Odnowienie "Prawa do wykonywania zawodu"

Więcej
2012/08/08 22:24 - 2012/08/08 22:26 #8018 przez Poszukiwacz_
Odnowienie "Prawa do wykonywania zawodu" was created by Poszukiwacz_
Witam

Dwa lata temu obroniłem dyplom RM, od tego momentu było mi dane pracować przez 3 miesiące w zespole wyjazdowym i gdyby nie redukcja etatów zapewne pracował bym jako ratownik po dzień dzisiejszy. Niestety w momencie redukcji etatów dostałem kopniaka jako pierwszy bo jak łatwo się domyśleć byłem najmłodszy stażem pracy. Dzisiaj mieszkam i pracuję poza granicami naszego kraju niestety poza branżą medyczną.

Ratownik medyczny w ciągu pięciu lat musi zdobyć 200punktów z samokształcenia aby nie utracić uprawnień do wykonywania zawodu.

Co z takimi "ratowniczymi wygnańcami" jak ja? tzn. czy oprócz wymaganych 200punktów musimy spełnić dodatkowe warunki aby móc kiedyś wrócić do zawodu? Gdzie najlepiej udać się na szkolenia?

W spotkaniach ratowniczych wygnańców zawsze prędzej czy później pojawia się temat powrotu do zawodu gdyż nasze serca nadal biją w rytm sygnału karetki pogotowia i wielu z nas wierzy że kiedyś będzie nam dane powrócić w szeregi czynnych zawodowo Ratowników.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi na moje pytania

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/09 12:09 #8020 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp: Odnowienie "Prawa do wykonywania zawodu"

Ratownik medyczny w ciągu pięciu lat musi zdobyć 200punktów z samokształcenia aby nie utracić uprawnień do wykonywania zawodu.


Przepisy nie mówią o tym, że nieuzbieranie punktów równa się utracie uprawnień.
Póki co okres rozliczeniowy się jeszcze nie skończył wiec nie wiadomo co stanie się z osobami, które nie zbiorą wymaganej liczby punktów.

Co z takimi "ratowniczymi wygnańcami" jak ja? tzn. czy oprócz wymaganych 200punktów musimy spełnić dodatkowe warunki aby móc kiedyś wrócić do zawodu?


Nie, nie musicie.
Z drugiej strony znalezienie pracy może się okazać trudne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/09 13:15 #8021 przez kandek

Ratownik medyczny w ciągu pięciu lat musi zdobyć 200punktów z samokształcenia aby nie utracić uprawnień do wykonywania zawodu.

Bzdura:D Twój dyplom i tytuł zawodowy na chwilę obecną są ważne dożywotnio.

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/10 21:47 #8022 przez kotlet1711
Replied by kotlet1711 on topic Odp: Odnowienie "Prawa do wykonywania zawodu"

Co z takimi "ratowniczymi wygnańcami" jak ja? tzn. czy oprócz wymaganych 200punktów musimy spełnić dodatkowe warunki aby móc kiedyś wrócić do zawodu? Gdzie najlepiej udać się na szkolenia?


A jesli juz tak bardzo chcesz zacząc zbierać punkty to przejrzyj sobie stronke:

www.cmkp.edu.pl/

Tu są różne kursy, i za 120 pkt, i za mniejszą ilość.
Płatne i bezpłatne.



jedyną rzeczą gorszą od utracenia rozumu, są próby jego odszukania..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.200 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account