Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej. Jeżeli znaleźliście podobny temat, ale nie ma tam precyzyjnej odpowiedzi, dopiszcie nowy post precyzując pytanie. Prosimy nie zwracać się z pytaniami dotyczącymi tematyki Forum bezpośrednio do mnie lub do Moderatorów, proszę korzystać i pytać na Forum ( do tego zostało stworzone ). Pisząc na Forum włączają się do dyskusji pozostali Użytkownicy którzy przecież mogą mieć podobny problem.
Wszystkich użytkowników prosimy o aktualizacje swoich profili w forum i uzupełnienie podpisów (sygnatur).
FAQ - Skorzystaj z poniższych instrukcji:
>> FUNKCJONALNE I PRZEJRZYSTE POSTY, FORMATOWANIE I EDYCJA TEKSTU
>> PODPIS, SYGNATURA NA FORUM, AKTUALIZACJA I EDYCJA PROFILU

RKO przy krwawieniu z dróg oddechowych

Więcej
2012/05/09 20:04 #7573 przez vendeg
vendeg odpowiedział w temacie: Odp: RKO przy krwawieniu z dróg oddechowych
Ten ręczny (bo jak się domyślam to było to samo urządzenie) miałem chyba nawet okazję obsługiwać przed paru laty w smutnych okolicznościach, kiedy ratownicy reanimowali mojego ojca. To było urządzenie obsługiwane nogą, odciągało treść i krew z przewodu pokarmowego. Tak coś podejrzewałem, że to nie tylko do tego służy. Niestety ojcu już nie mogło pomóc. :dry:

Smutna konkluzja jest taka, że na kilkadziesiąt osób (tłum był spory, bo ludzie szli święcić koszyczki na Wielkanoc), nikt nie wiedział co naprawdę zrobić i to przekrojowo odzwierciedla w jakiś sposób stan wiedzy całego społeczeństwa, w temacie udzielania pomocy w nagłych przypadkach. A przecież to przypadkowi ludzie są zwykle pierwsi na miejscu, tych parę kluczowych minut przed ratownikami. Powinno się to tłuc w szkole przez kilka lat bez przerwy, do znudzenia, a tak to kto tam pamięta jedną 45-minutową lekcję 30 lat temu...

Dzięki wszystkim jeszcze raz za odpowiedzi.
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/05/11 17:34 #7577 przez Maciej S.
Maciej S. odpowiedział w temacie: Odp: RKO przy krwawieniu z dróg oddechowych

A przecież to przypadkowi ludzie są zwykle pierwsi na miejscu, tych parę kluczowych minut przed ratownikami.

Wytyczne silny nacisk kłada na rozpoczęcie RKO przez świadków zdarzenia. Trąbi się co jakiś czas o tym jakie to ważne w telewizjach śniadaniowych itp. Jakieś działania widać (RKO ma być nauczane w szkołach i jest nauczane na kursach prawa jazdy), ale skutki są nadal niezadowalające.

Tym krwawieniem bym się naprawdę nie przejmował - to tylko "drobne" krwawienie, a nie np. DAH.

Ja bym chcial zobaczyc jak odsysacie ssakiem krew z pluc, chyba wezem ogrodowym.

Strażacką sikawką ;)
Temat został zablokowany.
Czas generowania strony: 0.055 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account