Eskulap dla wszystkich?????

Więcej
2008/07/25 10:14 #1151 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Eskulap dla wszystkich?????
grzegorz131 , i tu sie z Tobą zgadzam , nie ma innej możliwości , bo przecież nikt nie podszywa się pod kogoś innego chodząc w tym samym kolorze uniformów , Dziękuję za precyzyjne wyjaśnienie tej kwestii , Pozdrawiam .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/25 16:28 #1156 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Odp.:Eskulap dla wszystkich?????
Taki mundurek z emblematami,jakie my nosimy na podczas pracy,może kupić sobie każdy.Niestety niektórzy chyba nie mają pojęcia,że do używania tytułu ratownik medyczny upoważnia dyplom ukończenia właściwej szkoły bądź uczelni.Jeszcze gorzej sytuacja ma się z nadrukiem ratownictwo medyczne.Jeżeli ktoś jest ratownikiem przedmedycznym,np.po kursie PCK,nie powinien paradować z takim napisem na plecach gdyż pomoc przez niego udzielana jest ratownictwem przedmedycznym a nie medycznym.
Przy okazji tego wątku dowiedziałem się,że pomimo iż dostaje za swoją pracę zapłatę,to jestem kierowcą-amatorem gdyż nie ukończyłem szkoły samochodowej...:S

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/26 11:18 - 2008/09/07 19:57 #1161 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Eskulap dla wszystkich?????
MARCIN 1975 , PRZEPRASZAM ZA WYGŁUP Z MOJEJ STRONY , GDZIE NIE MIAŁEM RACJI !!! SERDECZNIE CIĘ POZDRAWIAM I ŻYCZĘ CI WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/26 17:33 #1163 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp.:Eskulap dla wszystkich?????
Witam,

Tytus co ty się tego eskulapa czepiłeś?? Karolci 109 nie chodzi konkretnie o sam znaczek, to tylko temat wątku, a chodzi głównie o to, że osoby bez żadnego wykształcenia medycznego/ratowniczego oznakowują się identycznie jak ratownicy z dyplomem. Jeżeli chodzi o eskulap można go znaleźć nawet na szyldach aptek;) czy np. przychodni POZ i nikt nie robi z tego problemu. Także chyba znowu nie do końca zrozumiałeś temat, proszę wczytuj się dokładnie a później się wypowiadaj.

Pozdrawiam


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/27 20:28 - 2008/09/07 19:58 #1178 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Eskulap dla wszystkich?????
PIOTRUŚ , JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM ZA SWÓJ WYGŁUP WIEM ŻE NIE MIAŁEM RACJI !!! SERDECZNIE POZDRAWIAM .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/27 20:41 - 2008/07/27 20:50 #1179 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp.:Eskulap dla wszystkich?????
Witam,

Wszystkiego mogłem się spodziewać, ale nie takiej odpowiedzi z Twojej strony w moim kierunku.... bo Ty widzisz nawet nie starasz się zrozumieć tego co się do Ciebie pisze/mówi tylko zawsze brniesz w zaparte nawet nie mając racji...(co niejednokrotnie mi przyznawałeś) i nie pisz w ten sposób bo wychodzi na to, że przez to że próbowałem Ci wyjaśnić o czym mówimy Ty się obrażasz jak przedszkolak i rezygnujesz z naszej strony i forum.
Oczywiście to Twój wybór....

Tytus napisał:

nie wyobrażam sobie , żeby RM - czni osłuchiwali pacjentów , a mimo wszystko noszą słuchawki lekarskie na karkach jeżdżąc tak w karetkach , a wiadomo po co RM potrzebne są słuchawki - do mierzenia ciśnienia tętniczego


To widzisz grubo się mylisz bo używamy stetoskopu również do innych celów np. osłuchiwanie przy intubacji, przy odmach itd. itd. ...

P.S. Pozostałych użytkowników przepraszam za prywatę.

Powodzenia


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.280 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account