Agresywni pacjenci

Więcej
2011/12/17 13:19 #7114 przez sokole_oko
Agresywni pacjenci was created by sokole_oko
Witam Wszystkich.

W jednym z artykulów umieszczonych na tej stronie przeczytalem o lekarzu i pielęgniarce którzy po przyjeździe do poszkodowanej zostali zwyzywani i malo tego grożono im gwaltem i śmiercią. Poszczuno ich psami. Moje pytania brzmią. Czy ekipa nie moze wezwac najpierw policji a później wejść do mieszkania? Czy musi, mimo wszystko, wejść do lokalu i "robić swoje"? Bo tak też zachowali sie wyżej wymieniony lekarz i pielęgniarka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/12/17 15:00 #7121 przez bociek
Replied by bociek on topic Odp: Agresywni pacjenci
Pewnie że można wezwać najpierw policję i mieć z głowy użeranie się z pajacami. Nieraz jednak bywa że stan pacjenta wymaga natychmiastowego działania, ja jednak jestem przekonania pierwsze primo - bezpieczeństwo własne! :) Zapewne nie zawsze da się przewidzieć czy jakiemuś czubowi nie strzeli coś do łba i wtedy działać już trzeba bez dyskusji ale jeśli coś wiadomo z góry to ja serdecznie dziękuję ale martwy ratownik to żaden ratownik :)
Za tę wiadomość podziękował(a): sokole_oko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/12/17 22:41 #7125 przez sox
Replied by sox on topic Odp: Agresywni pacjenci
Są sytuacje że czasami ratownicy muszą się wycofać ze względu na bezpieczeństwo własne. Trzeba pamiętać że bardzo niedobrze jest kiedy liczba ratowników spada a powiększa się liczba osób poszkodowanych...

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/12/17 23:02 #7126 przez sokole_oko
Replied by sokole_oko on topic Odp: Agresywni pacjenci
Wniosek jest prosty. Bezpieczeństwo wlasne najważniejsze. Dziękuje za rozwianie wątpliwości

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/01 20:02 #7151 przez Patryk
Replied by Patryk on topic Odp: Agresywni pacjenci
Z tego co się orientuje nie ma w tym kraju obowiązku leczenia. Jeśli osoby, którym chce się udzielić pierwszej pomocy najwyraźniej ją odrzucają w wiadomy sposób nie powinny jej otrzymać. Nie miałbym zamiaru szarpać się z agresorami. Bezpieczeństwo ratującego najważniejsze! Jeśli jest ono naruszane, dzwonimy po policję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.182 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account