DYSKRYMINACJA

Więcej
2011/07/09 11:20 - 2011/07/09 11:34 #6306 przez netze
Replied by netze on topic Odp: DYSKRYMINACJA

ten fragment skłania mnie ku polemice...

A dlaczego ?
Chociażby taki przedmiot jak "medyczne czynności ratunkowe" - w policealnej większy nacisk był na robienie opatrunków, wkłucia, rzeczy podstawowe (bo tam był osobny przedmiot "ratownictwo medyczne"), natomiast na licencjacie są głównie scenki, intubacja, defibrylcja, itp. Na zaocznym licencjacie, przynajmniej u nas nikt nie uczył robienia podstawowych opatrunków i to wychodzi u osób, które na studia przyszły "z zewnątrz". Gdyby im kazać zrobi desaulta lub czepiec Hipokratesa, to jedyną reakcją może być wytrzeszcz oczu (oby nie u pacjenta).
Dlatego uważam, że studia zaoczne są świetnym UZUPEŁNIENIEM szkoły policealnej.


Witam

Jeżeli chodzi o wiedzę i umiejętności, to indywidualna sprawa każdego słuchacza czy studenta, masz ochotę i wole walki, - umiesz, wiesz potrafisz. Jeżeli nie,- nie wiesz, nie umiesz, nie potrafisz.
Program nauczania w ŚSM i licencjacie , dla każdego jest taki sam. Poza tym , mamy prawo wyboru, aby wybrać szkołę z dobrą reputacją. Szczęście będziemy mieli wówczas gdy dyrekcja szkoły zatrudni wykładowców mających w główce poukładane, posiadających wiedzę, umiejętności i praktykę. Resztę należy sobie wypracować samemu i nie czekać aż nam wiedza i umiejętności spadną z nieba.
Zachowanie się ratowników,-zapewniam kolegów, ze zarówno jedni i drudzy na początku swojej praktyki czy pracy wygląda blado.( owszem bywają wyjątki) Kto kim jest, ile wie i potrafi zazwyczaj wychodzi w życiu.
I jak to w życiu zazwyczaj bywa, ci którzy się obnoszą wykształceniem i bywają najgłośniejsi najmniej potrafią. Poza tym , ani jednych, ani drugich dokument ukończenia szkoły , nie czyni prawdziwym ratownikiem, mało tego, wielu z Was nigdy w zawodzie pracować nie będzie, ciekawi jesteście dlaczego?
Ludzie którzy Was będą zatrudniać niestety nie są głupcami.
Więc szanujcie się nawzajem i wspierajcie, a pewnie kiedyś to zaowocuje i na pewno nie będzie to bez znaczenia podczas ubiegania się o pracę.

pozdrawiam serdecznie

netze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/10 16:32 #6312 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic Odp: DYSKRYMINACJA

Dlatego uważam, że studia zaoczne są świetnym UZUPEŁNIENIEM szkoły policealnej.

Niekoniecznie się z Tobą zgodzę. A co w sytuacji, kiedy i szkoła i uczelnia nie gwarantują nauki na oczekiwanym poziomie? Lepiej chyba, jak napisał netze wybrać szkołę czy uczelnię posiadającą odpowiednią reputację, tzn. gwarantującą naukę na odpowiednio wysokim poziomie, gdyż tak jak napisał przedmówca nie każda "ratownicza sorbona" gwarantuje dziś zatrudnienie. A studia mają przewagę nad szkołą policealną, gdyż umożliwiają dalsze kształcenie. I tyle...

