Jak postąpić w takim przypadku?

Więcej
2014/06/13 07:43 #10606 przez sheep
Replied by sheep on topic Odp: Jak postąpić w takim przypadku?
właśnie brawa za postawę!!! :)
gratuluję wrażliwości na cierpienie drugich, bo to rzadkość
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/10/14 08:33 - 2014/10/14 08:34 #11281 przez marlenag315
Replied by marlenag315 on topic Odp: Jak postąpić w takim przypadku?
No właśnie jak czytałam wszystkie komentarze to zastanawiałam się co w przypadku kiedy dana osoba jest nieprzytomna i czuć od niej "alkohol"... Jak rozpoznać że to nie efekt długiego spożywania alkoholu tylko cukrzyca kiedy nie ma możliwości zapytania o to osoby poszkodowanej.? :) Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/10/14 08:44 #11282 przez sheep
Replied by sheep on topic Odp: Jak postąpić w takim przypadku?
nieprzytomnego alkoholika od nieprzytomnego cukrzyka różni zapach z ust, alkoholika czuć alkoholem a cukrzyka bardziej acetonem, to może być trudne do ustalenia dlatego zawsze możesz zadzwonić pod 112 i poinformować dyspozytora, on zdecyduje co robić, czasem niektórzy diabetycy mają opaski na ręce z napisem diabetyk
Za tę wiadomość podziękował(a): marlenag315

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/10/14 11:08 #11283 przez marlenag315
Replied by marlenag315 on topic Odp: Jak postąpić w takim przypadku?
o opaskach już słyszałam, jednak nie każdy diabetyk ją nosi (osobiście uważam że każdy powinien ją nosić w celu ułatwienia odróżnienia właśnie takich przypadków kiedy chory jest nieprzytomny). Czyli kiedy czuć zmywacz do paznokci mamy styczność z osobą chorą na cukrzyce :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/10/15 08:41 #11284 przez sheep
Replied by sheep on topic Odp: Jak postąpić w takim przypadku?
bardzo ciężko jest zróżnicować czy to alkohol czy aceton, też uważam że powinni nosić opaski dla własnego dobra, szczególnie ci którzy gwałtownie wpadają w hipoglikemię

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/10/15 11:39 #11285 przez marlenag315
Replied by marlenag315 on topic Jak postąpić w takim przypadku?
Zgadzam sie w 100%. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.141 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account