czy opłaca w dzisiejszych czsach isc na ratownika medycznego ?

Więcej
2011/07/07 09:15 #6291 przez Małratuj
Czesc wam.
Za rok konczę liceum i chce isc do szkoły policealnej ratownictwo medyczne bardzo chce pomagac ludzia w trudnych sytuacjach,dyzury mnie to bardzo interesuje ale słyszałam ze dziewczyny nie maja szans na taka prace..:( mozecie mi powiedziec jakie obowiazki ma ratownik medyczny i jak wyglada jego praca ? z góry dziękuje ;] :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/07 10:32 #6292 przez Darth Vader
Odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz po lekturze forum, zresztą nie tylko. Powodzenia :)

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/07 14:44 #6293 przez djr7
czy sie opłaca?
NIE i nigdy się nie będzie "opłacać"

jesli szukasz wymiernych kożyści to nie jest to zawód na którym sobie życie "ustawisz". Nie ważne czy bedziesz pracować w Polsce czy gdzie kolwiek indziej.
finansowo ratownicy stoja nie najlepiej, zwlaszcza jak spojrzymy na to z czym spotykają sie w codziennej pracy. W innych krajach do OPŁACALNOŚCI mozna doliczyć jeszcze splendor... ale czy w polsce? nie jestem pewien.
nie bez powodu mówi sie, że ratownictwo to zawód dla "wariatow". Wariatow z cienkim portfelem ale za to niesamowitą satysfakcja w życiu. (która tak z reszta łatwo odebrać).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/08 05:56 #6296 przez Darth Vader
Biorąc pod uwagę zarobki, za jakie pracuje większość polaków, ratownicy nie mają aż tak źle ;)

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/08 08:35 #6298 przez marcin1975rm

jesli szukasz wymiernych kożyści to nie jest to zawód na którym sobie życie "ustawisz". Nie ważne czy bedziesz pracować w Polsce czy gdzie kolwiek indziej.

A wiesz jak jest gdziekolwiek indziej? Bo są miejsca, gdzie nijak ma się to do Twoich słów. I to wcale niedaleko...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/08 10:34 #6299 przez Małratuj
ja nie chce sobie ułatwic zycia chce ratowac innym zycie nie patrząc na wynagrodzenie ...
tylko boje sie ze do tego czasu po studium nie bd mogła juz byc ratownikem medycznym ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.327 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account