podtopienia utonięcia

Więcej
2014/08/03 17:12 #11118 przez mariusz87
podtopienia utonięcia was created by mariusz87
Witam,
procedury mówią że osobę podtopioną lub wyciągniętą z pod wody należy wentylować i rko zaczynać od 5 oddechów ratowniczych
nie rozumiem tego
!!!!najlepiej jeszcze w wodzie!!!!!!!!!!!
rozumiem na brzegu (maseczka, worek samorozprężalny)
ale w wodzie????????? może? usta usta ??????? wiadomo że bezpieczeństwo własne najważniejsze w przypadku ratowania, nigdy nie wiem co ta osoba piła jadła itp wieć usta usta to nie bardzo
proszę o dyskusję co wy na to ?????? może ktoś miał doświadczenie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/10 21:41 #11129 przez rescuee
Replied by rescuee on topic Odp: podtopienia utonięcia
Nie za mało wykrzykników? czemu tak mało?
Zależy pewnie jak daleko jesteśmy od brzegu, każda minuta się liczy ale ja prawdopodobnie, również skupiłbym się na jak najszybszym dotarciu na ląd. Płynąć i jeszcze oddawać poszkodowanemu oddechy to niewydajne oddechy by były przy naszym zmęczeniu w wodzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/11 06:42 #11130 przez sheep
Replied by sheep on topic Odp: podtopienia utonięcia
po pierwsze bezpieczeństwo własne, czy w wodzie jest bezpiecznie? nie wydaje mi się...
jak nam powtarzano do znudzenia "dobry ratownik to żywy ratownik"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/11 15:09 - 2014/08/11 15:12 #11131 przez przem
Replied by przem on topic Odp: podtopienia utonięcia
Po co te wykrzykniki?? i ta flustracja Prowadzenie oddechów ratowniczych można rozpo-
cząć, gdy poszkodowany znajduje się jeszcze w płytkiej wo-
dzie, jeżeli bezpieczeństwo ratownika nie jest zagrożone. Po-
nieważ zaciśnięcie skrzydełek nosa zwykle jest trudne w wo-
dzie, alternatywą dla wentylacji usta–usta jest wentylacja usta- nos
Jeżeli poszkodowany znajduje się w głębokiej wodzie i po
udrożnieniu dróg oddechowych nie oddycha, należy rozpocząć
oddechy ratownicze, ale tylko wtedy, gdy jest się przeszkolo-
nym w wykonywaniu tej czynności. Resuscytacja w wodzie jest
możliwa
ale najlepiej, jeśli jest prowadzona z użyciem boj-
ki ratowniczej

Czytaj ze zrozumieniem i odwołuje do lektury Wytyczne resuscytacji 2010

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/11 18:39 - 2014/08/11 18:43 #11132 przez sheep
Replied by sheep on topic Odp: podtopienia utonięcia
jej nie jestem ani sfrustrowana i ani jednego wykrzyknika nie użyłam :laugh:
jeśli woda jest płytka to zdecydowanie wolałabym już dojść do brzegu bo tam są większe możliwości, a do głębokiej bym nawet nie wchodziła, bo kiepsko pływam, a tak poza tym jestem ratownikiem MEDYCZNYM a nie WODNYM, ciekawe swoją drogą co by było gdyby poszkodowany się ockną i w panice utopił dzielnego ratownika... :woohoo:
resuscytacja w wodzie... ciekawe, jakbyś ucisną klatkę piersiową? oddechy ratownicze prędzej ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/14 14:58 - 2014/08/14 14:59 #11135 przez przem
Replied by przem on topic Odp: podtopienia utonięcia
Sheep to nie jest do Ciebie odpowiedź kierowana tylko do mariusz87 czytaj uważnie a co do resuscytacji w wodzie odwołuje do lektury wyt res 2010 chociażby... poszukaj w internecie z łaski swojej bo ja pod nosek nie podsunę... z racji tej ze jesteś rat med wypadało by wiedzieć,że prowadzi się w wodzie resuscytację krążeniowo oddechową nikt nie każe wchodzić rad medowi do wody napisałem jasno i wyraźnie bojówka ratownicza się tym zajmuje...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.219 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account