśleniem że nie trzeba się zabezpieczać , lecz myślę że nie jest to dobre myślenie - w mojej branży (elektroinstalatorstwo - praca w przedziale napięć od 1 V do 15000 V) brak zabezpieczeń dla \"bohaterów\" kończy się często bardzo tragicznie, myślę że w próbach niesienia pomocy należy również korzystać z tego co jest dostępne - o ile to jest dostępne. Bardziej widzę tu problem z tym że postawa ratowania ludzi i to co jest związane z tym , także podstawowe środki zabezpieczenia, nie są w Polsce odpowiednio propagowane - łatwo kupić w każdym sklepiku APAP za którego reklamę ktoś wywala ciężką kasę ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/04/21 13:36 #811 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Apteki bez sprzętu pierwszej pomocy
Witam!
W swoim poście chciałem zwrócić uwagę na bardzo cienką granicę pomiędzy przesadą,a zdrowym rozsądkiem w doborze sprzętu do apteczki czy posiadanego cały czas przy sobie.
Za niesolidność sklepu,w którym składałeś zamówienie odpowiedzialności nie mogę wziąć bo to jest już problem z którym nie jeden z nas pewnie się już spotkał.
Co do zabezpieczeń to nigdy nie byłem ich przeciwnikiem gdyż w każdym zawodzie niosącym jakiekolwiek ryzyko MUSZĄ one być stosowane.
Myślę,że już wyjaśniłem o co mi chodziło w napisanym przeze mnie poście i więcej nie muszę wyjaśniać.
Gdyby było inaczej to zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2008/04/21 18:06 #812 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic Apteki bez sprzętu pierwszej pomocy
Witam!!!!

Wszyscy tak piszą wyposażeniu apteczki!!!ale tak na dobra sprawe nie cały czas jezdzimy samochodem czy siedzimy w pracy!!!Mozemy isc najnormalniej ulica jak zdazy sie jakis nieszczesliwy wypadek i ktos bedzie potrzebował pomocy. To co wtedy bede biegł do samochodu po apteczke bo mam tam wszystko????:) Moim zdaniem warto miec przy sobie(zawsze) podstawowe rzeczy takie jak rękawiczki, kompresy, maseczke, koc ratunkowy i chuste trójkątną.Bo z tego co czytam to co niektórzy chcieli by miec w zawartosci apteczki cały sprzęt z karetki. Pozdrawiam!!!!;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/04/22 16:57 #817 przez GRZECHRAT
Replied by GRZECHRAT on topic Apteki bez sprzętu pierwszej pomocy
Sie ma nie popadajmy w skrajności jak będziemy chcieli pomóc to znajdziemy środki i możliwości prześcigamy się co powinno być w apteczce i jacy to my dobrzy jesteśmy mając to wszystko przy sobie .A złośliwość polega na tym że będziecie świadkami jakiegoś incydentu na pływalni w samych kąpielówkach bez nożyczek za gumką i co wtedy biec do szatni czy pomóc bez przyrządów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.163 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account