badanie

Więcej
2012/10/09 12:56 #8334 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: badanie
Poruszyłeś Marcin TRAFNIE bardzo ważny aspekt sprawy.CELOWOŚĆ.Po co robić coś co jest dla nas nieistotne.Dobrze zebrany wywiad plus zgodne z naszymi kompetencjami badanie fizykalne plus zastosowanie dozwolonych nam środków,rozpoznanie wstępne z użyciem słowa ,,podejrzenie'' oraz przewóz do szpitala.Na tym polega w skrócie nasza praca

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/10/20 16:09 #8351 przez kandek
Replied by kandek on topic Odp: badanie
Dlaczego uważacie że ratownikowi medycznemu nie wolno wykonać badania per rectum ani ginekologicznego? Są to przecież elementy badania przedmiotowego i rozporządzenie nie zabrania tych badań wykonywać, a także nie traktuje ich jako czynności wykonywane pod nadzorem.

Co więcej - uważam że przy krwawieniu z pp powinno się zbadać pacjenta per rectum, a przy porodzie nagłym należy wykonać badanie ginekologiczne.

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/10/21 07:32 #8353 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic Odp: badanie

Co więcej - uważam że przy krwawieniu z pp powinno się zbadać pacjenta per rectum, a przy porodzie nagłym należy wykonać badanie ginekologiczne.

Co wykonanie takiego badania zmieni w moim postępowaniu z pacjentem poza opóźnieniem dojazdu do szpitala?

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/10/21 13:47 - 2012/10/21 13:47 #8355 przez kandek
Replied by kandek on topic Odp: badanie

Co wykonanie takiego badania zmieni w moim postępowaniu z pacjentem poza opóźnieniem dojazdu do szpitala?

Takimi stwierdzeniami można obalić zasadność połowy naszych działań. Badanie per rectum jest elementem badania fizykalnego, tak samo jak osłuchiwanie czy opukiwanie. Jest wskazanie to wykonuję - dla mnie proste.

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/10/21 13:52 #8356 przez joanna.j23
Replied by joanna.j23 on topic Odp: badanie

uważam że przy krwawieniu z pp powinno się zbadać pacjenta per rectum, a przy porodzie nagłym należy wykonać badanie ginekologiczne.

Witam
Takie badania, to specjalność Turboratowników. Obie te sytuacje kwalifikują się na działanie w stylu "ładuj i jedź". Owszem, badanie pacjenta musi się odbyć, ale można (a nawet należy) je ograniczyć do oceny podstawowych parametrów życiowych.
No chyba, że znajdujemy się na bezludnej wyspie, to co innego.

P.S. To mój setny post. Chciałabym w tym miejscu podziękować ww61, dzięku któremu trafiłam na to Forum :)

Pozdrawiam

DOBRY RATOWNIK TO ŻYWY RATOWNIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/10/22 06:35 #8358 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic Odp: badanie

Jest wskazanie to wykonuję - dla mnie proste.

Ponowię pytanie. Jak zmieni się moje postępowanie przedszpitalne z pacjentem po wykonaniu badania w porównaniu z sytuacją kiedy tego badania nie wykonam? Pomijam fakt, że w SOR/IP chirurg i tak zrobi to samo.

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.312 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account