Tlenoterapia

Więcej
2011/06/28 13:53 - 2011/06/28 14:50 #6182 przez koszyczek112
Replied by koszyczek112 on topic Odp: Odp.:Tlenoterapia
witam z mojej praktyki mogę napisać jedno nie można się ściśle sugerować przedmiotem przez który podajesz tlen czy to maska czy wąsy ponieważ podanie tlenu uzależnione jest od stanu chorego np podanie
choremu z pochp tlenu w dużych przepływach może się żle skończyć

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/28 13:59 #6184 przez djr7
Replied by djr7 on topic Odp: Odp.:Tlenoterapia

witam z mojej praktyki mogę napisać jedno nie można się ściśle sugerować przedmiotem przez który podajesz tlen czy to maska czy wąsy ponieważ podanie tlenu uzależnione jest od stanu chorego np podanie
choremu z pochp tlenu w dużych przepływach może się żle

to wlasnie mialem na mysli gdy pisalem "pacjeci z naglym nasileniem COPD, dawka dostosowana do saturacji (SpO2 92%) (nie zaleca sie stosowania maski z rezerwuarem gdyz podaje ona za duze sterzenie tlenu w krotkim czasie)"

mimo wszystko jednak trzeba zwracac uwage na to czym podajemy tlen chociazby dla tego, ze "wasy: od 1 do 6 litrow na minute. nie zaleca sie stosowania przeplywu wiekszego niz 4 litry ze w zgledu na wysoki dyskomfort dla pacjeta i bardzo szybkie wysychanie drog oddechowych."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/28 14:30 #6190 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: Tlenoterapia
Istnieje jeszcze jeden,psychologiczny aspekt podawania tlenu przez wąsy oczywiście.Pacjent oczekuje od nas pomocy i często bardzo go uspokaja sam fakt,że jesteśmy obok i opiekujemy się nim w jakikolwiek nie przynoszący szkody sposób.POCHP podaję 1itr/min z bardzo dobrym skutkiem bo w takich przypadkach sukcesem jest uspokojenie pacjenta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/28 14:51 #6194 przez djr7
Replied by djr7 on topic Odp: Tlenoterapia
masz racje.
przy POCHP/COPD mniej wazne jest czy to beda wasy czy prosta maska wazne by nie dac wiecej niz do SpO2 92 %

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/06/12 17:09 #7658 przez wojak_1990@wp.pl
Replied by wojak_1990@wp.pl on topic Odp: Tlenoterapia
Witam mam takie pytanko mógłby mi ktoś podać jakie są wskazania do tlenoterpii?? Bo nigdzie w necie nie mogę znaleźć a potrzebne mi to do szkoły na zaliczenie to co mam w zeszycie a jest tego mało to nie wystarczy mojemu nauczycielowi i jak ktoś ma fajne jakieś materiały edukacyjne z ratownictwa itp. to bym prosił o udostępnienie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/06/12 19:36 #7659 przez sox
Replied by sox on topic Odp: Tlenoterapia
Wskazaniem do tlenoterapii jest każdy stan z hipoksją w tle.

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.141 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account