Tlenoterapia

Więcej
2008/11/20 09:58 - 2008/11/20 10:05 #1559 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Tlenoterapia
Witam Cię medicus , nie dałem odpowiedzi tej celowo , moglem jej nie zrozumieć , a miałem takie prawo , poza tym nie leczymy pacjentów przez tę stronkę , tylko wymieniamy się doświadczeniami , nie ma ludzi nieomylnych , więc ta stronka jest po to stworzona , żeby się uzupełniać , a nie dołować , nie ma mądrych i mądrzejszych - ktoś pyta , a ktoś odpowiada , na tej zasadzie jest ta stronka skonstruowana . Oczywiście nie masz chyba za to do mnie żalu , bo w sumie nie o wszystkim jako człowiek muszę wiedzieć , stąd te pytania , jedno do drugiego . Jeszcze jedno , tego typu ,, luzuj \" czy ,, nie rób wody z mózgu \" młodym ratownikom , to możemy sobie oszczędzić , bo nie jesteśmy tu sobie przeciwnikami , tylko kolegami z jednej branży . Pozdrawiam Cię Serdecznie jak również wszystkich użytkowników tej Wspanialej stronki .Ps . Jeśli Cię uraziłem to publicznie Przepraszam .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/11/20 10:16 - 2008/11/20 10:20 #1560 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp.:Tlenoterapia
Witam,

KONIEC tego przekomarzania :angry:
Już mi normalnie ręce opadają ...:(
Tytus wszystkie niedomówienia na forum są zawsze z Twoim udziałem, PROSZĘ już nic sobie nie udowadniać!!!!!!! Wyjaśnienia poza tematem proszę kierować na PW /prywatne wiadomości/.


Panowie kompletnie zeszliśmy z tematu TLENOTERAPII temat niby błachy ale to właśnie fundament ratownictwa. Bez tleniku ani rusz ;)

Pozdrawiam
Dyspozytor


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/05 18:20 #5381 przez Hiperbaryk
Replied by Hiperbaryk on topic O:Tlenoterapia
Dysponują Państwo jakimiś materiałami na ten temat? Interesuje mnie dosłownie wszystko: zdjęcia, video, poradniki...

Interesuje mnie tlenoterapia - materiały: zdjęcia, video, poradniki, wszystko!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • kaja43
  • kaja43 Avatar
  • Wylogowany
  • Aktywny
  • Aktywny
  • tylko życie poświęcone innym,warte jest przeżycia
Więcej
2011/06/06 09:02 #5384 przez kaja43
Replied by kaja43 on topic O:Tlenoterapia
Hiperbaryk napisał:

Dysponują Państwo jakimiś materiałami na ten temat? Interesuje mnie dosłownie wszystko: zdjęcia, video, poradniki...


podaj mi swój e-mail - mam mnóstwo materiałów na ten temat.Pomogę.

Basia-senior ratownik ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/06 18:08 #5385 przez Hiperbaryk
Replied by Hiperbaryk on topic O:Tlenoterapia
Wielkie dzięki! :) Może być Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - dzięki jeszcze raz:)

Interesuje mnie tlenoterapia - materiały: zdjęcia, video, poradniki, wszystko!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/28 10:21 #6178 przez djr7
Replied by djr7 on topic Odp: Tlenoterapia
maska z rezerwuarem od 10 do 15 litrow na minute. Jesli dasz mniej to urzywanie rezerwuaru nie ma sensu, jesli dasz wiecej to bedziesz tylko marnowac tlen bo ta maska nie przerobi wiecej.

maska prosta (zwykla) od 4 do 10 litrow na minute

wasy: od 1 do 6 litrow na minute. nie zaleca sie stosowania przeplywu wiekszego niz 4 litry ze w zgledu na wysoki dyskomfort dla pacjeta i bardzo szybkie wysychanie drog oddechowych.

kazdy litr podany przez jedna z tych masek to +4%tlenu do wartosci 20% zawartych w powietrzu. jako ze przez maske z rezerwuarem dajemy max 15l/min to powinno dac to tylko 80%tlenu ale to wlasnie rezerwuar dodaje nam dodatkowe 20% (20% z powietrza + <15*4>+ 20% z rezerwuaru =100%)

dorosli: zatrzymanie serca lub oddechu: 100% przez AMBU (15l/min).

odma opłucnowa: 100% przez maske z rezerwuarem (15l/min).

pacjeci z naglym nasileniem COPD, dawka dostosowana do saturacji (SpO2 92%) (nie zaleca sie stosowania maski z rezerwuarem gdyz podaje ona za duze sterzenie tlenu w krotkim czasie) albo wedlug karty tlenoterapii posiadanej przez pacjeta.

wszystkie inne nagle zachorowania i urazy dawka dostosowana do saturacji SpO2 > 97%.

informacje przeze mnie podane moga sie nie zgadzac z trasciami nauczanymi w Polsce gdyz edukacje ratownicza odebralem w Irlandii. prosze nie traktowac tych danych jako wytycznych a jedynie wsazowek jak to wyglada w irlandii.
3majcie sie;)

Ps.: przepraszam jezeli zle przetlumaczylem jakies nazwy ale nie uczylem sie ich po polsku wiec niektorych fachowych polskich nazw po prostu nie znam;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.183 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account