Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej. Jeżeli znaleźliście podobny temat, ale nie ma tam precyzyjnej odpowiedzi, dopiszcie nowy post precyzując pytanie. Prosimy nie zwracać się z pytaniami dotyczącymi tematyki Forum bezpośrednio do mnie lub do Moderatorów, proszę korzystać i pytać na Forum ( do tego zostało stworzone ). Pisząc na Forum włączają się do dyskusji pozostali Użytkownicy którzy przecież mogą mieć podobny problem.
Wszystkich użytkowników prosimy o aktualizacje swoich profili w forum i uzupełnienie podpisów (sygnatur).
FAQ - Skorzystaj z poniższych instrukcji:
>> FUNKCJONALNE I PRZEJRZYSTE POSTY, FORMATOWANIE I EDYCJA TEKSTU
>> PODPIS, SYGNATURA NA FORUM, AKTUALIZACJA I EDYCJA PROFILU

Nic nowego w naszej sprawie

Więcej
2008/07/31 20:05 - 2008/07/31 20:15 #1205 przez marcin1975rm
marcin1975rm stworzył temat: Nic nowego w naszej sprawie
31.07.2008r na forum RATMED.PL zaplanowany był czat z minister zdrowia Ewą Kopacz na temat sytuacji ratownictwa medycznego i propozycji nowelizacji ustawy o PRM.Jak to pani minister ma ostatnio w zwyczaju na czat nie przybyła-podobno walczyła na posiedzeniu rządu o pieniądze dla nas...
W zastępstwie pani minister przybył wiceminister Marek Haber. Zadawane przez uczestników czatu pytania pokazały,jak ważna jest dla nas nasza przyszłość zarówno ta najbliższa jak i ta dalsza-emerytury.Pomimo ponawianych pytań o obniżenie wieku emerytalnego nic się nie dowiedzieliśmy,może jedynie to iż o wieku emerytalnym nie decyduje min.zdrowia tylko min.pracy. Pytania trudne,kłopotliwe,jak na przykład: \"jak długo zespoły RM będą jeździć do \"sraczek\"?\" pozostawały bez odpowiedzi lub były kwitowane lakonicznym stwierdzeniem: pracujemy nad tym.Pan minister był łaskaw również stwierdzić,że gdyby to od niego zależało zespoły P byłyby trzyosobowe.Niestety zależy to od rachunku ekonomicznego więc na zmiany raczej nie ma co liczyć.W końcu jednak dodał: \"osoby\"mają być co najmniej dwie... Co ważne i istotne.Na dzień dzisiejszy nie ma planów aby ratowników po studium przymusowo wysyłać na licencjat.Nie ma także planów prywatyzacji ratownictwa medycznego w Polsce.Oby... Generalnie zażenowanie uczestników czatu było i jest ogromne.Pan minister niejednokrotnie dał do zrozumienia,że ma niewielkie pojęcie o funkcjonowaniu RM w naszym kraju co nie wróży nam dobrze w najbliższej przyszłości.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/31 22:04 #1206 przez Maciej S.
Maciej S. odpowiedział w temacie: Odp.:Nic nowego w naszej sprawie

Więcej
2008/08/01 09:21 - 2008/08/01 09:28 #1207 przez Tytus
Tytus odpowiedział w temacie: Odp.:Nic nowego w naszej sprawie
Witam Cię marcin1975 , czytając Twój artykuł doszedłem do wniosku , że PO nie ma pojęcia o Ratownictwie Medycznym i chce namieszać RM nie tylko w wykonywaniu pracy , ale też w przyszłości w płacy , a miało być tak dobrze zdaniem minister Kopacz , jednym słowem nic innego nie wypada jak odwiesić Protest ale tym razem całemu rządowi za niekompetencje , że zatrudnia osoby w rządzie nie znających się na specyfice pracy Ratownictwa Medycznego , poza tym wyczytałem , że lekarze wykonując te same czynności co Ratownicy Medyczni na karetkach ,,P\" mają bardzo dobrze płacone ( 800 funtów miesięcznie ), dlatego też lekarze nie muszą wyjeżdżać na zachód za pracą , w stosunku do płac głodowych Ratownika Medycznego , dlatego jestem za Ogólnopolskim Protestem wobec całemu rządowi . Jakie jest Twoje - Wasze zdanie na ten temat? . Pozdrawiam Brać Ratowniczą .

