Czy zwłoki zabierają ratownicy ????

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2008/03/09 11:01 #672 przez Organ18
Replied by Organ18 on topic Odp.:Czy zwłoki zabierają ratownicy ????
GRZECHRAT witam cię ostatnio na skrzyżowaniu trawaj pędzący do zajezdni potrącił mężczyznę oczywiście przyjechała karetka R załadowali gostka do karetki i tam się nim zajeli po długiej reanimacji facet zszedł - umarł wszyscy z karetki wyszli i czekali koło karetki . Po krótkim czasie podjechał sam. chyba z rodziny weszli do karetki i załamani poszli do swojego auta , kilka minut później przyjechała pogrzebówka i załoga karetki otwarła tylne drzwi wyciągli nosze z zwłokami przełożyli go do worka który miał Karawan spakowali się i pojechali. Umnie w taki sposób to wygląda , to co czytałem że karetka z zwłokami jedzie do prosektorium normalnie mnie zamurowało zawsze myślałem że oni jadą do pobliskiego szpitala i tam zostawiają jeżeli chcesz mogę popytać jak to wygląda umnie w Zabrzu i okolicach taka sytuacja.

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/04 12:20 - 2008/07/04 16:23 #1056 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Czy zwłoki zabierają ratownicy ????
Witam Grzesiu , ja również cieszę się , że świetnie się rozumiemy i uzupełniamy , właśnie na tym polega współpraca na tym forum , mam nadzieję , a nawet wiem , że RM w Rymaniu są dobrze wyszkoleni w ratownictwie i świetnie się dogadujecie , widać to po postach na tym forum . Są oczywiście wyjątki gdzie niektórzy chcą być mądrzejsi od lekarzy , ale jest to na tym forum incydentalne . Życzę wszystkim RM rozsądku w podejmowaniu decyzji i miłego traktowania pacjenta , w tedy i Wy będziecie postrzegani jako fachowcy .

Witam Cię Organ18 , prosił bym Ciebie o wyrażaniu sie z szacunkiem do zmarłego człowieka , abyś nie mówił jak to nazwałeś / gostek / , ponieważ w tym przypadku nie masz szacunku nawet do swoich rodziców . Pamiętaj Organ18 , jeżeli ty nie będziesz szanował innych , to inni również tym samym ci odpłacą , jeszcze raz proszę , abyś z szacunkiem podchodził do Pacjentów .Wiem , że jest to żargon małolatów , ale jest nie wskazane aby przyszły ratownik podchodził w ten sposób i bez szacunku , mam nadzieję , że już na tym forum nie zauważę w Twoich postach takich tekstów . Pozdrawiam .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/04 14:26 #1059 przez AlaRM
Replied by AlaRM on topic Odp.:Czy zwłoki zabierają ratownicy ????
Zgadzam się z tytusem!Też jestem młodym ratownikiem,ale szacunek do drugiego człowieka mam.Nikt chyba nie chce żeby traktowac go przedmiotowo... Wiesz jak to bywa, młodzi ratownicy dostają tzw \"ptasiego móżdżku\" co widać po jednym z postów zamieszczonych tu. Co do zwłok?Nie widziałam żeby,przynajmniej w zachodniopomorskiem karetka \"czekała\" na karawan pogrzebowy! absolutnie...wtedy możnaby posądzić o nijaką \"współpracę\". Jeżeli zgon nastąpił w karetce,owszem najlepiej transport do szpitala. Ale na moim przykładzie? zgon pacjentki nastąpił w Rce-zwłoki \"przekazano\" jednemu z zakładów pogrzebowych. A miał być \"zwykły przewóz\" a można powiedzieć oddział OIOm oddał nam pacjentkę o praktycznie małych szansach na przeżycie. Czy to czyjeś zaniedbanie? być może. POZDRAWIAM.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/04 15:22 - 2008/07/07 08:52 #1060 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Czy zwłoki zabierają ratownicy ????
Witam Cię AlaRM , nie chodziło mi o to , że karetka czeka po tragedii na firmę pogrzebowa , chodzi mi o to , że jeśli następuje zgon u pacjenta w plenerze i nie w karetce , to wiadomo , że nie wzywamy firmę pogrzebową , tylko wzywamy Policję jeśli na miejscu zdarzenia nie ma , lekarz przekazuje informację Policjantowi i w tedy karetka może odjechać , a zwłok pilnuje Policja zaczem nie przyjedzie karawan , natomiast z chwilą kiedy pacjent odchodzi w karetce , to wiadomo , że zwłoki nie wyrzucisz na zewnątrz , tylko wieziesz do szpitala . Jeśli jest sytuacja kiedy do pacjenta jedzie dwóch Ratowników Medycznych karetką Podstawową i jest sytuacja , że pacjent jest zagrożony , to wówczas Ratownicy wzywają karetkę Specjalistyczną z lekarzem , takie są procedury . Pozdrawiam wszystkim .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.143 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account