Ratowanie życia w czasie klęsk żywiołowych

Więcej
2009/03/22 22:02 - 2009/03/22 22:03 #1918 przez Tomek SWM
Witam!

Wchodzę w skład zespołu pracującego nad stworzeniem w Krakowie grupy ratunkowej, która będzie niosła pomoc osobom poszkodowanym w czasie klęsk i katastrof naturalnych, niezależnie od miejsca. Jesteśmy w początkowej fazie długiego i trudnego procesu. Wszelkie informacje dotyczące warunków funkcjonowania grup ratujących życie podczas klęsk żywiołowych są nam bardzo cenne. Jeśli masz doświadczenia z tego zakresu, lub znasz ludzi, którzy uczestniczyli w takich akcjach proszę o kontakt.

Pozdrawiam Tomek SWM

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/03/25 16:41 - 2009/03/25 16:42 #1919 przez dyspozytor
Witaj,

Napisz może coś więcej o Waszej nowo powstającej grupie. Działacie jako stowarzyszenie, społecznicy ?? Czy będzie to profesjonalna grupa. Kto jest inicjatorem powstania tej grupy, czy będziecie wpisani do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, kto będzie mógł pracować w Waszej grupie?? Niestety nie posiadam informacji o których pisałeś, wiem, że takie grupy specjalistyczne ( przynajmniej podobne ) działają w naszym kraju np. specjalizujące się w ratownictwie wysokościowym - tutaj artykuł o ćwiczeniach takiej grupy ze Szczecina:
Ratownictwo wysokościowe
Temat bardzo ciekawy, proszę o szczegóły;) Może wtedy ktoś wypowie się w tym temacie.
Pozdrawiam
dyspozytor


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/03/28 22:06 #1929 przez Tomek SWM
Witam!

Jesteśmy grupą Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego \"Młodzi Światu\". Nasza organizacja swoimi działaniami wpisuje się w program wyrównywania szans dla krajów globalnego południa. Realizujemy m.in. projekty edukacyjne oraz budowlane. Mamy duży potencjał w postaci młodych, prężnie działających wolontariuszy. Dzięki temu podjęcie tak trudnego tematu jak stworzenie grupy ratowniczej może mieć miejsce. Chcemy zbudować jednostkę w pełni profesjonalną, działającą według światowych standardów. By w momencie klęski jak najskuteczniej nieść pomoc. Jak już wspomniałem działamy w formie wolontariatu. Jesteśmy otwarci na osoby, które chciały by uczestniczyć w tworzeniu grupy. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony www.swm.pl , znajdują się tam szczegółowe informacje dotyczące naszej działalności.

Pozdrawiam Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.201 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account