Ratownik medyczny a praca w szkole

Więcej
2015/03/28 18:56 #11901 przez Monika85
Ratownik medyczny a praca w szkole was created by Monika85
Witam serdecznie,

Może wy mi pomożecie, chciałam się spytać was o jedną rzecz. W sumie nie mam kompetentnej osoby która by mogła mi podpowiedzieć a myślę że wasz portal mi w tym pomoże.
Jestem Oczywiście ratownikiem medycznym a także pedagogiem. Zaczęłam szukać pracy i złożyłam swoje CV do prywatnej szkoły podstawowej, ponieważ tam szukają higienistki/pielęgniarki która ma także wykształcenie pedagogiczne (szukają osoby 2 w 1 by nie zatrudniać za dużo wiadomo o co chodzi o kasę ) ;) w razie potrzeby by poprowadzić zajęcia lub by mogła też zająć się dziećmi na wycieczce. ;)
Moje pytanie brzmi czy ja jako ratownik mogę pracować w takiej szkole zamiast pielęgniarki? Czy mam do tego prawo?? Oczywiście na internecie tego nie znalazłam by ratownik miał zakaz pracowania w szkole zamiast pielęgniarki. W szkołach na chwile obecna jest zakaz podawania leków . Wiec tak naprawdę to można tylko podać dziecku herbatkę , popilnować i zaopatrzyć ranę, a jak dziecku coś się dzieje to i tak jest wzywana karetka do szkoły z ratownikami
Proszę o odpowiedź jest to dla mnie bardzo ważne. Będę wdzięczna.
Pozdrawiam
Monika Kostek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/03/29 11:38 #11903 przez 7128640
Replied by 7128640 on topic Odp: Ratownik medyczny a praca w szkole
Wydaje mi się ze nie, wszystko jest uregulowane przepisami nawet higienistka ( nie pielęgniarka ) musi mieć specjalne wykształcenie. Ratowników nasz ustawodawca ma głęboko w poważaniu i na pewno nie dal możliwości pracowania im w placówkach takiego typu jak szkoła :). Jednakże na wszelki wypadek podszedł bym na twoim miejscu do ktorejs ze szkol i zapytał porostu :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/03/29 18:36 #11905 przez Monika85
Replied by Monika85 on topic Odp: Ratownik medyczny a praca w szkole
Dzięki za odpowiedź i włączenie się do rozmowy.
Chodzi o to że szkoły same nie wiedzą co zrobić bo to jest nowa sytuacja i sprawa szukają i nie mogą znaleźć i nie ma mądrej głowy która by powiedziała tak albo nie. Albo boją się rodziców lub tego że jakaś Instytucja się może do tego przyczepić i boją się konsekwencji.
Ale tak na chłopski rozum to wziąć, to ustawa nie jest do końca sprecyzowana czyli nie ma zakazu i nakazu. Dodatkowo i tak ratownicy pracują poza systemem, więc czemu nie w szkole???? A tak naprawdę jak coś się dzieje w takiej placówce to i tak wzywana jest karetka i wtedy kto przyjeżdża??? Oczywiście ratownicy nie pielęgniarka. Boli fakt że Ratownicy są dyskryminowani że mają swoje Związki zawodowe i ma je kto bronić, nas niestety nie. Bardzo duże słyszę od znajomych jak pracują z pielęgniarkami jak te się wożą i dają odczuć że ratownik jest gorszy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/03/31 09:21 #11908 przez Moniar
Replied by Moniar on topic Odp: Ratownik medyczny a praca w szkole
Witam, praca w szkole to nie tylko I pomoc przy wypadkach ale też wykonywanie bilansów zdrowia uczniów do wykonywania których trzeba mieć przeszkolenie. A jeżeli chodzi o wypadki w szkole to nie ważne czy jest w niej pielęgniarka czy ratownik i tak trzeba wezwać karetkę bo takie są procedury, poza tym w karetce jest lekarz, który zawsze przyjeżdża do dzieci (wiem bo już miałam okazje wezwać karetkę) .Pielęgniarki tudzież higienistki szkolne zatrudniane są do szkoły przez MZOZ, radziłabym się tam czegoś więcej dowiedzieć, najlepiej u piel naczelnej.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wypadkowy
  • Wypadkowy Avatar
  • Gość
  • Gość
2015/04/05 15:03 #11913 przez Wypadkowy
Replied by Wypadkowy on topic Odp: Ratownik medyczny a praca w szkole
Hej. Tu niespecjalnie jest się czego dowiadywać ,Dopóki ustawy są napisane jak są (czytaj do d...) to zakres szkolenia jak i uprawnień pielęgniarki oraz ratownika mimo że pokrewne są jednak znacząco inne.
Pigułka to pigułka a ratownik ....
Jedno drugiego nie zastąpi ponieważ nie pozwala na to prawo.
Ot tyle

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.213 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account