ciekawa kwestia wolontariatu ...

Więcej
2014/01/25 20:41 #9735 przez Bartas
Replied by Bartas on topic Odp: ciekawa kwestia wolontariatu ...
Hehe rozbawia mnie to, ze wszyscy pisza tak jakby o mnie chodzilo ;))) no ale ok, mangus zgodze sie z toba czesciowo, bo 1 i 2 punkt sa zrozumiale ale 3 nie zgadzam sie :) tak czy siak ciekawi mnie przede wszystkim czy moze szpital zatrudnic typka po szkole medycznej ale bez dyplomu na wolontaria charakterze ratownika medycznego :) a jesli tak.. to jakie warunki ma stawiane hmm ciekawa sprawa :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/25 21:33 #9736 przez mangus
Replied by mangus on topic Odp: ciekawa kwestia wolontariatu ...
Jakie to ma znaczenie czy chodzi o Ciebie, czy nie? Kompletnie nie ma znaczenia.
Odpowiedź masz w pkt 1 mojego postu - dyplom daje Ci uprawnienia - bez dyplomu nie masz tytułu ratownika medycznego, nie masz uprawnień - czego nie rozumiesz? To jak z prawem jazdy - umiesz jeździć ale bez kwitu kierowcą nigdzie być nie możesz.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/26 09:33 #9737 przez Bartas
Replied by Bartas on topic Odp: ciekawa kwestia wolontariatu ...
Co ciekawe znam osobe ktora bez dyplomu robi wolontariat na sorze hmmm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/26 09:50 #9738 przez kandek
Replied by kandek on topic Odp: ciekawa kwestia wolontariatu ...
Na pewno zgodnie z prawem nie może ktoś taki znajdować się na "stanowisku" ratownik medyczny, bo nim przecież nie jest. Natomiast, moim zdaniem, może wykonywać medyczne czynności ratunkowe - zwłaszcza pod nadzorem.

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/26 10:16 #9739 przez sox
Replied by sox on topic Odp: ciekawa kwestia wolontariatu ...
Prawnie to chyba dosyć kontrowersyjne :P. Aczkolwiek biorąc pod uwagę jakie te projekty i testy są nieraz po prostu "głupie" to nie mam nic przeciwko aby osoby kończące szkołę a bez dyplomu pracowali jako wolontariusze. Wydaje mi się że jest sporo czynności które mogą być przez nich wykonane, i nie koniecznie muszą to być czynności na czerwonej stronie SORu

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/26 18:46 #9740 przez neonek31
Replied by neonek31 on topic Odp: ciekawa kwestia wolontariatu ...
1. Wolontariusz ubezpiecza się na własną ręke,w umowie nie ma wskazanej funkcji.. jest po prostu wolontariuszem na danym oddziale. Zakres wykonywanych czynności ustala z pielegniarką oddziałową i szefem oddziału.
2. A który mądrzejszy, nie będzie "robił" za ratownika ;)
3. Jesli nie udało się zdać egzaminu, to wolontariat, jest idealnym sposobem na naukę...tak naukę!!!Patrzeć, słuchać, pytać.
4. SOR jak najbardziej tak, ale faktycznie nie czerwona strefa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.164 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account