Służba mundurowa.

Więcej
2012/01/03 22:18 #7167 przez adamj
Służba mundurowa. was created by adamj
Witam słuchajcie zastanawia mnie pewien fakt a mianowicie dlaczego środowisko ratownictwa medycznego nie mówi głośno o tym aby włączyć PRM w struktury mundurowe? Wiadomo, iż bycie służbą mundurową podnosi prestiż zawodu , który obecnie dla wielu nadal kojarzy się z sanitariuszem. Dodatkowo wiele przywilejów, dodatki, emerytura na zasadach mundurowych i wiele innych korzyści. Chciałbym poznać opinię ratowników medycznych na ten temat. Żadne związki nie lobbują za powstaniem Izby Ratowników Medycznych, nad prawem do wykonywania zawodu, i co najważniejsze powstaniem mgr w dziedzinie ratownictwa medycznego a nie np. zdrowia publicznego? Czy jest sens aby było tyle dziwnych związków bez siły przebicia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/04 16:10 #7168 przez Piotrek.F
Replied by Piotrek.F on topic Odp: Służba mundurowa.
Bo to Polska właśnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/04 20:48 #7169 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: Służba mundurowa.
Jeśli nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze dlatego ta nowa profesjonalna służba publiczna nie może,mam nadzieję na razie wejść we właściwe struktury.Co do wykształcenia to dziwi mnie pęd ku wyższemu wykształceniu.Przyznam,że jeśli ratownik medyczny ma prawo pracować w systemie posiadając dyplom szkoły policealnej czy też jest po alternatywnych studiach licencjackich,wyższych oczywiście ale jeszcze dwa lata przed tytułem magistra i chce być dobrym w tym co robi to tylko praktyka i kursy doskonalące zrobią z niego specjalistę ;) tak jak to odbywa się w krajach,w których profesjonalne ratownictwo medyczne ma już kilkudziesięcioletnie doświadczenie
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/06 14:07 #7171 przez Dezyd
Replied by Dezyd on topic Odp: Służba mundurowa.

Żadne związki nie lobbują za powstaniem Izby Ratowników Medycznych, nad prawem do wykonywania zawodu, i co najważniejsze powstaniem mgr w dziedzinie ratownictwa medycznego a nie np. zdrowia publicznego? Czy jest sens aby było tyle dziwnych związków bez siły przebicia?


Polska Rada Ratowników Medycznych właśnie po to powstała, ale to jeszcze jest w powijakach niektóre związki nie chcą z nią współpracować itp. ale chłopaki się starają i mam nadzieje,że dopną swego, czyli naszego :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/07 12:42 #7177 przez slawi
Replied by slawi on topic Odp: Służba mundurowa.
kolego które to związki wiesz może ? Tylko jedność , i wzajemna współpraca coś nam może dać . Fajnie że coś takiego powstało , to wypadało by skrzyknąć wszystkich , i porobić trochę hałasu - od czegoś trzeba zacząć , jest szansa :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.217 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account