Udzielenie 1. pomocy pijanemu.

Więcej
2007/11/09 14:36 #214 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Udzielenie 1. pomocy pijanemu.
Witam!
Piotrek,masz rację w temacie tzw \"stałych\" pijanych klientów.
Na \"naszym podwórku\" stosujemy zasadę, że \"uporczywą recydywę trolowską\" wywozimy na wytrzeźwiałkę bo to jedyne wyjście uspokojenia delikwenta i oduczenia go takiego postępowania.
Mnie też niejednokrotnie wkurza wyjazd do\"...leży na ulicy...\" bo najczęściej leżący jest w stanie wskazującym i nic więcej,ale cóż robić.
Jak już wspominałem to też człowiek..........
Pozdrawiam

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/10 10:27 - 2008/12/04 14:23 #215 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Udzielenie 1. pomocy pijanemu.
Witam Piotrek , właśnie jest tak o czym wcześniej pisałem , zdarza się , że jesteś u człowieka upojonego alkoholem , a karetka w tym czasie mogla by być u bardziej potrzebującego , ale na to nie mamy wpływu . W moim regionie na 100 km. nie ma izby wytrzeźwień i zmuszeni jesteśmy wozić tych delikwentów do szpitala , do specjalnego dla nich pomieszczenia , tam przenocują i rano ten delikwent opuszcza jakby nic się nie stało szpital . Uważam , że Rząd , czy inne służby kompetentne powinny coś z tym zrobić , bo wreszcie jazda do pijanych /bezdomnych / nie zdarza się , ale jest to już notoryczne. Ale nie zapominajmy też , że jest to Człowiek. Kiedyś słyszałem taką opinie przy reanimacji alkoholika bezdomnego , żeby doktor przestał już go reanimować bo są to koszta , i że ten pacjent jest zakałą w mieście . Wiecie co odpowiedział lekarz ? usilnie go ratując ? , ,,ja nie wezmę odpowiedzialności za tego Człowieka i będę ratował go do końca , bo jest taką samą istotą jak my wszyscy , poza tym , nie wezmę go na swoje sumienie\".Jak uważasz , czy lekarz , który Ratował temu Człowiekowi życie , postąpił źle , czy dobrze. Wiemy wszyscy że wyjazd do pijanego na chodniku nas denerwuje , ale PAMIĘTAJMY , że on tez chce żyć , to że pije nie powinno nas denerwować , bo niedługo zacznie nas drażnić , że w ogóle wyjeżdżamy do pacjentów. Oni obrali sobie taki sposób na życie , bo są słabi , wy jesteście od tego żeby POMAGAĆ , NIE ZALEŻNIE OD SYTUACJI, taka jest wasza misja.
Często zdarza się , że nie ma w stacji karetki, a jest NZK i też chciał nie chciał muszą czekać , ja pijanych nawoziłem się tysiące i wiem , że ten Człowiek pijany celowo się kładzie , ponieważ w ten sposób wyłudza od przypadkowych przechodniów żeby zadzwonili po karetkę , trudno , jest to złe , ale jednak będę patrzył na niego jak na Człowieka , bo nim jest , zgadzam się z Tobą Piotruś , że może denerwować Cie ciągły widok tego samego pacjenta , i do tego agresywnego , w tedy nie musisz go zabierać od razu do karetki , możesz przed zabraniem go wezwać Patrol Policji , a na nich reagują inaczej . Łączę Pozdró wka.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zaklina85
  • zaklina85 Avatar
  • Wylogowany
  • Powracający
  • Powracający
  • Żyj tak, jak by jutra nie było
Więcej
2008/01/28 15:54 #547 przez zaklina85
Replied by zaklina85 on topic Odp.:Udzielenie 1. pomocy pijanemu.
Nie udzielenie pomocy i nie ważne czy osoba jest pijana czy trzeźwa jest karane przecież. Pozatym to człowiek.
Mniałam kolegę który nigdy nie brał alkoholu do ust do czasu, kiedy jego dziewczyna zgineła w wypadku. Upił sie stracił przytomność, ale nikt nie zwrócił na niego uwagi. Bo to alkoholik. Ludzie powinni zwracać uwagę na tych ludzi. I starać się pomagać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/02/04 13:13 #561 przez MALYSZ24
Replied by MALYSZ24 on topic Odp.:Udzielenie 1. pomocy pijanemu.
witajcie ja tez pracuje pogotowiu i jezdze do osób po spozyciu trunkow wysoko procentowych.nie rozumiem dlaczego zadajecie takie pytanie jesli macie wyjazd o tresci lezy na drodze, chodniku itd to jest pacjent a jak wiecie na takich ludziach mozna sie czasami przejechac jezeli chodzi i stan i dolegliwosci to ze on jest pijany o niczym nie swiadczy i jak mowicie to tez człowiek.
pozdrawiam Malysz24:cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/02/05 07:12 #568 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Udzielenie 1. pomocy pijanemu.
Witam Cie Malysz24 , nie rozumie Cie o co ci chodzi konkretnie , bo zadales pytanie i mysle , ze na nie odpowiedziales ,z konkretyzuj pytanie , a my i ty jestesmy po to , zeby w razie watpliwosci wspolnie rozwiazywac , moze sie myle ja i nie zrozumialem tego co napisales , ale poprosze innych kolegow , to moze mi wyjasnia , o co dakladnie pytasz , bo moze ja rzeczywiscie nie zalapuje o co chodzi. Bardzo prosze , koledzy wytlumaczcie mi o co pyta Malysz24 , za pomoc dziekuje i Pozdrawiam wszystkich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/02/06 05:12 #570 przez MALYSZ24
Replied by MALYSZ24 on topic Odp.:Udzielenie 1. pomocy pijanemu.
Witam Tytus chodziło mi oto ze pijany człowiek jest pacjenten od momentu wezwania karetki :cheer:
(on tez chce zyc, to ze pije nie powinno nas draznic) czy jedziesz do chorego trzezwego czy takiego jak tu opisuje to jest pacjent a to ze nie ktorych drazni no coz kazdy człowiek kogos drazni a pomodz mu trzeba Rowniez chodziło mi oto moze taka mała przestroga trzeba uwazac na takich pacjentów jezeli jezdzisz w pogotowiu to wiesz czesto nic im nie jest ale miałem przypadki ze omal sie nie przejechałem na dopóki był znieczolony to ok nic mu nie było moznabyło wezwac policje ale po chwili okazało sie jak juz połozylismy go na noszach ze boli go w okolicy watroby przyjechalismy na Sor okazało sie po badaniach ze watroba nadaje sie du usuniecia gdyby nie był znieczulony przez alkochol skonał by zbolu dlatego napisałem ++ a jak wiecie na takich ludziach mozna sie czasami przejechac jezeli chodzi i stan i dolegliwosci ++ oto mi chodziło ze mozna czasem zle odczytac dolegliwosci teraz rozumiesz oco mi chodziło podałem Ci przykład pozdrawiam Malysz24B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.368 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account