Woda Utleniona- dobra czy zła??

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2010/01/18 08:23 #2763 przez karolcia109
Woda Utleniona- dobra czy zła?? was created by karolcia109
Witam :P

W ostatnim czasie na czacie jeden z użytkowników poszukiwał informacji na temat wody utlenionej ;) Nas uczono w szkole, że do przemywania ran lepiej używać sól fizjologiczną, ponieważ woda utleniona źle wpływa na gojenie się ran :huh: A niby od lat stosowana uważana była jako główny środek do przemywania ran i pewnie każdy posiada w domowej apteczce owa wodę utlenioną :lol: Szukając w necie informacji na temat tego właśnie preparatu natknęłam się na wypowiedź jednej osoby

Ale to wszystko prawda wode utleniona trzeba codziennie pic (10 kropelek na lyzke wody). Ona na prawde pomaga:P a z ta kasa to nie mialam na mysli akurat raka tylko wszystkie inne lekarstwa za ktore ludzie sa w stanie wydac majatek:P a woda utleniona na raka dziala tak: rak to jest obumarle mieso ktore powoli "zrzera" komorki a woda utleniona dostarcza tlenu tym komorkom ktore po pewnym czasie sie regeneruja. (bo pomyslcie: jezeli woda utleniona tak dziala na nasze rany od zewnatrz ze przyspiesza gojenie sie to dlaczego niby nie mialaby tak dzialac wewnatrz) no i naprawde polecam wam picie wody utlenionej bo ja nie jestem na nic chora ale pije i czuje sie o wiele wiele lepiej jestem pelna energii i wigoru


Cóż to ludzie nie wymyślą :blink:

Pozdrawiam karolcia109 :side:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/18 18:36 #2765 przez mangus
Replied by mangus on topic O:Woda Utleniona- dobra czy zła??
Hmm... z tego co wiem to jest jedynie do użytku zewnętrznego. Nie spotkałem się nigdy ze stosowaniem wewnętrznym.Porównanie włąsciwości wody utlenionej w stosunku do działań na ranę a działaniem na komórki rakowe jest raczej chybione. Ktoś pisząc taki post wykazał się kompletnym brakiem wiedzy w zakresie anatomii - domorosła eksperymentatorka. ;)
Co zaś tyczy się samej wody utlenionej i jej zastosowania - ma idealne właściwości rozpuszczające krew. Na świeżą ranę można stosować natomiast jeżeli jest skrzeplina to nie polecam, bo doprowadzi do krwawienia - ale to powinni przecież wiedzieć ratownicy :P
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/18 19:05 #2766 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic O:Woda Utleniona- dobra czy zła??
Też nas uczono, żeby do przemywania ran raczej stosować sól fizjologiczną, ale z drugiej strony woda utleniona zabija groźne bakterie beztlenowe, więc stosowanie jej w przypadku ran "brudnych" (a takich jest większość) chyba nie jest błędem. Jako przeciwwskazania znalazłam tylko nadwrażliwość na nadtlenek wodoru i bardzo ostre, wrzodziejące zapalenie dziąseł.
Co do teorii, którą przytoczyła karolcia109 to nie wydaje mi się, żeby woda utleniona działała na nowotwory, tlen musiałby w jakiś sposób przedostać się do chorej tkanki, a to chyba niezbyt możliwe. Jednak szkoda, że nie jest to takie łatwe, bo mielibyśmy łatwy sposób na pozbycie się nowotworów. ;)
Pozdrawiam. :)

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/18 20:26 #2768 przez ww61
Replied by ww61 on topic O:Woda Utleniona- dobra czy zła??
Z pewnością woda utleniona jest sprawdzonym środkiem do walki z bakteriami beztlenowymi.Pamiętam,był taki okres ,że została ona wyparta innymi środkami ale jest znów,wróciła do poradni chirurgicznej,na oddziały zabiegowe.Wszystko więc zależy na jakim etapie ma zostać użyta.Na zajęciach w szkole uczulali nas by w warunkach doraźnych,w pracy, rany zaopatrywać sterylnymi opatrunkami bez przeprowadzania ich toalety.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/19 10:07 #2770 przez kometa
Replied by kometa on topic O:Woda Utleniona- dobra czy zła??
witam :) jeśli chodzi o temat wody utlenionej to jeszcze nigdy osobiście nie spotkałam się z osobą praktykująca spożywanie tego medykamentu ale osobą zainteresowanym polecam lekturę " woda utleniona na straży zdrowia" Iwan Nieumywakin. rapidshare.de/files/44467159/Nieumywakin...0_y_zdrowia.pdf.html Mnie jednak uczono jak pisze Ania82 o używaniu wody utlenionej tylko w przypadkach ran brudnych, zanieczyszczonych we wszystkich innych przypadkach praktykowano raczej szersze zastosowanie soli fizjologicznej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/19 10:16 #2771 przez huda
Replied by huda on topic O:Woda Utleniona- dobra czy zła??
Witam
Mnie uczono o wodzie, tak jak już wspominał Mangus iż rozpuszcza skrzepy i raczej nie nadaję się do ran ewentualnie do odkażenia skóry. Natomiast solą fizjologiczną przepłukiwać ranę jeśli jest zanieczyszczona a zdezynfekować rivaolem, chociaż podobno też odchodzi się od środków barwionych. Więc jak widać każdy wie co innego, ale pewnie w tym wszystkim coś jest :)
Pozdrawiam Huda :)

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.272 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account