Ratownicy medyczni w miejsce GOPR-u na stokach ...

Więcej
2012/01/24 16:08 #7291 przez Gabi
Praca nie powiem ciekawa.... ale jakie duże niebezpieczeństwo towarzyszy takiej pracy.. Też nie ma co się szarpać za taką pracę jeśli nie ma się odpowiedniego przeszkolenia. Ktoś może być super RM ale w karetce, a na stoku może sobie nie poradzić.... Martwy ratownik to zły ratownik - a takim będzie jeśli nieodpowiednio się zachowa na stoku...... Po odpowiednim szkoleniu sama bym wzięła taką pracę :D Pozdrawiam :)

Ludzkie życie to dar, którego nie mamy prawa odbierać... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/31 22:54 - 2012/01/31 23:20 #7304 przez Ania82

Czy na prywatnym stoku GOPR/TOPR ma cokolwiek do powiedzenia? Oczywiście lobbing tych organizacji będzie ogromny, jednak chyba tylko po to aby móc dyktować zaporowe ceny...

No z tego,co ostatnio czytałam (niestety nie mogę znaleźć już tego artykułu) TOPR przed sezonem zimowym za "niewielką" opłatą odbiera stoki, bez takiego odbioru stok nie może ruszyć,więc jednak chyba mają coś do powiedzenia.
Poza tym jak pisała Gabi można być świetnym RM, doskonale zabezpieczyć uraz ale to nie wszystko- trzeba jeszcze odpowiednio zabezpieczyć miejsce wypadku i bezpiecznie zwieźć poszkodowanego na dół, więc pewno szkolenie się przyda.
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/01 09:35 - 2012/02/01 09:36 #7306 przez Darth Vader

No z tego,co ostatnio czytałam (niestety nie mogę znaleźć już tego artykułu) TOPR przed sezonem zimowym za "niewielką" opłatą odbiera stoki, bez takiego odbioru stok nie może ruszyć,więc jednak chyba mają coś do powiedzenia.

Mogłem tego nie wiedzieć. Tylko czy ta "niewielka" opłata nie jest wynikiem wcześniejszej umiejętnej retoryki ze strony takich organizacji jak TOPR? Dla mnie to po prostu sposób na wyciągnięcie pieniędzy (kolejnych), podobnie jak ostatni pomysł, który nakazuje kierowcom pojazdów uprzywilejowanych odbycie kursu czy szkolenia obok badań lekarskich oraz psychologicznych. Przyjdzie "leśny dziadek", pogada sobie, skasuje pieniądze. Tylko czy to sprawi, że stanę się lepszym kierowcą...?

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/02 11:41 - 2012/02/02 11:43 #7308 przez Ania82

Mogłem tego nie wiedzieć. Tylko czy ta "niewielka" opłata nie jest wynikiem wcześniejszej umiejętnej retoryki ze strony takich organizacji jak TOPR? Dla mnie to po prostu sposób na wyciągnięcie pieniędzy (kolejnych), podobnie jak ostatni pomysł, który nakazuje kierowcom pojazdów uprzywilejowanych odbycie kursu czy szkolenia obok badań lekarskich oraz psychologicznych. Przyjdzie "leśny dziadek", pogada sobie, skasuje pieniądze. Tylko czy to sprawi, że stanę się lepszym kierowcą...?

Ano jak najbardziej mogłeś nie wiedzieć, bo ja też się dopiero w tym roku z prasy o tym dowiedziałam, a trochę latek już żyję. Nie wiem z jakiej racji te opłaty, kto to nakazał, to nie było napisane.
Zgodzę się z Tobą, że to szkolenie dla kierowców, którzy już jeżdżą lata i zapewne to oni by mogli uczyć czegoś tego "leśnego dziadka" jest tylko wyciąganiem kasy od nas, ale takie jakieś krótkie i tańsze przede wszystkim przeszkolenie przez TOPR w pełni popieram, bo chyba niewielu z nas, RM, wie jak chociażby zabezpieczyć miejsce wypadku na stoku- trójkąta ostrzegawczego raczej nie wystawia się. ;)
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/07 14:05 #7318 przez bociek
"W styczniu 2012 roku weszła w życie nowa ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich. W myśl ustawy za ratownictwo przywyciągowe odpowiada gestor wyciągu i to od niego zależy czy podpisze umowę z ratownikami GOPR-u czy powoła własną służbę ratunkową."

Źródło: dkl.doba.pl/?s=subsite&id=2601&mod=1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/08 19:28 - 2012/02/08 23:11 #7322 przez localcrew
Tylko teraz zastanówcie sie czy potraficie pracowac na stokach- zwiezienie, skuter, akcja na stoku chyba jednak sie rózni.i jako pracownicy RM tego nie potraficie (nie mówie o udzielaniu pomocy medycznej bo w to nie wątpię) a poki co niema nawet kursów na tak zwanego Ratownika Narciarskiego . Wiec jak tak bardzo chcecie nieść pomoc na stokach i górach zapraszam w nasze szeregi my to robimy za darmo jako ochotnicy wiec dajcie dorobić nam i firmie na sprzęt który pózniej uzywa sie podczas akcji nieraz paro dniowych. a jak juz ustabilizuje sie ustawa o ratownictwie na stokach i rusza kursy nie widze problemu . pozdrawiam serdecznie

co do odbioru stoku chodzi o zabezpieczenie pewnie nie wiecie ze w zeszłym roku były ofiary śmiertelne z braku odpowiedniego zabezpieczenia. a stok buduje sie w sezonie i nie da sie go raz odac i basta . a co kierowców macie racje jest to złodziejstwo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.237 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account