Więcej
2008/08/01 18:00 #1209 przez mangus
mangus odpowiedział w temacie: Odp.:Nic nowego w naszej sprawie
Witam panów.
Nie wiem jak wam ale dzisiaj obiło mi sie o uszy konkretnie w RMF- ie że ministerstwo finansów skapitulowało i przyjęło rządania płacowe rm. Jednocześnie poinformowali - juz dziennikaże- że nie dojdzie do eskalacji protestu rm.
Mam informacje - z innego źródła że w dniu 29.08 planowany jest w warszawie zjazd central związków zawodowych pracowników pogotowia w Warszawie. Z tego co wiem chodzi o negocjacje wieku emerytalnego. Tytys wiesz coś na ten temat?
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Więcej
2008/08/01 18:03 #1210 przez Maciej S.
Maciej S. odpowiedział w temacie: Odp.:Nic nowego w naszej sprawie
Tytus skąd te dane o 800 funtach?

Więcej
2008/08/01 19:55 - 2008/08/02 07:23 #1211 przez Tytus
Tytus odpowiedział w temacie: Odp.:Nic nowego w naszej sprawie
Witam Cię Maciej S . o płacach lekarzy dowiedziałem się z twojego poprzedniego postu . Pt. Internetowe badanie płac lekarzy , ,, jak twierdzi gazeta wyborcza , pensje lekarzy wzrosły w ostatnim roku średnio o 800 funtów miesięcznie i ,,nie opłaca się już wyjeżdżać\" ? Ponad to , jest plan awaryjny względem Protestu , w razie gdyby Ratownicy Medyczni rozpoczęli Protest , to przygotowywani są Strażacy w zastępstwie na karetkach , te wiadomości podaje RMF - Łódź ten artykuł również mieści się na tej samej stronie . Myślę , że Związki Zawodowe nie dogadają się z rządem , ponieważ pani minister Kopacz ma inne zdanie od Premiera Kaszuba , jest też nie dobrze ponieważ Zw. lekarzy w tym Proteście nie chcą uczestniczyć , też nie możemy się za bardzo dziwić , bo lekarze nigdy nie szli w tukę z innymi grupami zawodowymi . Pozdrawiam Brać Ratowniczą .

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.063 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

• K2. Avatar
    • Czy warto zaczynać
    • Witam. Mam 28 lat i dopiero teraz postanowiłem podjąć studia. Pracuje jako strażnik więzienny o chciałem uzupełnić wykształcenie, a ze w pracy mam często do czynienia z udzielaniem pomocy przedmedycznej stwierdziłem, ze te studia są dla mnie interesujące. Pytanie tylko czy 28 lat to nie za późno na takie studia i czy po nich w wieku 31 lat, jeśli szczęśliwie skończę, mógłbym dostać prace jako ratownik... czy wiek odgrywa tu...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Dyskusja ogólna (Edukacja)
    • 2019/08/22 19:30
    • poiloi Avatar
    • odzież na praktyki
    • a powiedz mi bo też stoję przed taką decyzją i nie wiem czy wybierać klasyczną odzież, czy coś trochę bardziej modnego i na czasie. Dużo sklepów teraz oferuje odzież medyczną w różnych kolorach. Czy nie będzie z tym później problemu już podczas samych praktyk?
    • W Sprzęt Ratowniczy / Umundurowanie i odzież
    • 2019/07/01 15:39
    • Azrael000 Avatar
    • Czy konieczne jest zbieranie punktów doskonalenia ...
    • Dzięki za odpowiedź, przy okazji dostałem odpowiedź z MZ, bo w Łodzi na początku tam gdzie uzyskałem książeczkę nie mieli dostępu do systemu... Jak się okazało nie mogli już mieć ponieważ we wrześniu 2017 zostało wprowadzone nowe rozporządzenie, i uwaga dla tych co tak jak ja nie wiedzieli jeszcze o tej zmianie, otuż teraz książeczkę nie rozlicza pracodawca tylko WOJEWODA a w jego imieniu robi to w Łodzi Wojewódzkie...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Doskonalenie zawodowe
    • 2019/05/24 20:44

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account