Wyposażenie apteczki (samochodowej lub w pracy)

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2008/02/04 15:39 #565 przez Organ18
Chodziło mi głównie o to że załoga która wracała z jakiegoś wyjazdu stała na światłach i jak to ja , musiałem zaglądnąć do karetki, popatrzyli się na mnie i mi pomachali z uśmiechem na twarzy :) gdy zaglądałem do środka z przodu siedział Kierowca w pasach, i obok niego jakiś mężczyzna domyślam się że to ratownik i nie miał zapiętych pasów , kobieta która z tyłu jechała również nie miała zapiętych pasów. Nawet można zobaczyć żę karetki nie tylko pędzące do zdarzenia jak i po zdarzeniu mają wypadki komunikacyjne, ja gdy wsiadam do obojętnie jakiego samochodu zawsze pasy zapinam chyba że nie dzialają i nie mogę ich zapiąć wtedy czuje wielki strach. A co do apteczek w karetce pytałem czy musi być apteczka ponieważ, Karetka to również samochód tak jak inne auta.

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/02/05 07:01 - 2008/02/08 10:05 #567 przez Tytus
Witam Cie Organ18 , masz racje , ten ktory siedzial obok kierowcy popelnil blad nie zapinajac pasow bezpieczenstwa i gdyby zlapala go Policja , mogli by wlepic mu mandat, druga sprawa , to nastepny blad przez Ratownika , ze po pierwsze nie zabezpieczyl pacjentki w tym przypadku , ale blad , ze zastawil ja sama w tylnej czesci karetki gdzie jest nie dopuszczalne , zeby pacjent nie byl pod kontrola Ratownika , ci co tak robia, sa dla mnie pseudo- ratownikami i nikt mi nie zarzuci ze taki Ratownik jest z powolania , chyba , ze Organ18 nie zauwazyl Ratownika siedzacego z tylu karetki gdzie mogl dla niego byc niewidoczny , a to juz jest inna sprawa .
Witam Cie Malysz , mysle , ze źle rozumujesz , Organ ma racje , kazdy czlonek w pojeździe ma obowiazek zapinania pasow bezpieczeństwa , tak mówi kodeks drogowy , to , ze jedziesz na ratunek tym bardziej na swiatlach i dzwiekach , to dla wlasnego bezpieczenstwa powinienes sie zabezpieczyc , pasy nie obowiazuja Cie z chwila , kiedy jedziesz z pacjentem i mu cos podajesz , bo rzeczywiscie wtedy jest ci nie wygodnie co kolwiek przy nim zrobic. jesli chodzi o apteczki w karetkach , to Organ nie ma racji , istotnie , moze chlopak nie wiedziec lub nie pomyslal , ze karetka musi wozic takie srodki dla bezpieczenstwa nie tylko pacjenta, ale i bezpieczenstwa swojego , tak , ze nie sprzeczajcie sie , tylko wytlumaczcie sobie na spokojnie , a dojdziecie wspolnie do jakiegos logicznego konkretu. Pozrdawiam wszystkich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2008/02/05 12:20 #569 przez Organ18
Witam cię Tytus co do apteczki miałem od samego początku myśl taką: Ja jadąc swoim np. Tico muszę mieć apteczkę , radiowóz (Policja) też powinna ją mieć i tu miałem pytanie czy karetka powinna też mieć swoją apteczke tak jak inee auta:) a co do tej Kobiety jestem na milion procent pewny była sama z tyłu i patrzyła przez szybkę która jest pomiędZy przedziałem medycznym , a miejscem gdzie siedzi kierowca była bez pasów i byla z tyłu sama :(

