UWAGA na kursy instruktorskie pod marką Polskiej Rady Resusc

Więcej
2010/03/21 06:12 #3092 przez mkelner
Nauka pierwszej pomocy jest bardzo szczytnym celem. Chciałabym jednak ostrzec wszystkie osoby, które oprócz kursu podstawowego będą chciały ukończyć kurs instruktorski w Polskie Radzie Resuscytacji lub innych firmach powołujących się na współpracę z nią.

Otóż kurs instruktorski prowadzony przez te Instytucje i firmy nie pozwala zdobyć jej uczestnikom uprawnień instruktorskich, a jedynie stanowi formę poszukiwania kandydatów na instruktorów przy Polskiej Radzie Resuscytacji w całym kraju. Przyszli instruktorzy - kandydaci nie są obiektywnie oceniani z zakresu fachowej wiedzy, poddawani są natomiast subiektywnej ocenie cech interpersonalnych, tj. komunikatywność, entuzjazm, członek grupy. Co najdziwniejsze ocenę cech interpersonalnych przeprowadzają instruktorzy, którzy w tym zakresie nie posiadają odpowiednich kwalifikacji (pielęgniarki, ratownicy medyczni). Aby ocenić czyjeś cechy interpersonalne należałoby posiadać wykształcenie psychologiczne bądź socjologiczne.

Chciałabym ostrzec przyszłych uczestników wspomnianych kursów instruktorskich, iż z pośród licznej grupy tylko nieliczni spełnią oczekiwania organizatorów, pozostali otrzymują jedynie zaświadczenie, o uczestnictwie, a nie ukończeniu kursu.

Informacje podane na www.prc.krakow.pl/szk/szkba.htm nie wskazują jednoznacznie, że celem kursu jest jedynie uzyskanie nominacji na kandydata. Taką informację uczestnik kursu dostaje dopiero po wpłaceniu pieniędzy na konto organizatora.

Zanim zatem ktoś będzie brał udział w szkoleniu instruktorskim niech sprawdzi najpierw czy za tym szkoleniem nie stoi Polska lub Europejska Rada Resuscytacji.

Reklamację zgłosiłam do organizatora szkolenia, ale także do Polskiej Rady Resuscytacji. W odpowiedzi otrzymałam informację, że wiedza fachowa nie jest tak ważna jak cechy interpersonalne, aby nauczać.

Inną sprawą jest też to, że Dyrektor kursu nie wiedział nawet jak będą wyglądać zaświadczenia, gdyż po kursie zapytałam czy na zaświadczeniu napisane będzie "ukończyła" czy "uczestniczyła". Powiedział, że będzie napisane "ukończyła", a jest "uczestniczyła"

W czasie kursu nikt nie tłumaczył jasno zasad nie mówił o skali ocen i co kryje się za ocenami 1, 2, 3.

Nie było również obiektywnego egzaminu.

W trakcie kursu nikt nie zwracał uwagi, że coś uczestnik robi źle, jeśli chodzi o jego nastawienie, entuzjazm lub jego brak, zbyt dużą lub za małą komunikatywność. Wręcz przeciwnie - często słyszałam słowa: "bardzo dobrze", "świetnie" i cóż z tego...skoro i tak nie uzyskałam wymaganej liczby punktów.

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/22 04:28 #3096 przez Darth Vader
A może warto nawiązać współpracę z ratownikiem medycznym, który poprowadzi szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla wyznaczonych do tego w firmach pracowników... :whistle:

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/22 04:55 #3097 przez mkelner
W świetle obowiązującego prawa nie trzeba. Generalnie poszłam na ten kurs aby mieć uprawnienia, dopiero potem jak zaczęłam wydzwaniać do Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa edukacji okazało się, że wcale nie musiałam nawet tego kursu robić. Co innego mnie zdenerwowało... dezinformacja i wyciąganie pieniążków...Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.110 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account