DYSKRYMINACJA

Więcej
2011/07/19 20:23 #6366 przez joanna.j23
Replied by joanna.j23 on topic Odp: DYSKRYMINACJA
Witam
Jeden z naszych Wykładowców twierdzi, że w medycynie najważniejsza jest POKORA. Myślę, że w Ratownictwie również. Jednak żeby jej nabyć, to trzeba parę lat w tym zawodzie popracować, przeżyć i zobaczyć rzeczy zarówno piękne jak i straszne, cud narodzin czy ocalonego życia jak i koszmar strasznych zdarzeń. Zgodnie z zasadą, że wszystko co nas nie zabije, to nas wzmocni. Praktyka i doświadczenie w zawodzie dają więcej niż jakakolwiek szkoła, choćby najlepsza.
Życzę wszystkim jak najwięcej tych dobrych przeżyć.
Pozdrawiam

DOBRY RATOWNIK TO ŻYWY RATOWNIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/11 00:34 #7011 przez White
Replied by White on topic Odp: DYSKRYMINACJA

ten fragment skłania mnie ku polemice...

A dlaczego ?
Chociażby taki przedmiot jak "medyczne czynności ratunkowe" - w policealnej większy nacisk był na robienie opatrunków, wkłucia, rzeczy podstawowe (bo tam był osobny przedmiot "ratownictwo medyczne"), natomiast na licencjacie są głównie scenki, intubacja, defibrylcja, itp. Na zaocznym licencjacie, przynajmniej u nas nikt nie uczył robienia podstawowych opatrunków i to wychodzi u osób, które na studia przyszły "z zewnątrz". Gdyby im kazać zrobi desaulta lub czepiec Hipokratesa, to jedyną reakcją może być wytrzeszcz oczu (oby nie u pacjenta).
Dlatego uważam, że studia zaoczne są świetnym UZUPEŁNIENIEM szkoły policealnej.


hm z tymi opatrunkami to coś nie teges
to chyba ściągnięte z pielegniarstwa bylo..
dobrze znac technikę ale nie koniecznie wykorzystać ...
program dla ratowników szybko się rozwija ale nadal raczkuje. powinien być poparty doświadczeniem ratowników ze stażem również .
patrząc wstecz na moją szkołę zmienilbym ok 80% materialu .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/12 16:42 #7016 przez Bimber
Replied by Bimber on topic Odp: DYSKRYMINACJA
...a widzieliście lekarza ze specjalizacją lub jakimś tytułem by gnoił i poniewierał zwykłym lekarzem ??? Pewnie nie albo wyjątki. W tym temacie nawet pielęgniarki się już dotarły i odpuściły, a u nas po staremu,lepszy gorszy,mądrzejszy głupszy itp. Ciekawe ile czasu musi jeszcze upłynąć by nasze środowisko stało się bardziej cywilizowane,zgrane zżyte itd.a nie ciągle jeden drugiemu kłody pod nogi.Więc jeszcze raz powtórzę i będę to robił do znudzenia NIE BIJMY SIĘ MIĘDZY SOBĄ A WTEDY NIKT NIE BĘDZIE W STANIE NAS UDERZYĆ!!!!! Amen.

BimberBimberBimberBimber

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/12 18:35 #7017 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: DYSKRYMINACJA
Nie bijmy się między sobą a wtedy nikt nie będzie w stanie nas uderzyć-podpisuję się pod tym rękoma i nogami.Całe szczęście,że generalnie z moich obserwacji się poprawiła choć pojawił się kolejny przypadek próby podziału ratowników medycznych przez ratowników medycznych na tych lepszych i gorszych i niestety presja tzw kolegów zmusiła nowo przyjętego do opuszczenia stacji ratownictwa medycznego.Gdybyśmy mogli takich prowodyrów eliminować.. bo w takich przypadkach jeden lub kilku terroryzuje całą lokalną społeczność:sick:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/12 19:29 - 2011/11/12 20:32 #7018 przez Bimber
Replied by Bimber on topic Odp: DYSKRYMINACJA
zawsze można wrócić do czasów jak było w Syfie (tzn w wojsku polskim jak dla młodzieży jest to nie jasne) każdego można było ustawić i utęperować. Bo takich wyniosłych cwaniaków to by się wzieło na strone i KW !!! wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Ale kluczem i tak pozostaje myśl NIE BIJMY SIĘ MIĘDZY SOBĄ A WTEDY NIKT NIE BĘDZIE W STANIE NAS UDERZYĆ!!!!! :angry: :)

BimberBimberBimberBimber

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/15 18:00 - 2011/11/15 18:09 #7019 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp: DYSKRYMINACJA
Witam!;)
Szanowne Grono Rat-Med'ów, tak bardzo chcemy żeby nas szanowano i nie mam tu namyśli " zwykłych ludzi z ulicy ", a właśnie całe medyczne grono.
Niestety sami też jesteśmy sobie winni takiego stanu sprawy.:(
Przypomnijcie sobie sławetne wypowiedzi "świeżo upieczonych" ratowników medycznych głoszących ideę rezygnacji z pracy w zespołach wyjazdowych pielęgniarek ( niejednokrotnie z wieloletnim erkowym doświadczeniem ).
I co? Zamiast uczyć się od Nich czegoś konkretnego, przynoszącego pożytek w naszej ratowniczej robocie wiele pielęgniarek patrzy się " bykiem ' na Ratowników medycznych.:angry:
Teraz znowu ktoś zaczyna dzielić nasz światek na tych po policealnym i tych z licencjatem!:huh:
I po co?
Chyba tylko po to, że podzieleni i skłóceni nie będą walczyć o lepsze zarobki, konkretniejszą ochronę prawną czy socjalną itp,itd.
Tak gorzkie to słowa,ale jeśli chcemy żeby nas szanowano - zacznijmy szanować się na wzajem.
Pozdrawiam!

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.243 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account