Jak udzielić pierwszej pomocy w takim przypadku?

Więcej
2011/08/05 14:42 #6476 przez AlAl

kontrola źrenic.

Po co?

No właśnie. Jak wiesz po co to możesz w nie zajrzeć. Mnie interesuje natomiast co ostatecznie stało się z Twoją koleżanką?

Przyjechalo po nią pogotowie.

A co do powiadomien dyspozytora to Juz słyszałem wiele przypadków ze tacy ludzie (my) wstępnie stwierdzajacy uraz/ wypadek są najmniej lubieni przez dyspozytorow z niewiadomego powodu. Chyba ze powies ze jestes ratownikiem to Moze potraktuja to inaczej ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/05 17:46 - 2011/08/09 10:55 #6479 przez rudy_0007
Wiesz dlaczego dyspozytor nie lubi przeciętnych zawiadamiając? Bo bardzo często lubią wyolbrzymiac całe zdarzenie . Co jest powodem też wyjazdów zespołów rm do " luznego stolca" a na dyspozytorze ciąży odpowiedzialność wysyłania karetek do poszkodowanych


Pozdrawiam Artur

Na pogardę zasługuje tylko ten, kto wie lepiej, a robi gorzej.\\\\\\\"

Stanisław Leopold Brzozowski (pseud. Adam Czepiel, 1878-1911)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/07 08:47 #6481 przez AlAl

" luznego sgolfa"

co masz na myśli? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/07 10:50 #6483 przez joanna.j23

moglby ktoś opisać reakcje zrenice na światło przy rożnych przypadkach?

Jeśli chodzi o reakcję źrenic na światło, to pod wpływem światła powinny się one symetrycznie zwężać.
Ale patrząc klientowi w oczy nie oceniamy tylko reakcji źrenic na światło.
Źrenice mogą być poszerzone nie tylko w wyniku urazu związanego ze wzrostem ciśnienia śródczaszkowego. Na poszerzenie źrenic mogą wpłwać takie czynniki jak hipotermia, porażenie piorunem, niedotlenienie, uszkodzenie nerwu wzrokowego, wpływ leków (np. atropiny), czy uraz oka.
Nadmiernie zwężone (szpilkowate) źrenice są natomiast charakterystycznym objawem zatrucia opioidami.
Pozdrawiam

DOBRY RATOWNIK TO ŻYWY RATOWNIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/07 13:07 - 2011/08/07 15:14 #6484 przez ww61
Ciekawe spojrzenie na pracę dyspozytora tzn czy on lubi czy nie lubi wzywającego... Zebrać wywiad co do zdarzenia i miejsce zdarzenia to sztuka.Dlatego sztuka bo mimo zaistniałej sytuacji i często nagannego zachowania wzywającego należy uzyskać od tej osoby istotne informacje nie angażując własnych emocji.Co do pozycji bezpiecznej ustalonej to jest ona także bezpieczna dla osób przytomnych tym bardziej w przypadku możliwych wymiotów spowodowanych wstrząśnieniem mózgu którego nie należy wykluczyć podobnie jak wskazana jest pozycja półsiedząca by zmniejszyć ewentualne zwiększone ciśnienie śródczaszkowe spowodowane poważnym powikłaniem uderzenia w głowę czyli tworzenia się krwiaka w rejonie mózgoczaszki jak również pęknięcia podstawy czaszki charakteryzującego się wyciekiem płynu mózgowo-rdzeniowego z ucha lub nosa.Jak by na to nie spojrzeć wszystkie urazy głowy wymagają wizyty w szpitalu za sprawą przyjazdu karetki.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • iwonella89
  • iwonella89 Avatar
  • Gość
  • Gość
2011/08/12 14:51 #6491 przez iwonella89
ciekawa jestem właśnie tych źrenic, ostatnio po przebudzeniu bardzo kreciło mi się w głowie, podchodzę do lustra, patrzę a źrenicę mam gigantyczne. Rozszerzone tak, że prawie nie widać tęczówki, zasłaniam oczy, święciłam latarką i nic, zero reakcji i ciągle duże. Po mniej więcej 45 minutach zaczeły powoli reagować i zmniejszały się tak do połowy a rano jak wstałam to już normalnie. Co to mogło być? Czy powinnam się bać?

p.s. o niechęci dyspozytorów do wzywających. Ostatnio nagłośnili przypadek kiedy karetka jechała do faceta z zawałem a na miejscu okazło się, że dzwonił weterynarz a zawał ma pies. Po czym oświadczył zespołowi, że jak mu nie pomogą to będą skończeni w tym zawodzie czy coś takiego...ale jaja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.168 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account