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/10 19:21 #6313 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: DYSKRYMINACJA
Odpowiedni poziom uczelni nie zawsze gwarantuje zadawalającego poziomu absolwenta.Praca z ludźmi w sytuacjach kryzysowych to nie tylko teoria.W ogóle praca z człowiekiem to sztuka,i jak wynika z tematu posta czym wyżej wykształcony absolwent tym czasem mniej do tego przygotowany.
A studia mają przewagę nad szkołą policealną,gdyż umożliwiają wyższe kształcenie tylko dlatego bo by studiować potrzeba matury.Dalsze,z pewnością bardziej potrzebne kształcenie dają kursy specjalistyczne.I tyle

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/10 20:21 #6314 przez Megan_J
Replied by Megan_J on topic Odp: DYSKRYMINACJA
Mi również zdarzyło się w praktyce polemizować na ten temat z ratownikami. Ale wniosek jest jeden. Można to nazwać chamstwem, można to nazwać dyskryminacją i będą to określenia niemalże trafione.
Zgadzam się jednak z tym, że licencjat daje wyższość pod względem wykształcenia.

Niemniej jednak nie pokuszę się o przychylność co do policealnej albo co do studiów wyższych, bo to, jakim jesteś ratownikiem, zależy również, jakim jesteś człowiekiem.

Dokształcamy się sami w wielu kwestiach, każdy ma indywidualne podejście, każdego cechować powinno logiczne myślenie, szybkie działanie i umiejętność współpracy - a to jest niezależne od tego, czy kończymy policealną czy wyższą. Tak uważam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/12 00:11 #6328 przez Gabi
Replied by Gabi on topic Odp: DYSKRYMINACJA
Witam:)
Generalnie wam powiem że licencjonowani ratownicy strasznie się wywyższają, ale oczywiście nie wszyscy!!
Z reguły myślą że są lepsi choć nie wiem w czym skoro mają te same uprawnienia co my po szkole policealnej !! I ja się nie czuję wcale gorsza od nich a co więcej nawet jestem dumna że skończyłam szkołę policealną ponieważ w tych szkołach jest masa praktyk i wszystko poznajemy od podszewki ....

I z całym szacunkiem do licencjonowanych !!! czasem ogarniamy lepiej niż wy...

Ale takie licencjonowane wredoty to naprawdę mniejszość :)

Pozdrawiam

Ludzkie życie to dar, którego nie mamy prawa odbierać... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/19 20:09 - 2011/07/19 20:11 #6365 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp: DYSKRYMINACJA
Witam wszystkich Ratowników Medycznych po licencjacie oraz po szkołach policealnych , jak również użytkowników tej Pięknej stronki .

Otóż głównie chodzi o złe zachowanie się Ratowników Medycznych po uczelniach ( licencjatach ) .
Nie chodzi tu jak myślę o wyższość jednego nad drugim tzn. Ratownika po licencjacie , a Ratownika po szkole policealnej ... kto jest lepszy we wiedzy medycznej , ale chodzi o samo wzajemne zachowanie do siebie .

Nie pamiętam , kto napisał wcześniej , że nie wszyscy Ratownicy z licencjatem są podobni do tego z SOR-u o którym mowa .

Podam przykład ze swojego podwórka ,
pracuje w naszej jednostce Ratownictwa Medycznego młody człowiek o imieniu Tomek i jest po uczelni , jest wspaniałym człowiekiem i jak dotychczas robi swoje i nigdy nie komentował czyichś błędów jeśli takowe zaistniały . Z tego co wiem , Ratownicy Medyczni nigdy na niego nie narzekali i nie narzekają , robią swoje i to co do każdego należy .
Nie widać po nich jakiś wrogich spojrzeń czy wzajemnej nienawiści .
Uważam , że nie chodzi tutaj o to , kto jest lepszy czy gorszy , czy ma większa wiedzę , czy mniejszą , ale chodzi tutaj o CHARAKTER CZŁOWIEKA , bo jak się zwykle mówi ,, kto się chu.... urodził , to kanarkiem nie zdechnie " ... taka jest prawda .
Nie przejmujcie się zbędnymi uwagami drugich kolegów , czy jest po licencjacie , czy po policealnej szkole , róbcie swoje , a efekty same nadejdą .
Pozdrawiam wszystkich Ratowników Medycznych .... jesteście wspaniałymi medykami , a ludzie ( pacjenci ) Was potrzebują i to jest ważne .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.406 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account