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2010/07/13 12:05 #3945 przez Organ18
Przepraszam że post pod postem ale nikt tu dawno nie pisał więc ja porusze kolejny temat. Słuchajcie z tego co mi wiadomo to apteczke obowiązkowo powinien w samochodzie mieć kierowca zawodowy, no ale dręczy mnie to jak to się ma przepis do nauczania już mówie jaśniej. Chodzi o to że w szkołach uczą jak udzielać pomocy ( podstawówki , gim. itd.) zapisując sie na prawo jazdy każdy kursant przechodzi szkolenie z pierwszej pomocy i jest mu wamwiane że ma być kulturalny na drodze , że ma pomagać innym. Spoko tu nie mam zastrzeżeń ale powiedzcie mi nowy młody kierowca który ma w głowie że w razie wypadku ma obowiązek udzielenia pomocy pod groźbą kary zresztą jak inni ludzie piesi itp. Ale skoro nie jest obowiązkowa apteczka w samochodzie to jak dany kierowca ma udzielać pomocy którą przeszedł w szkole nauki jazdy ?? Ja zajmuje się i interesuje się ratownictwem i w plecaku mam zawsze apteczke ale nie każdy załuszmy pieszy posiada przy sobie. Załuszmy jestem pieszym który nie ma apteczki przy sobie widzi wypadek , dochodzi do auta i co sie okazuje w aucie nie ma apteczki bo jest nie obowiązkowa i tu jest ten pies pogrzebany wiadome trzeba sobie radzić inaczej typu zaczepiać innych żeby coś zorganizowali a czas który również jest wszędzie poruszany że liczy się każda minuta wydłuza sie . Jak dla mnie to jest troszke bez sensu że każdego uczy się udzielania pierwszej pomocy , a nie każe się wozić np. apteczek , zrezygnujmy moze też z gaśnicy więcej waży od zwykłej apteczki która jest tańsza i lżejsza . No i w ramach takiego podsumowania żeby każdy brał ze mnie przykład mam w aucie swoim 2 apteczki jedną swoją gdzie sam sobie wyposażałem ( taka z materiału ) , a druga typowa z sklepu skrzyczneczka oraz posiadam 2 gaśnice ze sobą 1kg i 1kg lub 1,5kg i 1kg oczywiście wszystko zalegalizowane , a apteczki na bierząco uzupełniane. :cheer: , a i co do rozmowy z Tytusem o zapinanie pasów , to jeżdżąc w karetce P i wykonując przewozy ludzi zauważyłem sam że kierowcy obojętnie czy mają pacjenta czy nie , nie zapinają pasów ( dosłownie kilku widziałem co zapieli jak nie mieli pacjenta) tak samo jak lekarz wsiadał do tyłu bo sie jechało na wizyte domową też nie zapinał pasów ( z tyłu ) , a raz to się spotkałem z taki układem nie powiem nazwy firmy ale Fiat Doblo Kierowca , na miejscu pasażera pacjent , z tyłu na siedzeniu pacjent , a na noszach siedział noszowy. oczywiście ci z przodu to mieli pasy zapiente ale z tyłu nie . A Horror przeszedłem gdy zobaczyłem taki układ w reault kangoo kierowca i lekarza z przodu , z tyłu siedział na 1 SIEDZENIU noszowy z pielęgniarką (pół na pół siedzieli ) i na noszach pacjent. Przypomne tym co nie wiedzą karetki takie małe typu Doblo czy Kangoo mają 2 siedzenia z przodu , a z tyłu 1 siedzenie + obok są nosze . Więc Dorgi Tytusie jak widać nie ma reguły czy jest to WPR czy są to karetki zajmujące się transportami sanitarnymi jak dla mnie powinno to być egzekfowane jak w zwykłych samochodach że brak pasów to mandat zgodze się na wyjątek gdy obojetnie czy malutkiej karetce przewozowej czy karetce z WPR jest pacjent obojętnie czy na noszach czy na siedzeniu wtedy załoga ( ratownik czy lekarz ) nie musieli by zapinać pasów zewzględu na to że w każdej chwili z pacjentem może być źle i pasy mogą utrudnić prace ale gdy wracają np. z szpitala już sami na stacje itd. powinni zapinać pasy takie jest moje zdanie. B)

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/07/13 16:29 #3946 przez huda
Witam

Organ a propo Twoich wątpliwości co do apteczki, faktycznie apteczka jest obowiązkiem u kierowców zawodowych np w TAXI. W swoich postach zawsze podkreślasz ile masz kursów ukończonych ale widzę, że nie wiesz jednego, że dla laika udzielającego pomocy wezwanie pogotowia to już jest udzielenie pomocy, piszesz, że jak świadek/uczestnik zdarzenia ma udzielić pomocy nie mając nic , tak jak już napisałam wezwać odpowiednie służby to już jest bardzo dużo. Widząc zdarzenie pomagasz tym co masz czasem jest to improwizacja. a co do słów o gaśnicy to się z Tobą osobiście nie zgodzę bo krwawienie możesz zatamować odzieżą poszkodowanego a płonącego samochodu rękoma nie ugasisz. Więc zastanów się czasem co piszesz. co do apteczki w plecaku dla mnie to już zalatuje na fanatyzm, sorry ale tak to postrzegam, piszesz, że pieszy widzi wypadek ale nie ma apteczki przy sobie, jak się widzi wypadek to pierwsze co się robi to dzwoni się po odpowiednie służby i najważniejsze dba się o bezpieczeństwo własne, ale pewnie uczyć Cię tego będą w szkole.
Wnioskuję z Twojego posta, że każdy obywatel powinien mieć zawsze przy sobie apteczkę, bo może się coś wydarzy, przepraszam ale jest to dla mnie śmieszne, pewnie każdy ma jeszcze nosić ze sobą AED i wozić deskę ortopedyczną w samochodzie. Przepraszam Cię Organ ale śmiem stwierdzić, po tym co napisałeś, że nie masz pojęcia o pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie obraź się ale ja tak to widzę ;)

Pozdrawiam :)

huda

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2010/07/13 18:40 #3950 przez Organ18
Huda mam pojęcie mam również wiele kursów ale położyłem głównie nacisk na temat apteczek w samochodzie , a według przepisów nie trzeba ich mieć

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.184 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account