czy my również o coś walczymy ? Jest okazja przed euro 2012

Więcej
2012/01/06 10:14 #7170 przez slawi
Witajcie. Moje pytanie brzmi , czy nam Wszystkim ( RM ) jest tak dobrze ,tak dużo zarabiamy , i mamy tak bardzo pewną pracę ? Otoż zarobki mamy marne , chyba wszyscy to wiedza i odczuwają , i niepewność pracy - poprzez manipulowanie jakimiś przetargami,zaniżaniem stawek itd.. doprowadza to do tego że nagle wchodzą wygrywaja i ileś osób pozostaje bez pracy . Czy My nie potrafimy się temu przciwstawić , zjednoczyć , doktory mówią że nie jesteśmy zgranym środowiskiem-mają rację . Czy pozostaniemy bierni i nie pokażemy się w sposób głośny tak jak to ma zamiar robić straz itd... przed euro 2012 jest okazja , czy te wszystkie Związki (których jest i tak za dużo ) nie potrafią się złączyć na chociaz pewien czas,i podjąć jakieś wspólne stanowisko , zaczać trzeba ostro od pikiety,strajku a nie od bezsensownego wysyłania pisemek do Panów-Posłów Pań -Poslanek . Mamy szansę akurat przed euro , i albo zaczniemy o siebie walczyć , i w pewien sposób decydować o naszym zawodzie , poprzez wspomniany nacisk , albo nasz zawód stanie się niedługo wolontariatem,przestanie się rozwijać,albo będzie stać tylko nielicznych na opłacenie tych wszystkich wynalzków( punkty,kursy kierowców itd.)gdy pensje stoją w miejscu :( KOLEDZY I KOLEZANKI RM , NAJWYZSZY CZAS SIE ZJEDNOCZYC I POKAZAC POLSCE ZE SĄ TAKIE OSOBY JAK MY NIE DO KOŃCA PRZEZ PAŃSTWO DOCENIANE . Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/15 09:30 #7195 przez netze
Witam, znalazłem wreszcie temat którego szukałem.
No i jesteśmy po proteście służb mundurowych, zachodzę w głowę, jak to się dziwnie dzieje, że w przede dniu Euro 2012, tak ważnym , prestiżowym dla Polski wydarzeniu, zaczynają się dziać dziwne rzeczy.
Po długim namyśle stwierdzam,- kiedy mają się dziać jak nie teraz, to najlepszy czas na wyciągniecie od rządu pieniędzy na podwyżki. No i dobrze myślę sobie, sytuacja szachowa,- jak nie dacie, będziemy strajkować, a kto wie!, możemy nawet sparaliżować przygotowania do EURO i będzie wstyd.( Wstyd będzie bez względu na to czy służby będą strajkować czy też nie.)
Wracając do sprawy, pomijając fakt, że poszkodowani rzekomo strażacy, mają pracy dziesięciokrotnie mniej od ratowników medycznych, zarabiając od ratowników medycznych przynajmniej o jedentysiączłotch miesięcznie więcej, nie odpowiadając indywidualnie za życie pacjenta,mają odwagę walczyć o swoje. :woohoo: :woohoo:
Jak to się ma do nas ratowników medycznychh?- cisza,- jedyna okazja zawalczyć o godziwą zapłatę, a tu cisza, wniosek- jest dobrze, nic nam nie potrzeba.
Związki zawodowe milczą, żadnych propozycji ze strony rządu,- jak makiem zasiał.
Czy mnie się wydaję czy to może ktoś inny niż ratownicy medyczni będą zabezpieczali imprezy EURO 2012 pod względem stanów zagrożenia życia?.
Daje kolegom temat ten pod dyskusje.

pozdrawiam serdecznie

netze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/15 12:09 #7197 przez ww61
Fajnie jest podyskutować na temat :silly: weźmy się i coś zróbcie :silly: w temacie bardzo specyficznym,bo dotyczącym tzw. średniego personelu medycznego,tzw, bo wiele pielęgniarek,położnych,laborantek medycznych,techników rtg,ratowników medycznych posiada wyższe wykształcenie.I teraz tak,pracując na etat podwyżki należą się tylko lekarzom bo szpitale są w bardzo złej kondycji finansowej,pracując na kontrakt to co wynegocjujesz jest twoje a wiele nie wynegocjujesz bo na biurku aż przewraca się sterta podań,na umowę-zlecenie jak nie zgodzisz się na to co proponują droga wolna,inni czekają.Oj naprodukowali ratowników no ale pielęgniarek i położnych zaczyna brakować i co?I nic,jeśli przyjmą to na gorszych warunkach a jeśli nie przyjmą to jedna robi za trzy.I co na to przełożone szpitali,Izby Pielęgniarek i Położnych nic,nic i nic.
Nie dość widać,że jesteśmy równo słabi jako grupa zawodowa jak pielęgniarki i położne to musimy utrzymać siebie i nasze rodziny a ryzykować utratę pracy dla idei... Nawet jeśli ktoś tylko dorabia jako ratownik nie sądzę,że stać go na takie ryzyko
Pozdrawiam :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/15 12:39 #7199 przez marcin1975rm
Niestety oni mają potężny argument - wakaty. U nas sytuacja odwrotna. Nadprodukcja ratowników medycznych w ostatnich latach. EURO 2012 nic nie zmieni. Kilkudziesięciu, może kilkuset z nas zarobi trochę dodatkowo, a po EURO wszystko wróci do normy...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/17 06:48 #7208 przez daroslawus
:angry: Wracając do sprawy, pomijając fakt, że poszkodowani rzekomo strażacy, mają pracy dziesięciokrotnie mniej od ratowników medycznych, zarabiając od ratowników medycznych przynajmniej o jedentysiączłotch miesięcznie więcej, nie odpowiadając indywidualnie za życie pacjenta,mają odwagę walczyć o swoje. :angry:
Szanowny kolego jestem strażakiem już od wielu lat i powiem ci że nie chciałbyś czasem wykonywać wykonywać tej pracy z racji sytuacji i miejsca, a pensje-to chyba liczysz zarobki wysokich przełożonych.
A jako ratmed też nie zarabiam kokosów bo jak już powiedziano dużo dużo jest ratowników (ja osobiście nie narzekam na to),ale i tak jak nam wszystkim potrzeba kasiorki.
Tak więc jeśli byśmy chcieli coś osiągnąć w walce o podwyżki to trzeba zażegnać spory i jako jedność coś występować. :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.202 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account