RKO

Więcej
2011/10/24 17:13 #6929 przez nina582
RKO was created by nina582
Witam.Jestem na Isemestrze Ratownika i mam pytanie.Otóż mój wykładowca powiedzial że przy RKO wykonujemy ABC-ZAPOZNAJĄC SIE Z TYM NOWYM TERMINEM DLA MNIE wyczytałam że zgodnie z wytycznymi z 2010 roku AHA(American Heart Association)wykonujemy CAB.Może ktoś miał podobne pytanie na teście lub koledzy bardziej zorientowani w temacie mi pomogą bo nie chce szczelic gafy na tescie albo co gorsze byc niedouczonym .DZIEKI

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/10/24 17:57 #6930 przez yasiu_s
Replied by yasiu_s on topic Odp: RKO
hej,
po pierwsze w PL dużo częściej stosowane są wytyczne ERC, a nie AHA. Warto znać punkt widzenia amerykanów, ale generalnie najczęściej będziesz się posługiwał wytycznymi ERC chociażby dlatego że całe są przetłumaczone na język polski.

Po drugie - w wytycznych AHA 2005 rekomendowano następującą kolejność postępowania przy rozpoczęciu resuscytacji - udrożnienie dróg oddechowych, wykonanie 2 oddechów i rozpoczęcie 30 ucisków klatki piersiowej.
od 2010 AHA przeszło na system: uciski - drogi - oddech, tak jak ERC już od 2005 rekomendowało.

Po trzecie - ta zmiana AHA z ABC na CAB oznacza tylko kolejność rozpoczynania RKO. Ocena stanu pacjenta za pomocą schematu ABC to zupełnie inna rzecz i ona dalej obowiązuje.
Ocena ABC, nieraz jest rozszerzana do ABCDE, określa kolejność badania poszczególnych elementów u pacjenta.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/10/25 07:39 #6935 przez nina582
Replied by nina582 on topic Odp: RKO
Dziekuje bardzo za odpowiedz w tych szkolach czesto bladzimy po omacku bo niektórym nie chce sie za duzo tłumaczyc ja mam tak z ratownictwa medycznego siedzi kobieta i slajdy tylko przelacza a to jest dla nas wszystko nowe i chyba jest to normalne ze czlowiek wielu zagadnien nie rozumie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/10/25 19:44 #6939 przez sox
Replied by sox on topic Odp: RKO
Jej nie sądziłem że ktoś może tak "pokićkać" ABC rzeczywiście ten wasz wykładowca jest słaby. Tak jak napisał mój przedmówca zachęcam do zapoznania się z wytycznymi ERC z 2010 roku Link do wytycznych

Ja na I semestrze na Ratownictwie Medycznym już od 2 spotkania robiłem rko z wydrukami skuteczności a później nawet intubacje. Może wasz wykładowca się rozkręci wkońcu...

Pozdrawiam.

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/10/26 07:38 - 2011/10/26 14:31 #6940 przez nina582
Replied by nina582 on topic Odp: RKO
nie sadze aby sie rozkrecila bo III semesr tez na nia narzeka przysyla tony materialów na maila i trzeba w domu kuc.To juz chyba wypalenie zawodowe haha

Dzieki SOX link sie bardzo przydal.


Nie piszemy posta pod postem, korzystamy z funkci EDYTUJ => patrz REGULAMIN
Ania82

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/10/26 11:54 #6942 przez Gabi
Replied by Gabi on topic Odp: RKO
Hejo:)
To ja współczuję Tobie na ćwiczeniach z tą wykładowczynią:) ale wiem coś o takich wykładowcach też miałam taką ale z farmakologii i gdyby nie ratownicy medyczni w pogotowiu to bylibyśmy niedouczeni:)

Pozdrawiam:)

Ludzkie życie to dar, którego nie mamy prawa odbierać... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.132 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account