kurs ratownika przedmedycznego

Więcej
2008/03/22 18:43 #714 przez waldih
kurs ratownika przedmedycznego was created by waldih
witam , proszę o informacje n/t kursu ratownika przedmedycznego - czy może zrobić go każdy, czy jest to odpłatne i kto organizuje takie kursy - nadmienię że nie posiadam na razie żadnych kursów w tym kierunku , z zawodu jestem elektromonterem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/23 06:40 - 2008/03/23 06:41 #715 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp.:kurs ratownika przedmedycznego
Witaj:)

Oczywiście ze kurs pierwszej pomocy może ukończyć każdy, a nawet każdy z nas powinien mieć ukończony taki kurs, bo przecież każdy z nas może się znaleźć w sytuacji kiedy będzie musiał pomóc poszkodowanemu, potrzebującemu pomocy.
Kursy organizują różne ośrodki szkoleniowe, grupy ratownictwa itp. Często takie kursy organizują szkoły ratownictwa przy stacjach pogotowia, czy PCK-i. Najczęściej są to odpłatne szkolenia, ale taki podstawowy kurs nie jest aż tak bardzo kosztowny;)Przykładem może być tutaj Grupa Ratowników Medycznych która działa w zachodniopomorskim, zerknij: www.grupamedyczna.prv.pl
Pozdrawiam
Piotr

P.S. Wesołych Świąt Wielkanocnych :)


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/30 15:22 #745 przez waldih
Replied by waldih on topic Odp.:kurs ratownika przedmedycznego
witam ponownie - dzisiaj ukończyłem kurs ratownika przedmedycznego w zakresie: uzyskanie umiejętności i kompetencji w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłych , dzieci i niemowląt, używania automatycznych defibrylatorów zewn., oraz drugorzędnej pomocy przedmedycznej - koszt kursu 350,00 zł, mam certyfikat, zaświadczenie ukończenia kursu; kurs prowadzony wybitnie ciekawie - dużo zajęć praktycznych na manekinach, masa przykładów, kompetencja instruktorów - polecam; kurs odbywał sie w Raciborzu w ramach EMERGENCY FIRST RESPONSE. Pozdrawiam - waldi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2008/04/06 08:49 #755 przez Organ18
Replied by Organ18 on topic Odp.:kurs ratownika przedmedycznego
Kursy z Pierwszej Pomocy są różne umnie w Zabrzu można ich mase zrobić sam znam 4 miejsca + jedno w Warszawie gdzie sam robiłem ;) , JA osobiście mam ukończone : Pierwszą pomoc Podstawową , Piediatryczną , Zaawansowaną oraz Ratownika Drogowego. Zaniedługo będzie organizowany kurs BLS-AED oczywiście pójdę bo będą ciekawe zajęcia, acha co do kursu pierwszej pomocy każdy może ją zrobić i nie ma takiej opcji żeby nie zdać firmy które szkolą świetnie przygotowują do końcowego egzaminu , koszt zależy od firmy i od osób często waha się w granichach 50-80zł widziałem nawet za 25 zł i za 100 zł to naprawde zależy od Firm . Życzę powodzenia dla tych którzy będą w najbliższym czasie zdawać jakiś kurs :)

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/05/27 18:33 #888 przez Wiktor89wdw
Replied by Wiktor89wdw on topic Odp.:kurs ratownika przedmedycznego
witam;)jeżeli chodzi o kursy dla ,cywili'' to PCK powinno miec z tym wiele wspolnego. Ja konczylem kurs na ratownika przedmedycznego na jednym z kursow Harcerskiej Szkoly Ratownictwa. instruktorzy byli naprawde spoko, ful profesjoonal a koszta zamknely sie w granicach 50zl(oplata za przejazd instruktorow i za wynajem budynku). Jednak z tego, co wiem takie kursy sa organizowane tylko dla harcerzy i stad okreslenie z poczatku wiadomosci. pzdr dla wszystkich harcerzy-ratownikow;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/06/10 09:45 - 2008/06/10 09:46 #938 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:kurs ratownika przedmedycznego
Witam wszystkich , którzy ukończyli kursy ratowników przed medycznych , nie bez powodu chce zabrać głos , otóż takie kursy są potrzebne dla każdego z nas , żeby nie przechodzić obojętnie koło kogoś kto potrzebuje naszej pomocy . Takie kursy przeprowadzają nasi Ratownicy Medyczni z Rymania , nie tylko w zakładach pracy, ale w szkołach i na festynach . Dzięki takim Ratownikom , którzy szkolą innych , zyskuje tylko przypadkowy potencjalny pacjent . Pozdrawiam Ratowników Medycznych jak i Ratowników przed medycznych .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.327 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account