Jak podawać tlen poszkodowanym?

Więcej
2015/07/04 21:08 #12110 przez Zbyszek007
Jak podawać tlen poszkodowanym? was created by Zbyszek007
Witam. Chciałem się dowiedzieć jak podawać tlen i w jakich przypadkach. Od niedawna pracuję na basenie jako ratownik wodny i wiem, że taka wiedza/umiejętność jest potrzebna. Zwłaszcza, że w torbie R1 posiadamy butlę z tlenem. Oczywiście, ukończyłem też kurs KPP, ale myślę, że to za mało...
Moje pytania:
1. W jakich przypadkach podajemy tlen osobie poszkodowanej?
2. Jakiej maski używamy do tego celu?
3. Ile podajemy tlenu /min? (jaki powinien być zakres na reduktorze? czą są różne zakresy reduktorów?)
4. W jaki sposób obliczyć pojemność tlenu w butli? (czyli na ile jeszcze starczy)

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kompetentny.
Pozdrawiam.
Zbyszek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/06 18:29 - 2015/07/06 18:32 #12112 przez tm212
Replied by tm212 on topic Odp: Jak podawać tlen poszkodowanym?
Witam, wystarczy założyć jeden temat, nie trzeba go powielać.. człowiek najlepiej się uczy jak sam znajduje odpowiedzi na swoje pytania, a google bardzo w tym pomaga na początek polecam:
www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&...vm=bv.96952980,d.bGQ

ps. na forum znaczna część użytkowników jest kompetentna; lecz naprawdę uwierz mi, że nie chce się czasem logować by odpowiadać na takie podstawowe pytania,
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/10 19:40 #12119 przez Zbyszek007
Replied by Zbyszek007 on topic Odp: Jak podawać tlen poszkodowanym?
Dla ciebie są to podstawowe pytania, ale dla mnie nie. Pewnie też nieraz potrzebujesz odpowiedzi w innej dziedzinie, a kompetentnym osobom nie chce się logować. Skoro istnieje takie forum, to nie ma w tym nic złego, żeby dowiedzieć się czegokolwiek. Trochę empatii!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/11 08:37 #12120 przez tm212
Replied by tm212 on topic Odp: Jak podawać tlen poszkodowanym?

Trochę empatii!

Ok... na przestrzeni około tygodnia czasu, od kiedy wisi Twój temat, jakież Cię dręczą w tej kwestii pytania na których odpowiedzi nie możesz znaleźć w artykułach w sieci?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.255 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account