Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Policja a Pierwsza Pomoc

Więcej
2008/03/05 12:16 #656 przez marcin1975rm
Odp.:Policja a Pierwsza Pomoc
Obowiązek udzielenia pomocy spoczywa na każdym,nie tylko na ratownikach czy policjantach.Sęk w tym,że pomimo coraz liczniejszych szkoleń tak naprawdę niewiele osób potrafi to zrobić profesjonalnie.A wzmianki w prasie o tym jak to policjanci uratowali komuś życie.Cóż...Trzeba umieć się dobrze sprzedać do mediów a za to z kolei ktoś musi być odpowiedzialny(rzecznik prasowy np.)...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/12 16:56 #7396 przez arterixxxa
Odp: Odp.:Policja a Pierwsza Pomoc
Konsekwencje prawne z tego co wiem nie ma się żadnych, jak to mój wykładowca mówił w Polsce nie było jeszcze żadnego przypadku gdzie ukarano osobę źle wykonującą pomoc przedmedyczną, jeżeli działa się w dobrej wierze jest wszystko ok, konsekwencje są w tedy gdy nie podejmiemy żadnych działań, mijając wypadek drogowy (3 LATA WIĘZIENIA) wezwanie wykwalifikowanych służb ratunkowych to już pomoc i automatycznie bark konsekwencji prawnych. Mimo wszystko warto zareagować i odgięcie głowy do tył tak (udrożnienie drug oddechowych) może uratować komuś życie.

Więcej
2013/06/21 17:30 - 2013/06/21 17:31 #9263 przez wojak_1990@wp.pl
Odp: Policja a Pierwsza Pomoc
Niedawno słyszałem, że i policjantów uczą KPP, ale ciekawe z jakim skutkiem będą tych umiejętności używać. W sumie dla nich to najlepiej wezwać ZRM

Więcej
2014/08/15 12:39 #11137 przez sheep
... zajmują się łataniem dziury budżetowej na przyszły rok,
pomoc to dla nich niebezpieczne, jeszcze by się kij w d... złamał i co?
wypadek w pracy i emerytura :laugh: albo nie daj Boże mundurek zachlapał...
rozmawiałam z kolegami z OSP na ten temat i stwierdzili że to rzadkość żeby się
któryś zainteresował

Więcej
2015/06/01 10:44 #12045 przez Dominika26
Policja ma obowiązek jak i zwykły obywatel ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy ale czy to robia to jest rożnie. Takie już jest nasze państwo .

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

• serial Avatar
    • serial
    • Witajcie! jestem scenarzystą i reżyserem i razem ze współscenarzystką poszukujemy do anonimowych rozmów osoby chętne na zwierzenia ze swojej pracy i życia w pogotowiu przed rokiem 2002. Chcemy pokazać m in jak ciężka to praca i jak postrzeganie jej przez ludzi nie zawsze jest sprawiedliwe. Miła atmosfera rozmowy w pakiecie :) Jeśli byłaby możliwość rozesłania tego ogłoszenia wśród znajomych z branży, bylibyśmy bardzo...
    • W Ratownictwo Medyczne / Ratowniczy Hyde Park
    • 2021/10/12 09:32
    • ratownikekspress Avatar
    • Jak uratować osobę topiącą się w wodzie?
    • Teraz jest taka kolejność że: 1) dzwonisz na służby 112 opisujesz sytuacji i podajesz miejsce zdarzenia. 2) jak masz możliwość to rzuć tonącemu pzedmiot, który się unosi na powierzchni wody, żeby mógł się tego złapać 3) Jak potrafisz pływać to musisz znaleźć przedmiot, który sie unosi na wodzie i dopiero z nim możesz ewentualnie do tonącego popłynąć. 4) Do tego czasu jest już szansa, że straż lub inne służby...
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2021/09/04 13:27

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account