rko

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2008/01/05 11:27 #440 przez karolcia109
rko was created by karolcia109
Zastanawia mnie jedna rzecz.Czy osobie u której widzimy że przeszła w przyszłości operacje klatki piersiowej np.bajpasy,to RKO wykonujemy tak jak zawsze czy postepuje się inaczej???TYTUS licze na Ciebie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/01/05 11:50 - 2008/07/09 17:07 #441 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:rko
Witam Cię Karolcia , już Ci odpisałem , ale mi gdzieś uciekło, z tego co wiem to pacjentom którzy są po by-passach przeprowadza sie RKO, mam w swojej rodzinie troje którzy są po by-passach i jedno z nich (kuzyn) uległ ponownemu zawałowi i było przeprowadzane RKO i niezwłocznie odwieźli go do PSK Nr.1 do Szczecina , gdzie przeszedł dalsze leczenie i funkcjonuje , kuzyn po by-passach strasznie utył , gdzie powinien zachować ścisła dietę , a pozwalał sobie na wypicie wódki i piwka co spowodowało przy jego dodatkowej miażdżycy ponowny zawał , jednak można przy pacjencie przeprowadzać RKO , jeśli to robili przy kuzynie. Łączę pozdrówka.P.S. dodam , ze w Szczecinie wymienili mu żyłę , którą wyjmowali mu z drugiej kończyny dolnej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2008/01/05 11:53 #442 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic Odp.:rko
Tytus może zrobimy sobie gdzies spotkanie gdzie będe mogła sie was popytać o wiele rzeczy związanych z ratownictwem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/01/05 12:00 #443 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:rko
Karolciu , czy chcesz sie z nami spotkac na zasadzie testow czy chciala bys sie dowiedziec o Ratownictwie Medycznym jak najwiecej? Zapraszamy do Kolobrzegu do stacji pogotowia , ja jeszcze tam tez pracuje , co prawda jestem przed emerytura , ale pracuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2008/01/05 12:07 #444 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic Odp.:rko
POWIEM CI DROGI KOLEGO RATOWNIKU żE CHOCIAż W INDEKSIE SAME 5 TO PRAKTYKA JEST NAJWAżNIEJSZA A WIE żE TY JAKO RATOWNIK MóGł BYś MIWIELE WYTłUMACZYć I NAPEWNO BYM WIELE ZYSKAłA.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/01/05 12:24 - 2008/01/05 12:25 #446 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp.:rko
Witajcie!

Proszę o przestrzeganie dyscypliny na forum!
Karolcia zakładasz temat a później od niego odbiegasz, pisząc z Tytusem jak na czacie internetowym. Wątki powinny byś rozwinięte i dotyczyć tematu.
Proszę o przestrzeganie Regulaminu Forum.

Pozdrawiam


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.180 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account